تور مالزی

[vc_row][vc_column][blog type=”grid-3″ pagination=”1″ cat=”11951″ posts=”6″ sort_by=”” sort_order=”desc” title=”” title_type=”” view_all=”1″ link=”” main_color=”” tags=”” term_ids=”” post_format=”” offset=”” post_type=””][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]تور مالزی

تور مالزی

تور مالزی انتخاب اول آندسته افرادی است که عاشق زیبایی های اقیانوسی منطقه جنوب شرق آسیا هستند و در عین حال از ویژگی های زندگی مدرن لذت می برند. مالزی کشوری با مردمانی از نژاد ها و فرهنگ ها و زبان های مختلف است. تنوع فرهنگی و آمیختگی زیبای رنگ ها، یادمان های تاریخی فراوان، زندگی مدرنیزه شده ومردم صمیمی و خونگرم، تور مالزی را به انتخاب مناسبی برای مسافرت تبدیل می کند. از مناطق دیدنی در تور مالزی می توان به جزایر لنکاوی، جزایر پنانگ و کوالالامپور اشاره کرد.مالزی توسط دریای جنوبی چین به دو قسمت تقسیم شده است. قسمت شبه جزیره ای آن مجموعه ای از فرهنگ های مالایی، چینی و هندی را در خود جای داده است و قسمت جزیره ای دارای جنگل های انبوه و حیات جانوری متنوع مانند اورانگوتان های کمیاب است.

قبایل قدیمی و بی آزار انسانی نیز در این جزایر پراکنده اند. در این دو منطقه کاملا متفاوت مالزی، تنوع زندگی انسانی خیره کننده است، از کوالالامپور گرفته که تکنولوژی آنرا به شهری فضایی تبدیل کرده تا روستای ساراواک Sarawak و کالم calm و سواحل با شن های سفید پرهنتیان Perhentian انگار هر یک به دنیایی جداگانه تعلق دارند. تور مالزی برای توریست های تنوع طلب چیزهای زیادی برای عرضه دارد. همچنین جا دارد ازغذاهای مالایی بگوییم. خصوصا در ساحل جنوب غربی قسمت شبه جزیره غذاهای خوشمزه و پرادویه سرو می شود. زیبایی های مالزی و جاذبه های فراوان گردشگری آن مانند آهنربا گردشگران را از چهارگوشه جهان به سمت خود جذب می کنند.

مکان های جالب بسیاری در مالزی وجود دارد که شما در تور مالزی می توانید به آن ها سر بزنید. با توجه به انتخاب های زیاد پیش رو در این گزارش کوتاه از دیدنی ها در تور مالزی، همراه ما باشید. کوالالامپور مرکز مالزی و پر بازدید ترین شهر این کشور است. آمیزه ای از ساختمان های دولتی تا مساجد، معابد، کلیساها، آسمان خراش ها و باغ های های زیبا به این شهر شکل داده اند. ساختمانی معروف در مالزی وجود دارد که یکی از بلند ترین برج های دوقلو در جهان است. این برج ها سمبل کشور در حال پیشرفت مالزی هستند.

قبل از اینکه به جاذبه ها در تور مالزی به تفضیل بپردازیم، باید ایتدا ویژگی های کشور مالزی را بهتر بشناسیم. تنها داشتن جاذبه های گردشگری برای انتخاب تور مالزی به عنوان یک برنامه سفر کفایت نمی کند، مثلا مسافران تور مالزی نیاز دارند از سطح امنیت، وضع آب و هوا، زبان، فرهنگ و غذاهای مقصد انتخابی خود اطلاعات کافی داشته باشند. در مرحله بعد هم سفرنامه مالزی را مرور خواهیم کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_column_text]

معرفی مالزی

حکومت و جغرافیا

حکومت مالزی از نوع مشروطه سلطنتی است. مالزی از 13 ایالت و 3 قلمرو فدرال تشکیل شده است. مساحت خاکی مالزی حدود 331 هزار کیلومتر مربع (حدود 128 هزار مایل مربع) است که به وسیله دریای جنوبی چین به دو قسمت شبه جزیره در غرب و جزایر مالزی در شرق تقسیم شده است. قسمت شبه جزیره مالزی دارای مرز آبی و خاکی با تایلند و مرز آبی با سنگاپور، ویتنام و اندونزی است. قسمت شرقی مالزی دارای مرز آبی و خاکی با برونئو و اندونزی و مرز آبی با فیلیپین و ویتنام است. پایتخت مالزی کوالالامپور است با این وجود عمده ساختمان های دولتی در شهر پوتراجایا Putrajaya قرار دارند. قرار دادن این شهر برنامه تور مالزی خالی از لطف نخواهد بود. با بیش از 30 میلیون نفر جمعیت مالزی 44 امین کشور پرجمعیت جهان است.

