تور فیلیپین

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تور فیلیپین

تور فیلیپین

تور فیلیپین شاید یکی از تور های مسافرتی کمتر شناخته شده برای مسافران ایرانی باشد. اما واقعیت است این مجمع الجزایر برای غالب توریست های جهانی منظره ای از قطعه زمینی بهشتی، افتاده از آسمان را مجسم می کند. فیلیپپین محل تلاقی اقیانوس سرد آرام (pacific) و اقیانوس گرم هند می باشد. تعداد فراوان جزایر این کشور موجب شده که حتی بسیاری از این جزایر از دست انسان ها در امان باشند و مسکونی نشوند تا حیات طبیعی در آن هنوز به حالت بکر باقی بماند.

برای آنکه بخواهیم شما را قانع کنیم تا فیلیپین را به عنوان مقصد سفر نوروز خود برگزینید باید ابتدا فیلیپین را با هم بهتر بشناسیم. اینکه مردم در این کشور چطور زندگی می کنند، چه اعتقاداتی دارند، وضعیت اقتصادی و امنیتی آن چطور است و جاذبه های گردشگری آن کدامند. در انتها هم گذری به سفرنامه مسافران تور فیلیپین خواهیم داشت. اینکه چه دیده اند و چه چیزی را تجربه کرده اند.

فیلیپین

کشور فیلیپین (Philippines) یا به طور رسمی جمهوری فیلیپین مجمع الجزایری متشکل از بیش از هفت هزار جزیره در جنوب شرقی آسیاست. معمولا کل جغرافیای آن به 3 منطقه، از سمت شمال به جنوب تقسیم می شود. ناحیه لوزون (Luzon) در شمال، ناحیه ویسایاس (Visayas) در مرکز و ناحیه میندانائو (Mindanao) در جنوب. پایتخت آن شهر مانیل در ناحیه لوزون قرار دارد که البته پرجمعیت ترین شهر آن محسوب نمی شود. پرجمعیت ترین شهر آن شهر کزون است. مرزهای آبی این کشور از شمال با تایوان، از غرب با ویتنام، از سمت شرق با پالائو، و

فیلیپین در نزدیکی حلقه آتشفشانی اقیانوس قرار دارد. که به همین دلیل آن را همواره در معرض فوران های آتشفشانی و زلزله های سهمگین و توفان های دریایی قرار داده است. البته این خطرات دیگر کاملا کنترل شده به حساب می آیند. اما از طرف دیگر موجب شده تا حیات گیاهی و جانوری خصوصا در جزایر غربی حالتی ویژه و خاص به خود بگیرد طوری که در کمتر نقاط جهان قابل مشاهده است. کل مساحت فیلیپین بالغ بر 300 هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر 100 میلیون نفر می شود. تنوع نژادی، قومی، مذهبی و فرنگی با توجه به اینکه دارای یکی از بهترین دموکراسی های کل قاره آسیا می باشد کاملا تحسین برانگیز می باشد. این کشور در زمان جنگ جهانی از اقدامات ژاپنی ها به شدت آسیب دید.

در ادامه به حیات جانوری و گیاهی آن می پردازیم.

حیات جانوری

جنگل های بارانی استوایی و خطوط ساحلی طولانی سبب آن شده که دارای یکی از متنوع ترین حیات جانوری در تمام دنیا باشد. انواع پرندگان، گیاهان، جانوران و موجودات دریایی که در کمتر نقاط دنیا قابل یافت است سبب شده تا فیلیپین به عنوان یکی از ده کشوری که بیشترین تنوع حیات جانوری را در خود جای داده شناخته شود. بیش از 1100 گونه مهره دار، 100 گونه پستاندار، 170 گونه پرنده دراین کشور شناسایی شده است که فقط در فیلیپین یافت می شوند. هر ساله نزدیک به 16 گونه جدید جانوری در این کشور شناسایی می شود

حیات دریایی فیلیپین منطقه ای بالغ بر دو میلیون و دویست هزار کیلومتر مربع را شامل می شود. همانند خشکی حیات دریایی آن نیز شامل موجوداتی کم نظیر می شود. که البته هنوز هم مطالعاتی کافی درباره آنها صورت نگرفته است. تا کنون بیش از 2500 گونه فقط ماهی در نواحی ساحلی آن شناسایی شده که همچنان این آمار در حال افزایش است. صخره های مرجانی این کشور به عنوان یک میراث جهانی به ثبت رسیده است و انواع خرچنگ ها، صدف ها، مارماهی ها در آن زیست می کنند و یکی از جاذبه های بزرگ توریستی فیلیپین محسوب می شوند.

حیات گیاهی

مانند دیگر نقاط کره زمین جنگل زدایی یکی از خطرات عمده زیستگاه های طبیعی فیلیپین محسوب می شود، در سال 1990 بیش از 70 درصد سطح فیلیپین پوشیده از جنگل بود. اما هم اکنون این میزان به 18 درصد تقلیل یافته است. بسیاری از گونه های زیستی در معرض انقراض هستند و دانشمندان اظهار نگرانی می کنند که 20 درصد گونه های جانوری منطقه جنوب شرق آسیا که فیلیپین نیز جزئی از آن است تا انتهای قرن 21 دیگر وجود نخواهند داشت.

آب و هوای فیلیپین

فیلیپین دارای یک آب و هوای خاص که مخلوطی از اقلیم استوایی و اقیانوسی است می شود. سه فصل به طور عمده قابل شناسایی هستند.

  1. فصل گرم و خشک یا تابستان که از ماه مارچ تا ماه می باشد.
  2. فصل بارانی که از ماه جوئن شروع و تا ماه نوامبرادامه دارد.
  3. فصل سرد و خشک که از ماه دسامبر تا ماه فوریه ادامه دارد.

شکی نیست که برای مسافران تور فیلیپین، مسئله اقلیم و اب و هوا از اولویت هاست. به هر صورت هیچ کس نمی خواهد هزینه سفرش را عملا باران های موسمی با خود ببرد. باران های موسمی در این کشور از ماه می تا اکتبر ادامه دارد و بادهای موسمی از سمت شمال شرق در از ماه نوامبر تا آوریل می وزند. دمای هوا معمولا دلپذیر و بین 21 درجه تا 32 درجه در نوسان است. سردترین ماه، ژانویه و گرمترین ماه، ماه می است. معدل دمایی در تمامی جزایر 29 درجه است که به وضوح در نقاط پست تر و مرتفع تر متتفاوت است. بیشتر جزایر طوفان های دریایی را مابین ماه های جولای تا اکتبر تجربه می کنند. میانگین بارندگی در این کشور بالاست و در مناطق کوهستانی شرق از 5000 میلیمتر و تا حدود 1000 میلیمتر در دره های مرکزی متفاوت است.

اقتصاد فیلیپین

اقتصاد فیلیپین سی و سومین اقتصاد قدرتمند جهان است. حجم برآورده شده آن در سال 2016 بالغ بر سیصد و ده میلیارد دلار بوده است. صادرات آن شامل نیمه رساناها، ترانزیستور ها و محصولات الکترونیک، محصولات وابسته به صنعت حمل و نقل، پوشاک، مس، محصولات پتروشیمی، روغن نارگیل، میوه و مواد غایی می باشد. مهمترین شرکای تجاری فیلیپین، ایالات متحده، ژاپن، چین، سنگاپور، کره جنوبی، هلند، هنگ کنگ، آلمان، تایلند و تایوان می باشند. واحد پولی این کشور پزو می باشد. بد نیست مسافران تور فیلیپین بدانند، هر دلار آمریکا با 50 پزوی فیلیپینی برابری می کند.

عمده دلایل موفقیت این کشور در زمینه اقتصادی داشتن روابط خوب با تمام کشورهای خصوصاً بعد از جنگ جهانی و موفقیت در جذب سرمایه و دانش می باشد که موجب شده بسیاری از شرکت های خارجی مشاغل زیادی در این کشور ایجاد کنند.

فیلیپین یک کشور تازه توسعه یافته محسوب می شود. زمانی نه چندان دور فیلیپین یک کشور تک محصول بر پایه کشاورزی محسوب می شد اما امروزه اقتصاد آن متنوع و بیشتر بر پایه خدمات و تولید می باشد. 40 میلیون نفر نیروی کار آن را تشکیل می دهند.30 درصد در بخش کشاورزی مشغول به کارند که 14 درصد تولید ناخالص ملی آن را تولید می کنند. صنعت 14 درصد اشتغال را به خود اختصاص داده و 30 درصد تولید ناخالص ملی را تولید می کند. مابقی نیروی کار و تولید ناخالص ملی فیلیپین به بخش خدمات و توریسم اختصاص دارد.

فیلیپین بعد از جنگ جهانی دوم برای مدتی عنوان دومین کشور ثروتمند آسیا را بعد از ژاپن به خود اختصاص داده بود.اما متاسفانه در دهه 60 اقتصاد آن به شدت از دوره دیکتاتوری فردیناند مارکوس آسیب دید. حجم فساد بالا رفت و زلزله ای تمامی بخش های اقتصادی آنرا فرا گرفت. طوری که حتی با کنار رفتن فردیناند این وضعیت ادامه داشت. تنها در دهه نود فیلیپین شروع به بازسازی اقتصاد خود کرد که آن هم متاسفانه از بحران مالی جنوب شرق آسیا در سال 1997 به شدت آسیب دید. هم اکنون نرخ بهره وری در این کشور بالا و اقتصاد آن کاملا روان و قدرتمند است.

توریسم در فیلیپین

توریسم نقش مهمی در اقتصاد فیلیپین بازی می کند. از نقاط مهم جذب توریست در فیلیپین می توان به ال نیدو، پالاوان، داوائو، بوراکای، سیارگائو، سبو، مانیل و غیره را اشاره کرد البته امکان آن اندک است که شما تور فیلیپین را انتخاب کنید و بتوانید به همه آن ها سر بزنید. از این میان جزیره کوچک و کم جمعیت و همیشه شاد بوراکای همیشه جایگاه ویژه ای در بین مسافران تور فیلیپین داشته است. در سال 2015 حدود 5 میلیون نفر در بخش توریسم فیلیپین مشغول به کار بوده اند و نزدیک به 6 میلیون گردشگر خارجی از این کشور دیدن کرده اند. امتیاز ویژه دلپذیری هوای فیلیپین در تمام طول سال را نیز از دیگر دلایل جذب گردشگر دانسته اند.