تاریخ مالزی

اگرچه اسلام در قرن دهم وارد این کشور شد، اما گسترش آن به قرن چهاردهم بر می گردد. مستحکم شدن جایگاه اسلام در این کشور به معنای ظهور دوره سلطانی در این کشور بود که مهمترین آن ها سلطانی مالاکا بود. اسلام تاثیر زیادی بر مردم مالایی گذاشت اما در همین حال از آن ها هم تاثیرات بسیاری پذیرفت. به واسطه همین تاثیرات متقابل است که ثروتمندان عرب تور مالزی را به عنوان برنامه تفریحی انتخاب می کنند.

پرتقالی ها اولین استعمارگران اروپایی در این کشور بودند که قدرت خود را بر این کشور و دیگر نواحی جنوب شرق آسیا تحمیل کردند (1511). بعد از آن ها نوبت هلندی ها بود که این منطقه را به تسلط خود درآورند (1641). چهارمین گروه نژادی تاثیر گذار در این کشور، مهاجران هندی و چینی بودند که به دنبال کار به این کشور راه پیدا کردند. بازدید از بقایای قلعه های استعمارگران اروپایی از جذابیت های تور مالزی است.

تهاجم ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم به سلطه بریتانیایی ها در این کشور خاتمه داد. اشغال مجدد مالزی به وسیله انگلیسی ها بعد از جنگ بدون واکنش ساکنان نماند و منجر به حرکت های استقلال طلبانه در برونئی و مالزی شد. در قسمت شرقی و شبه جزیره، حزب کمونیست مالزی شروع به مبارزه مسلحانه با بریتانیایی ها کردند. در 31 آگوست 1963 قلمروهای انگلیسی در برنئو و و سنگاپور استقلال خود را بدست آوردند. دو سال بعد پارلمان مالزی تصمیم به جدایی سنگاپور از فدراسیون مالزی گرفت. در ابتدای دهه شصت مالزی با اندونزی دچار اختلاف شد. از سال 1970 جبهه اتحاد مالزی کنترل مالزی را به دست گرفت. از سال 1990 پیشرفت اقتصادی استاندارد های زندگی را در مالزی افزایش داده اشت. پیشرفت اقتصادی همچنین نارضایتی های سیاسی را در مالزی کمرنگ کرده است و هم اکنون بعد از نیم قرن مالزی برای برگزاری تور های مسافرتی دارای امنیت کامل سیاسی و اقتصادی است.

زیست بوم مالزی

مالزی یکی از بزرگترین ترین تنوع های زیستی را در جهان دارا است و البته ویژگی برجسته تور مالزی هم، همین گوناگونی حیات این کشور است. مالزی رتبه دوازدهم را درمیان کشور های جهان از نظر شاخص تنوع زیستی دارا است. این شاخص بر آوردی از کیفیت و کمیت زیست بوم کشورها بدست می دهد. بر اساس آمار سال 2012، 60 درصد کشور پوشیده از جنگل بود که شامل جنگل های حفاظت شده فدرال، جنگل های حفاظت شده ایالتی، پارک های ملی، مناطق جانوری و پناهگاه های امن پرندگان می شد. مالزی به موافقت نامه زیست محیطی ریودوزانیرو در سال 1992 پیوسته است که از کشور ها درخواست می کند تا از حداقل 50 درصد جنگل های خود تا ابد محافظت کنند. همچنین 10 درصد از زمین های باقی مانده هم به روش های گوناگون مورد حفاظت زیست محیطی قرار گرفته اند. این زمین ها به مزارع کشاورزی، درختان کائوچو، درختان پالم، مناطق شهری و غیره اختصاص پیدا کرده اند. مالزی 15000 گونه گیاهی، 340 گونه پستاندار، 742 گونه پرنده، 242 گونه دوزیست، 567 گونه خزنده، 449 گونه ماهی آب شیرین و 500 گونه ماهی آب شور و 150000 گونه بی مهره ثبت شده دارد.