در سال 2015 بخش توریسم فیلیپین تولید کننده 11 درصد تولید ناخالص این کشور بود. با داشتن تنوع زیست محیطی خیره کننده که به عنوان جاذبه اصلی گردشگری این کشور محسوب میشود، کوه ها، جنگل ها، سواحل، جزایر، خطوط ساحلی با شن های سفید درخشان، آبشار ها و دره هایی که همیشه برای ماجراجویان جذاب بوده فیلیپین هر آنجه را که برای جذب توریست بخواهد در اختیار دارد.

البته جاذبه های توریستی این کشور به اینها ختم نمی شود. این کشور نواسانات تاریخی بساری را به خود دیده است. از دوران تسلط اسپانیایی ها تا تهاجمات ژاپنی ها و سپس نبردهای تعیین کننده بین نیروهای آمریکایی، استرالیایی، هلندی و بریتانیایی از یکسو و ژاپنی ها از سوی دیگر تاریخچه ای غنی را در خود جای داده است. گرچه بعضی از دوره های تاریخی ممکن است که تاریک و ترسناک به نظر بیایند. همین امر موجب شده تا ابنیه ها و قلعه های تاریخی در این کشور فراوان باشد. همینطور بسیاری از گردشگران غربی به سبب بازدید از مناطق جنگی دوران جنگ جهانی به این کشور سفر کنند. موزه های جنگ در فیلیپین فراوانند. بسیاری درگیری های ژاپنی ها و آمریکایی ها را سنگین ترین نبرد های تاریخ بشر می دانند.

فرهنگ فیلیپین

فرهنگ فیلیپینی آمیزه ای از فرهنگ های غربی و شرقی می باشد. جنبه هایی از سنتی ترین شیوه زندگی شرقی کشورهایی مانند چین و مالاوی در این کشور قابل یافت هستند. در عین حال شیوه های زندگی غربی و به خصوص اسپانیایی و آمریکایی در این کشور به وضوح قابل لمس هستند.

در ادامه نگاهی به جاذبه های فرهنگی فیلیپین می اندازیم

بین المللی بودن

یکی از عمده تاثیرات فرهنگ اسپانیایی را می توان در اسامی فیلیپینی دید. همچنین بسیاری از خود فیلیپینی ها دارای اجداد اسپانیایی هستند. نام بسیاری از خیابان ها، کوچه ها و نقاط شهری به اسپانیایی است. معماری بسیاری از شهر ها نیز به شیوه اسپانیایی است که شیوه معمول در آن گسترش شهر به دور یک ساختمان بلن،د معمولا پلازا یا ساختمان شهرداری یا کلیسا است. البته خیلی از ساختمان های بلند قدیمی در طول جنگ کاملا ویران شد و شیوه های مدرن تری جای آن ها را گرفت.

آنچه از تاثیر دوران حضور آمریکایی ها در این کشور واضح است و البته به کمک شما در تور فیلیپین می آید گسترش زبان انگلیسی در این کشور است. همچنین فرهنگ معاصر آمریکایی کاملا برای مردم این کشور پذیرفته شده است و هنرمندان و سلبریتی های آمریکایی در میان مردم این کشور جایگاه ویژه ای دارند. فروشگاه های فست فود آمریکایی در تمام خیابان های فیلیپین فراوانند که مسافران را از دردسر های یافتن غذای رایج و متفاوت با مردمان جنوب شرق آسیا رها می کند. گرچه گرایش به غذاهای سنتی در این کشور در حال افزایش است.

موسیقی در فیلیپین

موسقی فیلیپینی به سرعت در حال رشد است. بیشتر سبک های رایج در این کشور موسیقی شاد اسپانیایی است که در جزایر این کشور زینت بخش شب های ساحلی است. همچنین هنرمندان مشهور همواره کنسرت های مختلفی در این کشور برگزار می کنند. موسیقی برخواسته از خود فیلیپین بیشتر تحت تاثیر طبیعت این کشور قرار گرفته و سبک هایی نظیر رگی در کلاب ها و دیسکو ها پر طرفدار هستند.

هنر های تجسمی

سفالگری و بافندگی از قدیمی ترین هنر های دستی فیلیپین است که شاید قدمت آن به دوران غار نشینی انسان در این کشور برگردد. برخی از آثار سفالی یافت شده در این کشور به قرن پنجم پیش از میلاد بر می گردد. بافندگی شامل پارچه بافی، سبد بافی و امثالهم می شود و بیشتر توسط زنان انجام می شود. الیاف به کاررفته هم از گیاهان طبیعت فیلیپین به دست می آید. در فیلیپین موزه های مردم شناسی فراوانند و اگر مسافر تور فیلیپین بودید حتما از این موزه ها دیدن کنید. بازار های محلی هم جای مناسبی برای خرید این آثار دستی است.

جاذبه های گردشگری فیلیپین

فیلیپین در سال 2015 پذیرای 5 میلیون گردشگر خارجی بود. البته با توجه به صنعتی سازی شدید این کشور همه گردشگران به قصد تور فیلیپین به عنوان تفریح به این کشور سفر نمی کنند. به همین دلیل وزارت توریسم فیلیپین در این سال به فکر گسترش صنعت توریسم افتاد به ویژه که توان بالقوه آن در فیلیپین از هر نظر موجود است. مقامات فیلیپین چشم به آینده دارند و انتظار بیش از ده میلیون گردشگر خارجی و بیش از 55 میلیون گردشگر داخلی را در سال های آینده می کشند. با دارا بودن بیش از 7 هزار جزیره کوچک و بزرگ فیلیپین ارائه دهنده چیزی بیشتر از یک مقصد تفریحی برای توریست ها است. فیلیپین گنجینه به تمام معنایی از آثار تاریخی، تفریحی و فرهنگی است. از سواحل شن های نرم و درخشان سفید تا غار های عظیم در ارتفاعات کوه ها هر آنچه در داستان های افسانه ای دوران کودکی خود شنیده اید در فیلیپین یافت می شود.

در ادامه به 20 جاذبه برتر گردشگری می پردازیم.

لینک منبع

تور فیلیپین، پالاوان
El Nido, Palawan

1- ال نیدو، پالاوان (El Nido, Palawan)

بسیاری ال نیدو را زیباترین جزیره جهان می دانند. ال نیدو یکی از پر بازدید ترین مناطق فیلیپین در سال 2016 بود. ال نیدو جایی است که هر مسافری که آنجا را ترک می کند به اولین چیزی که فکر می کند بازگشت به آنجاست. از جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به شن های سفید سواحل امن بدون جانوران سمی، آب های صاف و شفاف، غواصی زیر آب، ترانه های شاد شب های ساحل، قایق سواری، موج سواری، شنا و استراحت در ساحل به همراه وزش نسیم های دلپذیر را نام برد که همیشه مسافران را نمک گیر خود می کند.

تور فیلیپین، بوراکای
Boracay Island, Aklan

2-جزیره بوراکای (Boracay Island, Aklan)

بوراکای پر بازدید ترین ساحل فیلیپین است که به سبب آب و هوای همیشه دلپذیر جزیره همیشه پذیرای گردشگران تور فیلیپین است. اولین آرزوی هر فیلیپینی دیدن این جزیره است. زیبایی صحنه طلوع و غروب خورشید در این جزیره شهرت بسیاری دارد و زندگی شبانه در آن فراموش نشدنی است. این جزیره به وسیله مجله جهانگردی Condé Nast Traveller به عنوان یکی از 20 نقطه زمین که قبل از مرگ باید دید معرفی شده است.

تور فیلیپین، جزیره باتان
Batanes Islands

3- جزیره رویایی باتان (Batanes Islands, Batanes)

اگر مسافر تور فیلیپین بودید، این یکی را حتما از دست ندهید.

جزیره باتان از گذشته های دور همواره از مناطق محبوب گردشگران در فیلیپین بوده است. سواحل این جزیره شهرت بوراکای و سبو را ندارد اما اگر می خواهید دلپذیرترین منظره های تلاقی اقیانوس و خشکی را ببینید به باتان بیایید. صخره های خشکی تا داخل اقیانوس کشیده شده اند و جانوران وحشی و بی آزار هیچ ترسی از انسان ندارند و آزادانه در اطراف پرسه می زنند. آسمان همیشه آبی و زیباست و نسیم دلپذیر همیشه در جریان است. خوابیدن شیب های سرسبز صخره های رو به دریا همان چیزی است که برای رفع خستگی و فراموش کردن زندگی شهری نیاز دارید. ضمن اینکه این جزیره کمتر از دیگر نقاط از دست اندازی بشر آسیب دیده است.

تور فیلیپین، جزیره کامیگوئین
Camiguin Island

4- جزیره کامیگوئین (Camiguin Island, Camiguin)

سواحل این جزیره به گونه ای آرام با آب های اقیانوسی پیوند خورده است که شاید با نزدیک کردن چشم به زمین متوجه جدایی آب ساحل از آب دریا نشوید. این جزیره رکوردار تعداد آتش فشان در کیلومتر مربع در جهان می باشد. اما در کنار این ها این جزیره به حیات طبیعی، و ساحل دست نخورده و غیر مسکونی، فصل بهار سرد و گرم، فستیوال های ماه اکتبر، کلیساهای قدیمی خود نیز می بالد.

تور فیلیپین، جزیره مالاپاسکو
Malapascua Island

5-جزیره مالاپاسکو (Malapascua Island, Cebu)

در کنار بوراکای و پالاوان، جزیره سبو نیز در باور مجله مشهور جهانگردی Condé Nast Traveller به عنوان یکی از 20 جزیره برتر جهان شناخته شده است و فیلیپین را از این نظر در مقام اول قرار می دهد. حتی یک ماه هم برای دیدن کل منطقه سبو کفایت نمی کند. سبو به دلیل ساحل زیبا، هتل های لوکس و تاریخ غنی کاملا شناخته شده است. جزیره مالاپاسکو یکی از محبوب ترین مقاصد در استان سبو است. تنها دو ساعت کافی است تا از این سر جزیره به آن سر جزیره با پیاده روی طی شود که البته خالی از لطف هم نخواهد بود. پلاژهای زیبایی هم در کنار ساحل ساخته شده که میزبان مسافران خواهد بود.