حیات اقیانوسی مالزی گستره ای از صخره های مرجانی، علف های دریایی و جنگل های درختان شاه پسند را شامل می شود برنامه های غواصی در گستره آبی و اقیانوسی هم معمولا بخشی از تور مالزی است. در سال 2013 دپارتمان پارک های اقیانوسی مالزی، 248613 هکتار از مناطق دریایی را حفاظت شده اعلام کرد که شامل 42 جزیره در بخش جزیره ای مالزی می شود.

آب و هوای مالزی

اقلیم مالزی استوایی است و مشخصه آن بادهای موسمی از جنوب غرب (آوریل تا اکتبر) و از سمت شمال شرق (اکتبر تا فوریه) است. دمای هوا با حضور اقیانوس های اطراف متعادل می شود. رطوبت معمولا بالاست و میانگین بارش سالانه 250 سانتی متر است. آب و هوای بخش شبه جزیره و جزایر متفاوت است، شبه جزیره تحت تاثیر بادهای آسیایی است ولی اقلیم جزایر اقیانوسی است. آب و هوا می تواند به سه منطقه تقسیم شود، ارتفاعات، منطقه پست و منطقه ساحلی. تغییرات آب و هوا سطح آب دریا و بارش، اقلیم مالزی و بالتبع تور مالزی را تحت تاثیر قرار می دهد و احتمال سیل و خشکسالی در کوتاه مدت وجود دارد. اگر تور مالزی را برای تعطیلاتتان انتخاب کردید حتما با کارشناسان ما برای اطلاع از کیفیت آب و هوا تماس بگیرید.

اقتصاد مالزی

کوالالامپورمالزی دارای اقتصادی نیمه دولتی و صنعتی شده است. دولت نقش مهم ولی رو به کاهشی در بازار ایفا می کند و فعالیت هایش را به بخش های بزرگ متمرکز کرده است. مالزی یکی از بهترین رکورد های رشد اقتصادی را در دنیا دارد و رشد اقتصادی آن بین سال های 1957 و 2005 6.5 درصد بوده است. اقتصاد مالزی بین سال های 2014 و 2015 یکی از رقابت پذیر ترین ها در آسیا بود و رتبه ششم در آسیا و بیستم در جهان را بدست آورد یعنی بالاتر و بزرگتر از کشورهایی مانند: استرالیا، فرانسه و کره جنوبی. در سال 2014 اقتصاد مالزی 6 درصد رشد کرد. دومین رشد بزرگ میان کشورهای آسه آن بعد از فیلیپین با 6.1 درصد. اقتصاد مالزی از نظر ارزش اسمی تولید ناخالص ملی در سال 2014 بالغ بر 746.821 میلیارد دلار می شد. بسیاری از شرکت های چند ملیتی بازار مالزی را در اهداف اولیه خود قرار می دهند به همین دلیل مسافران تور مالزی به یکی از دسته اول ترین بازارها دسترسی خواهند داشت.

برای تنوع به بخشیدن به اقتصاد مالزی و کم کردن اتکا به صادرات کالا دولت سعی در گسترش توریسم دارد. در نتیجه فعالیت های دولت، فعالیت های متمرکز بر تور مالزی در جهان رونق گرفت و توریسم تبدیل به سومین منبع درآمد ارزی دولت شد، اگرچه توریسم به واسطه صنعتی سازی، کاهش سطح جنگل ها و آلودگی آب اقیانوس ها تهدید می شود. در تمام شرکت های مسافرتی جهان تور مالزی بعد از جریان گم شدن هواپیمای مسافربری و سقوط به وسیله موشک شورشیان اوکراینی و مرگ 537 مسافر آن به شدت منقبض شد.