تور فیلیپین، جزیره کالانگامان
Kalanggaman Island

6-جزیره کالانگامان (Kalanggaman Island, Leyte)

سواحل باریک شنی کالانگامان احتمالا زیباترین خطوط ساحلی در فییپین و شاید جهان هستند. جای تعجب نیست که از گذشته های دور وقتی کشتی ها سواحل غربی اقیانوس آرام را می پیمودند اینجا همیشه یکی از نقاط توقف برای آنها بود. آب های ساحلی این جزیره در زیر نور مهتاب شب درخشش جالبی دارند و آسمان آن همیشه پرستاره و زیباست. آب های ساحلی عمق کمی دارند و شنا را کم خطر و دلپذیر می سازند.

تور فیلیپین، جزیریه سیارگائو
Siargao Island

7-جزیره سیارگائو (Siargao Island, Surigao del Norte)

سیارگائو به عنوان مرکز موج سواری در فیلیپین شناخته می شود. پس اگر علاقه مند به موج سواری هستید در تور فیلیپین این جزیره را از دست ندهید. البته این جزیره برای همه چیزی برای عرضه دارد. این جزیره ی کمتر شناخته شده دارای تعداد زیادی استخر طبیعی، آبشارها، سواحل شنی درخشان، صخره های زیبا و غیره است.

تور فیلیپین، جزیره کورون
Coron

8-جزیره کورون (Coron, Palawan)

کورون یک بهشت استوایی در استان پالاوان است. دریاچه ای به نام کایانگان در این جزیره وجوددارد که زینت بخش کارت پستال هایی است که مسافران تور فیلیپین با خود به عنوان هدیه می آورد. بسیاری بر این باورند که آب این دریاچه پاک ترین آب تمام دریاچه ها در آسیاست. که البته مسافران اجازه شنا در آن را خواهند داشت. صخره های اطراف این دریاچه مانند برج هایی در کنار هم صف کشیده اند و ماجراجویان علاقه مند به بانجی جامپینگ را به خود جذب می کنند.

رودخانه طلسم شده هیناتوآ
Hinatuan Enchanted River

9-رودخانه طلسم شده هیناتوآ (Hinatuan Enchanted River, Surigao Del Sur)

شهرت عمده جزیره سوریگائو به این رودخانه عجیب و زیباست. عمق این رودخانه در بعضی از نقاط به 250متر هم می رسد. نام طلسم شده به این دلیل به این رودخانه تعلق گرفته که افسانه های محلی می گویند فرشته ها و پری های دریایی در آب آن شنا می کنند و آواز می خوانند و آب آن تمیزی و زیبایی خود را وامدار حضور آنهاست.

تور فیلیپین، آتش فشان مایون
Mayon Volcano

10-آتش فشان مایون (Mayon Volcano, Albay)

آتش فشان مایون فعال ترین آتش فشان در فیلیپین است. شکل مخروطی آن، آن را به یکی از زیباترین آتش فشان های دنیا تبدیل می کند و ظاهری آرام و متین به آن بخشیده است. این کوه همچنین به یکی از لندمارک های مشهور فیلیپین تبدیل شده است. پول فیلیپین و خیلی از کارت پستال های فیلیپین منقش به تصویر این آتش فشان است. شانس اینکه اگر مسافر تور فیلیپین باشید حداقل تصویر این کوه را ببینید زیاد است. شبکه CNN travel این کوه را به عنوان یکی از بهترین مناطق عکاسی جهان معرفی کرده است.

تور فیلیپین، آتش فشان تال
Taal Volcano

11-آتش فشان تال (Taal Volcano and Tagaytay, Batangas and Cavite)

شهر تاگایتای در کاویت یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در تعطیلات مردم مانیل است. به خصوص که در نزدیکی مانیل هم واقع شده است. مکان مناسب آن، آنرا مناسب برای گشت و گذار، پیک نیک، اسب سواری، زیپلاین سواری، و دیدار از منظره زیبای کوه تال و دریاچه نزدیک آن کرده است. مسافران می توانند با قایق های تندرو از دریاچه عبور کرده و خود را به آتش فشان تال برسانند.

تور فیلیپین، غار آبی پورتو پرنسسا12-غار آبی پورتو پرنسسا (Puerto Princesa Subterranean River National Park, Palawan)

استان پالاوان هیچ چیز از نظر دیدنی کم ندارد. غار آبی پورتو پرنسسا در پارک ملی پورتو پرنسسا به عنوان یک میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و بسیاری آنرا یکی ازعجایب هفتگانه طبیعی جهان می شناسند. طول این غار آبی 8.2 کیلومتر است که از این نظر آنرا به طولانی ترین غار آبی قابل پیمایش جهان تبدیل می کند. در طول این غار طاقدیس ها و آبشار های زیر زمینی جالبی وجود دارد. می توانید با کرایه یک قایق پدالی از زیبایی های آن استفاده کنید و هجان را در تور فیلیپین خود به اوج برسانید.