هنر در مالزی

هنر و موسیقی جایگاه ویژه ای در فرهنگ مالزی دارند و همیشه هم بخشی از تور مالزی هستند. هنر مالایی به دوران سلطان نشین های مسلمان در این کشور بر می گردد. هنرهای سنتی بیشتر شامل حکاکی روی چوب، نقره کاری و بافندگی می شود. تابوهای اسلامی موجب جلوگیری از نقاشی و نمایش انسان ها تا میانه قرن بیستم شد. هنر های نمایشی و عروسک گردانی هم در میان هندی های مالزی جایگاه ویژه ای دارند. در معماری مالزی نیز می توان تاثیرات نژادهای مختلف ساکن مالزی و حتی دیگر کشورها را دید. موسیقی مالزی دارای سبک ها و ریشه های متفاوتی است و البته بیشتر از سازهای ضربی استفاده می شود. مسافران تور مالزی و مخصوصا آن ها که شانس حضور در شب های ساحلی آنرا داشته باشند حتما موسیقی شاد مالزی را تجربه خواهند کرد. از گذشته های دور دریا برای انسان ها شادی بخش بوده است. ادبیات مالزی بیشتر تحت تاثیر افسانه های هندی است و این موضوع حتی بعد از گسترش اسلام در این کشور برقرار بوده است و در سالیان اخیر گسترش بیشتری هم پیدا کرده است. ادبیات انگلیسی تا قبل از ورود نشریات چاپی بیشتر به مردم طبقه بالا تعلق داشت. ادبیات هندی و چینی محلی در میانه قرن نوزدهم در این کشور ظهور کرد.

غذاهای مالزی

غذاهای مالزی تحت تاثیر فرهنگ های موجود در این کشور است. غذاها در مالزی از فرهنگ های داخل و کشورهای اطراف تاثیر پذیرفته اند. بیشتر این تاثیر از فرهنگ های مالایی، چینی، هندی، تایلندی، ژاپنی و سوماترایی حاصل شده اند این شباهت وامدار حضور تاریخی در مسیر تجارت ادویه است.

رسانه ها در مالزی

رسانه ها در مالزی به وسیله دولت و احزاب اداره می شوند. با این وجود احزاب مخالف هم رسانه های خود را در اختیار دارند و در کنار رسانه های دولتی به فعالیت خود ادامه می دهند. بین رسانه های مالزی یک فاصله وجود دارد. رسانه های سمت شرق (جزایر) توجه چندانی به شبه جزیره نمی کنند و اغلب با آن مثل یک مستعمره برخورد می کنند. رسانه های مالزی متهم به ایجاد تنش با اندونزی شده اند.

جشن ها و فستیوال ها در تور مالزی

هر سال در مالزی فستیوال ها و جشن های مختلفی برگزار می شود. بعضی از جشن ها به صورت ملی و بعضی در سطح ایالت ها برگزار می شوند و بعضی هم تنها به گروه قومی خاصی تعلق دارند. بهتر است با مشورت کارشناسان ارسطو پرواز سعی کنید تا زمان و یا مسیر تور مالزی را با تاریخ برگزاری یکی از این جشن ها هماهنگ کنید. بزرگترین جشن ملی در مالزی هاری مردکا Hari Merdeka یا روز استقلال نام دارد و در 31 آگوست برگزار می شود. در این جشن سالگرد استقلال مالزی در سال 1957 گرامی داشته می شود. روز ملی مالزی 16 سپتامبر است و به یاد بود برقراری فدراسیون مالزی گرامی داشته می شود. روز های مهم ملی دیگر یکی روز کار و دیگری تولد پادشاه است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

23 جاذبه برتر گردشگری تور مالزی

بیش از 1 میلیون نفر در سال 2010 به تور مالزی سفر رفته اند. بیشتر آن ها از کشورهای همجوار مانند سنگاپور و اندونزی بودند اما مسافران دیگر کشورها هم رفته رفته به مالزی علاقه مند می شوند.

sourrce: sunkissedsuitcase.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Gunung Gading National Park23.پارک ملی Gunung Gading