تور فیلیپین، غار لانگون گوبینگوب
Langun Gobingob Caves

13-غار لانگون گوبینگوب (Langun Gobingob Caves, Samar)

صدها غار کوچک و بزرگ در جزایر فیلیپین شناسایی و نقشه برداری شده اند. بیشتر این غار ها در جزیره سامار قرار دارند. بزرگترین غار فیلیپین، غار لانگون گوبینگوب نیز در همین جزیره قرار دارد. فقط یکی ار دالان های این غار می توانند فضایی به مساحت سه زمین فوتبال را در خود جای دهد. شاید اگر قبلا مسافر تور فیلیپین بوده اید و دنبال تجربه اث هیجان انگیز و جدید می گردید بازدید از این غار مناسب شما باشد.

تور فیلیپین، مزارع پلکانی برنج
Banaue Rice Terraces

14-مزارع پلکانی برنج (Banaue Rice Terraces, Ifugao)

گنجینه ملی و فرهنگی و هشتمین اثر عجایب هفتگانه دنیا، مزارع پلکانی برنج بانائو مکان مناسبی برای بازدید، نزدیکی به طبیعت و آشنایی با قبایل ایفاگائو است. از دیگر دلایلی که از این جزیره دیدن می کنند دیدار از پزشک سنتی قبیله است که دارای شهرت زیادی است. این دامنه های پلکانی دو هزار سال قبل برای کاشت برنج ساخته شده اند. جالب اینجاست که تنها مصالح به کار رفته در آن گل و سنگ است. دیدار از این مزارع در تور فیلیپین مثل دیدار از برج ایفل در پاریس است. اگر این نماد ملی را در تور فیلیپین ندیده باشید نمی توانید ادعا کنید به این کشور سفر کرده اید.

Chocolate Hills, Bohol15-تپه های شکلاتی (Chocolate Hills, Bohol)یکی از مشهورترین لندمارک های فیلیپین همین تپه های شکلاتی است. شمار این تپه ها بیش از هزار عدد است و در منطقه بوهول پراکنده شده اند. به این دلیل آن ها را شکلاتی می نامند که رنگ علف های سبز آن ها در طول فصل خشک شکلاتی می شود. خود منطقه بوهول هم به سبب سواحل شنی، رودخانه ها و کلیساهای قدیمی شناخته شده است.

تور فیلیپین، کوه آپو
Mount Apo

16-کوه آپو (Mount Apo, Mindanao)

اگر به دنبال بهترین ها در فیلیپین هستید، چرا کوه آپو را انتخاب نمی کنید. ارتفاع این کوه از سطح دریا 11 هزار پا می باشد که آنرا به بلندترین قله فیلیپین تبدیل می کند. کوه نوردان و ماجراجویان برای رسیدن به قله باید از سختی های زیادی عبور کنند. مانند صخره ها، دریاچه ها، رودها، آبشارها و جنگل ها که با وجود سختی های زیاد خود مانند تور تفریحی جداگانه ای هستند. این کوه خانه قبایل فلورا و فونا محسوب می شوند. بالا رفتن از کوه اصلا کار ساده ای نیست اما جایزه برنده یکی از بهترین مناظر طبیعی جهان از بالای این کوه خواهد بود.

تور فیلیپین، پارک ملی صخره های مرجانی
Tubbataha Reefs Natural Park

17-پارک ملی صخره های مرجانی تاباتاها (Tubbataha Reefs Natural Park, Palawan)

اگر کوه آپو برای بالا روندگان است، پارک ملی صخره های مرجانی تاباتاها برای شیرجه روندگان است. این دنیای زیر آبی بی نظیر در مرکز دریای سولو یکی از بهترین مناطق غواصی در کل کره زمین است. از موجودات آن علاوه بر صخره های مرجانی می توان به لاک پشت های غول پیکر و آرام، دلقک ماهی، شیر ماهی، کوسه و سفره ماهی اشاره کرد. این پارک ملی همچنین میزبان کمیاب ترین نوع پرندگان در جهان نیز می باشد و همه این ها موجب شده تا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد.

تور فیلیپین، منطقه قدیمی ویگان
Vigan

18-منطقه قدیمی ویگان (Vigan, Ilocos Sur)

مناطق بسیاری از خانه ها و کاخ ها و قلعه ها از دوران تسلط اسپانیایی ها در فیلیپین وجود دارد. اما اگر فقط یک منطقه باشد که به صورت خاص تمام هویت خود را از زمان تسلط اسپانیایی ها وامدار است، آن ویگان است. این منطقه هم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. اگر می خواهید در تور فیلیپین سفری به گذشته هم داشته باشید حتما از این منطقه و خیابان های تنگ و زیبای آن دیدن کنید.

تور فیلیپین، پارک ملی ریزال
Intramuros and Rizal Park

19-پارک ریزال در مانیل (Intramuros and Rizal Park, Manila)

مانیل پایتخت فیلیپین پر از جاذبه های تارخی و آموزشی است. بسیاری از مسافران تور فیلیپین تنها فکر سواحل زیبای این کشور را در سر می پرورانند در صورتی که پایتخت این کشور به تنهایی به اندازه چند ده کشور مناطق دیدنی را در خود جای داده است. ارگ تاریخی اینتراموروس در قدیم قلعه سانتیاگو بود. همچنین کلیسای سن آگوستین (دیگر میراث جهانی یونسکو)، صومعه بزرگ مانیل، و تعداد زیادی ساختمان مخروبه از دوران تسلط اسپانیایی ها در این ارگ قرار دارد. متاسفانه بمباران های جنگ جهانی به بسیاری از این سازه های قدیمی آسیب های جدی وارد کرد. حتما اگر مسافر فیلیپین بودید یک پیاده روی از خیابان های این ارگ تا پارک ملی ریزال در فیلیپین داشته باشید.

ریزال نام قهرمان ملی فیلیپین است که توسط اسپانیایی ها اعدام شد.

تور فیلیپین، موزه ملی مانیل
National Museum of the Philippines

20-موزه ملی فیلیپین در مانیل (National Museum of the Philippines, Manila)

در اینجا بیست جاذبه برتر در تور فیلیپین را از نظر گذراندیم. فیلیپین همواره یکی از کشورهایی بوده که گردشگران را مانند آهنربا به سمت خود می کشاند. با فراوانی جاذبه های گردشگری در این کشور که حتی برخی از خود فیلیپینی ها هم فرصت بازدید از آن ها را در عمر خود نمی کنند، تور فیلیپین را در نوروز 96 به شما پیشنهاد می کنیم.


سفرنامه فیلیپین

تجربه دو هفته ای سفر ما در تور فیلیپین
منبع

وقتی می خواستیم مقصدی را برای سفر انتخاب کنیم در مقابل خودمان لیستی از مقاصد ممکن داشتیم که تحقیق درباره آن ها تنها تا سه ماه طول می کشید و ما فقط 2 هفته زمان داشتیم. بنابراین مجبور شدیم خیلی از مسیرها را حذف کنیم.

اما تور دو هفته ای فیلیپین زمان اندکی است. فیلیپین کشوری با تعداد زیادی جزیره است و متاسفانه سفر از یک نقطه به نقطه دیگر چالش بزرگی است. فضای این کشور بسیار شاد و زمان تقریبا در آن با سرعت می گذرد. اگر بخواهید از بیش از یک جزیره دیدن کنید حتما سفر شما باید بیش از یک هفته باشد.

با دنبال کردن مسیری که ما پیمودیم شما از سه جزیره دیدن خواهید کرد، از جنگل ها و سواحل دیدن خواهید کرد و زمانی را هم به خرید اختصاص خواهید داد.

با ما همراه باشید

روز اول، سفر به بوراکای

مانند بسیاری از مسافران تور فیلیپین احتمالا سفر شما با پرواز به مانیل آغاز خواهد شد. پرواز های مستقیم از برخی نقاط به بوراکای وجود دارند دلی معمولا گران تمام می شوند. هر روزه از مانیل به فرودگاه بوراکای انجام می شود بنابر این نیازی نئارید تا فرودگاه را ترک کنید تا بعدا به بوراکای بروید. تلاش کنید تا زمان خود را برنامه ریزی کنید تا در فرودگاه زیاد معطل یا اسیر ترافیک منیل نشوید. از اینجا به بعد باید 2 ساعت در هواپیما باشید تا به مانیل برسید.

جاذبه های بسیاری در مانیل وجود دارید ولی با توجه به دیدنی های دیگر نقاط و اینکه سفر شما نهایتا دو هفته خواهد بود توصیه می کنیم که بازدید از مانیل را فراموش کنید. البته اگر قصد دیدار از تپه های پلکانی برنج را دارید مجبورید در مانیل بمانید. به محض اینکه به بوراکای رسیدیم شب اول را در هتل گذراندیم.

روز دوم تا چهارم، سواحل بوراکای

روز دوم تا چهارم تور فیلیپین را در ساحل و نوشیدنی در دستانمان گذراندیم. این دوروز علاوه بر استراحت کمکمان کرد تا با تغییرات زمانی پرواز خودمان را وقف دهیم. برای شما سفارساتی برای اینکه کجا بمانید و بروید داریم. حتما از بار spider دیدار کنید.

روز پنجم، سفر به بوهول

این یکی تجربه ای متفاوت بود. کمی از شلوغی دور شدیم و مناطقی از فیلیپین را دیدیم که کمتر مسافری دیده است. ارزان ترین روش مسافرت به بوهول که ما پیدا کردیم پرواز به سبو بود. نزدیک به سه ساعت طول کشید تا به هتل در بوهول برسیم. ناتس هاتس (Nuts Huts) تنها اقامتگاه در منطقه بود به همین دلیل توصیه می کنیم تا از قبل رزرو کنید.

روز ششم، اقامت در جنگل

یک خانه ارزان جنگلی کرایه کنید. حتما به استراحت احتیاج پیدا خواهید کرد. یک راهنمای محلی بازدید از غار خفاش ها در ارتفاعات را به ما پیشنهاد کرد. بیشتر توریست ها از این مکان بازدید نمی کنند بازدید از آنجا کمی مشکل است. غذاهای زیادی را در هتل ناتس هاتس امتحان کردیم که همگی عالی بودند.

روز هفتم، تپه های شکلاتی

یک موتور سه چرخه کرایه کنید وبه شهر تارسیر در نزدیکی کورلا برید. از آنجا 30 تا 40 دقیقه طول می کشد تا به تپه های شکلاتی برسید. نگاهی به مناظر بی نظیر اطراف بندازید. رستوران های اطراف هم غذای خوبی برای عرضه دارند.