علاقه مندان به گیاهان از بازدید این پارک در تور مالزی لذت خواهند برد. در این پارک بزرگترین گل جهان رشد می کند. غنچه گیاه رافلزیا می تواند تا 120 سانتی متر شعاع داشته باشد و البته بوی بدی هم دارد. این غنچه بعد از چند روز می میرد، اما خبر خوب این است که هر زمان از سال می توانند غنچه کنند. بهترین زمان برای غنچه دهی این گل عجیب بین نوامبر تا ژانویه است. دیدن این گل تجربه ای ویژه در تور مالزی است. دیدنی های این پارک تنها به این گل خلاصه نمی شود. پارک در ایالت ساراواک Sarawak قرار دارد و دارای سواحل، کوه ها و جنگل های بی شماریست.[/vc_column_text][vc_column_text]Manukan Island22.جزیره مانوکان Manukan Island
امواج زیبای آب در سواحل جزیره مانوکان می درخشند، این جزیره دومین جزیره بزرگ در پارک ملی اقیانوسی تونکو عبدول Tunku Abdul اولین پارک اقیانوسی مالزی است. این پارک در شرق ایالت صباح Sabah قرار دارد و به خاطر سواحل زیبایش مشهور است. گردشگران تور مالزی همچنین می توانند از غواصی در صخره های مرجانی استفاده کنند. جزیره مانوکان از بین 5 جزیره در این پارک بهترین امکانات را برای گردشگران دارد و با قایق از مرکز ایالت صباح یعنی کوتا کینابالو Kota Kinabalu قابل دسترسی است.[/vc_column_text][vc_column_text]Kek Lok Si Temple21. معبد کک لوک سی Kek Lok Si Temple

برای دادن حال و هوای تاریخی و شرقی به سفرتان در تور مالزی، بازدید از این معبد را پیشنهاد می کنیم. این معبد تقریبا بنای جدیدی دارد و در سال 1891 ساخته شده است. با وجود عمر کم آن، یکی از مهمترین معابد بودایی برای چینی ها در جنوب شرق آسیا است. این معبد به دلیل دورنمای زیبایش و مجسمه ها و تمثال های متعدد بودا و خدایان، شناخته شده است. معبد کک لوک سی بزرگترین معبد بودا در مالزی است و زائران بودایی را از جنوب شرق آسیا به سمت خود جذب می کند. از دیدنی های این مجموعه می توان به معبد رامای چهارم با 10 هزار حکاکی بودا روی آن اشاره کرد. بازدید از این معبد برای مسافران تور مالزی آزاد و بهتر است جزء باید ها قرار گیرد.[/vc_column_text][vc_column_text]Batu Caves20. غارهای باتو Batu Cave

پاداش مسافرانی که به خود زحمت سفر به غارهای باتو نزدیک کوالالامپور را بدهند، دیدار از هنر زیبای هندو است. اگر بیش از دو هفته برنامه سفر تور مالزی شماست، رفتن به این مجموعه را در برنامه تور مالزی قرار دهید. سه غار بزرگتر و اصلی که باتو را تشکیل می دهند، این مجموعه را تبدیل به بزرگترین زیرتگاه هندوها در خارج از هند می کنند و هر ساله در فستیوال تایپوسام هزاران زائر هندو را به خود جذب می کنند. اوج دیدنی های این مجموعه مجسمه بزرگ خدای هندو می باشد. برای بازدید این مجسمه عظیم و زیبا باید 272 پله را طی کنید. در این منطقه میمون ها هم فراوانند و گردشگران از دیدن بازی گوشی آن ها لذت می برند و به آن ها غذا می دهند.[/vc_column_text][vc_column_text]Semenggoh Nature Reserve19. منطقه حفاظت شده سمنگو Semenggoh

در این پارک حفاظت شده برنامه حفاظت از اورانگوتان ها به اجرا در می آید. به این صورت که اورانگوتان های یتیم از مناطق جنگلی جمع آوری شده و برای زندگی در طبیعت آموزش می بینند. به همین دلیل جمعیت اورانگوتان ها در این پارک زیاد شده است. بهترین زمان برای تماشای این پارک صبح زود و بعد از ظهر و زمان غذا دادن اورانگوتان ها است. پس شاید بهتر باشد در تور مالزی مدیریت بهتر بر زمانتان داشته باشید تا به بازدید از این پارک بپردازید. این پارک دارای تنوع زیادی از پرندگان نیز هست، به عنوان مثال زاغ های برنئو، گلکوب، پرنده عسلیاب، شاهین و جغد.[/vc_column_text][vc_column_text]North Borneo Railway18. راه آهن شمالی برنئو North Borneo Railway