اگر وقت داشتید قبل از برگشت به هتل در لابوک توقف کنید. لابوک یکی از قدیمی ترین کلیسا ها در فیلیپین است. جدیدن در یک توفان به شدت آسیب دیده ولی باز ارزش تماشا داشت. ما بازدید از ساحل آلونا را متوقف کردیم چون چندان برای ما جذابیت نداشت و به علاوه در باقی مسیر سواحل دیدنی زیادی وجود داشت.

روز هشتم، سفر به ال نیدو

روز هشتم زود از خواب بلند شدیم و در مقابل هتل ناتس هاتس منتظر اتوبوس ایستادیم تا به سمت تاگبیلاران برویم. سپس با هواپیما به پورتو پرنسا رفتیم. زمانی که پیاده شدیم به راحتی یک ون گرفتیم تا به ال نیدو برویم.

با چانه زدن با کرایه نفری پانصد پزو سفری طولانی و سخت را شروع کردیم راننده شخص جالبی نبود و در میان را چند بار توقف کرد تا دوستانش را سوار کند و باعث شد سفر ما از حالت عادی طولانی تر شود. اما با توجه که ون کمتر هزینه بر میدارد انتخاب مناسبی بود. یادم هست که ون ساعت شش و نیم بعد از ظهر حرکت کرد پس با این حساب سفر ما 6 ساعت طول کشید. ون ها و اتوبوس ها در فاصله یک کیلومتری ال نیدو شما را پیاده می کنند پس باید بقیه مسیر را سه چرخه کرایه کنید که در بدترین حالت 50 پزو هزینه دارد.

روز نهم استراحت در ال نیدو

روز نهم به استراحت در ال نیدو سپری شد. سعی کردیم در خود را با ال نیدو آشنا کنیم. به بار رفتیم . در بار یک گروه رگی برنامه اجرا می کرد. سعی کنید اگر می خواهید هنر نمایی آنها را تماشا کنید زودتر به بار بروید تا صندلی نصیبتان شود.

روز دهم، گشت و گذار در جزیره

قبل از رزرو تور فیلیپین با یکی از گروه های تور محلی در باره تور در جزیره هماهنگ کنید. اینطور امن تر است و ارزانتر تمام می شود.

روز یازدهم، ساحل ناکپان

یک سه چرخه برای رسیدن به ساحل ناکپان کرایه کردیم. کمی طول کشید ولی ارزشش را داشت. در منتها الیه غرب خط ساحل مکان مناسبی پیدا کردیم که ارتفاع مناسبی هم برای تماشای اطراف داشت. از غذای تازه دریایی و نوشیدنی خنک میوه هم لذت بردیم. دو رستوران در آنجا بود که غذاهای دریایی خوبی داشتند.

روز دوازدهم، غواصی

روز دوازدهم تور فیلیپین ما با غوای پیگیری شد. هم می توانستیم رایگان غواصی کنیم هم به صورت پولی و همراه با گروه. ما با گروه را انتخاب کردیم چون امنتر بود.

روز سیزدهم، استراحت و سفر به پورتو پرنسسا

با کرایه یک ون به پورتو پرنسسا برگشتیم. آخرین ون ساعت شش و نیم بعد از ظهر حرکت می کند. به همین دلیل به ما فرصت کافی داد تا اندکی در شهر گشت و گذار کنیم. پس دوباره به غواصی رفتیم البته برای رسیدن به ون کمی دیرمان شد. کار زیادی نمی توانستیم در پورتو پرنسسا انجام دهیم به همین دلیل بیشتر زمان را در استخر هتل گذراندیم.

بزرگترین جاذبه در پورتو پرنسسا غار آبی آن است. آنچه از دیگران شنیدیم مخلوطی از نظرات خوب و بد بود. در نهایت تصمیم گرفتیم به بازدید این غار نرویم. به علاوه اینکه یک روز کامل وقت ما را می گرفت.

روز چهاردهم (آخرین روز تور فیلیپین)
خداحافظ فیلیپین

اگر شما هم همان که ما تجربه کریم، تجربه کنید هیچ دوست ندارید که فیلیپین را ترک کنید. اما کار، زندگی، مخارج و غیره. صبح با هواپیما به مانیل و از آنجا با پرواز بین المللی به خانه برگشتیم. شما اشتباه ما را نکنید. سعی کنید تا پرواز هایتان را زمانبندی کنید تا هنگام برگشت در فرودگاه مانیل معطل نشوید.

همچنین بد نیست بدانید که بخش پرواز های داخلی و خارجی در فرودگاه مانیل متفاوت هستند با تاکسی فاصله آنها حدود ده دقیقه است.

و این بود دو هفته تجربه فوق العاده ما در تور فیلیپین

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator style=”shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][blog type=”grid-3″ pagination=”1″ cat=”11952″ posts=”8″ sort_by=”” sort_order=”desc” title=”” title_type=”” view_all=”1″ link=”” main_color=”” tags=”” term_ids=”” post_format=”” offset=”” post_type=””][/vc_column][/vc_row]