گردشگران تور مالزی می توانند قطار بخار قدیمی راه آهن شمالی برنئو را سوار شده و سفری به دهه اول قرن بیستم داشته باشند. این قطار تنها قطار جزیره برنئو است و مسافت 83 مایلی بین Tanjung Aru و Papar را طی می کند. اتفاقا روش مناسبی هم برای مشاهده روستاها و مزارع پلکانی برنج است. در قطار رستورانی هم وجود دارد. این قطار فقط شنبه ها و چهارشنبه ها حرکت می کند.[/vc_column_text][vc_column_text]Bukit Bintang (Kuala Lumpur)17. بازار بوکیت بینتانگ کوالالامپور Bukit Bintang

گردشگران علاقه بسیاری به خرید دارند. تور مالزی هم از این قاعده مستثناء نیست. منطقه بوکیت بینتانگ دارای بازارهای فراوانی است که یکی از آن ها میدان ساعت است که یکی از بزرگترین بازارها در دنیا است. این بازار به اندازه ای بزرگ است که توانسته پارک بزرگی را در خود جای دهد. کل این منطقه پر از فروشگاه های با اجناس لوکس می باشد که لوکس ترین آن ها فروشگاه های لوازم الکترونیک هستند. شب ها توریست ها می توانند از کافه ها و کلاب های این منطقه لذت ببرند چون بوکیت بینتانگ منطقه سرگرمی و تفریحات کوالالامپور نیز می باشد.[/vc_column_text][vc_column_text]Redang16.جزیره ردانگ Redang

جزیره ردانگ برای عاشقان ساحل و اقیانوس ساخته شده است. غواصی با لوله هوا در آب شفاف اقیانوس، بزرگترین جاذبه این جزیره زیبا در تور مالزی است. غواصی عمیق (با کپسول و غیره) هم در سواحل ممکن است. با وجود اینکه یکی از بزرگترین جزایر سمت شبه جزیره است به اندازه ای کوچک است که بتوان با پای پیاده جزیره را یک دور کامل زد. در جزیره می توان از کوه پیمایی و راه پیمایی از میان جنگل لذت برد. جزیره ردانگ یکی از 9 جزیره منطقه حفاظت شده دریایی ایالت است. اقامتگاه ها در این جزیره بیشتر به شکل آلاچیق است و ماندن حداقل یک شب در این جزیره را به شما پیشنهاد می کنیم.[/vc_column_text][vc_column_text]Sarawak Cultural Village15. روستای فرهنگی ساراواک Sarawak Cultural Village

این روستا بهترین موزه زنده در جنوب شرق آسیا است. ساکنان روستای فرهنگی ساراواک، تاریخ، سنت، زندگی مدرن، آموزش و هنر را با یکدیگر در آمیخته اند و به بازدیدکنندگان معنای تنوع فرهنگی را می آموزند. 7 خانه سنتی که در 17 هکتار زمین زیبا شده اند، معرفی کننده نحوه زندگی مردم، مهمان نوازی و فرهنگ ایالت ساراواک هستند. به کسانی که مسافر تور مالزی هستند حتما توصیه می کنیم که از این روستای زیبا در ساراواک دیدن کنند.[/vc_column_text][vc_column_text]Bako National Park14. پارک ملی باکو Bako National Park

پارک ملی باکو در مالزی مقصد محبوب جهانگردانی است که از گشت و گذار در فضای آزاد لذت می برند. با اینکه این پارک چندان بزرگ نیست، اما در تنوع و زیبایی از دیگر پارک های ملی مالزی چیزی کم ندارد. گردشگران در این پارک می توانند به تماشای حیات وحش، جنگل استوایی، آبشارهای حیرت انگیز، سواحل و صخره های ساحلی بپردازند. از دیدنی های نادر تور مالزی میمون های پوزه دراز عجیبی هستند که در این پارک زندگی می کنند. گرچه تعداد آن ها چندان زیاد نیست.[/vc_column_text][vc_column_text]Christ Church13. کلیسای مسیح در ملاکا Christ Church (Melaka)

کلیسای مسیح در ملاکا لندمارک ایالت ملاکا است. این کلیسا به وسیله هلندی ها در میانه قرن هجدهم ساخته شد و هم اکنون قدیمی ترین کلیسای مذهب پروتستان در مالزی است این کلیسا نه تنها به دلیل نمای رنگارنگ بلکه به واسطه زیبایی های داخلی هم مشهور است. از میان جذابیت های موجود در کلیسا می توان به ناقوس ساخته شده در سال 1698، سنگ قبرهای کف کلیسا و تکیه گاه برنجی قدیمی انجیل اشاره کرد. این کلیسا هم اکنون یک کلیسای انگلیکان است. بازدید از این کلیسا اندکی طعم تاریخی به تور مالزی شما خواهد افزود.[/vc_column_text][vc_column_text]Kinabatangan Rive12. رودخانه کیناباتانگون Kinabatangan Rive

رودخانه کیناباتانگان دومین رودخانه بزرگ در مالزی است. این رودخانه با طول 550 کیلومتر از کوه ها سرچشمه می گیرد و در انتها به دریای سولو می ریزد. این رودخانه در ایالت صباح قرار دارد و به دلیل حیات جانوری اطراف و علف های بلندش مورد علاقه جهانگردان است. بازدید این رودخانه، کمی حس و حال تنوع جانوری آفریقا را به تور مالزی می بخشد شبیه آنچه در راز بقا می توان دید. چشم انداز این رودخانه جای مناسبی برای دیدن فیل آسیایی، تمساح، میمون های پوزه دراز و اورانگوتان های بورنئو است. این رودخانه یکی از دو محل یافت ده گونه از جانداران اولیه است و بیش از 200 گونه پرنده در محیط پیرامون آن زندگی می کنند. این رودخانه همچنین به دلیل جنگل های آهکی و مرداب های نمکی و آب شیرین خود برای دوستداران محیط زیست شناخته شده است.[/vc_column_text][vc_column_text]Sipadan11. جزیره سیپادان Sipadan

سیپادان در دریای سلب بهشت غواصان نامیده می شود. سیپادان تنها جزیره اقیانوسی مالزی است. این جزیره یک جزیره مرجانی است که بر یک مخروط آتش فشانی غیرفعال تشکیل شده است. به دلیل طبیعت اقیانوسی زیبا و منحصر به فرد یکی از بهترین نقاط غواصی در جهان است. سیپادان دارای بیش از 3 هزار گونه آبزی است و صدها صخره مرجانی در اطراف آن وجود دارند که آماده اند که مورد اکتشاف قرار بگیرند. غواصان در اینجا با لاکپشت های پوزه دار، لاک پشت های دریایی غول پیکر، سفره ماهی دیو، کوتر ماهی، و کوسه نهنگ مواجه می شوند. ای جزیره همچنین دارای ساحل شنی زیبایی است.[/vc_column_text][vc_column_text]بلندی های کامرون10.بلندی های کامرون Cameron Highlands

بلندی های کامرون بزرگترین ایستگاه های صخره ای در مالزی هستند که توسط انگلیسی ها در سال 1920 ساخته شده اند. شهرت این ناحیه به پیاده رو هایی است که مسافران تور مالزی را از جنگل به آبشارها و دیگر نقاط آرام هدایت می کنند. از دیگر جاذبه های این بلندی ها مزارع آن است و میتوان از تور کارخانه چای خشک کنی هم استفاده کرد.[/vc_column_text][vc_column_text]جورج تاون09. شهر جورج تاون George town Inner City

نامگذاری این شهر به افتخار جورج سوم پادشاه بریتانیا بوده است. جورج تاون در شمال شرقی جزیره پنانگ قرار گرفته است. بیشتر ساکنان این شهر چینی هستند. با کنترل سخت گیرانه این شهر حال و حوای دوران تاریخی استعمار را حفظ کرده است. گفته شده که این شهر دارای معماری و فرهنگ منحصر به فردی است که در هیچ جای دیگر جنوب شرق آسیاو البته هیچ قسمت دیگر تور مالزی نمی توان مشابه آن را دید. به هنگام عصر فضای زندگی در شهر بهاری می شود و مردم عادت دارند شام خود را از دستفروشان خریده و میان جمعیت صرف کنند.

بلندی های کامرون بزرگترین ایستگاه های صخره ای در مالزی هستند که توسط انگلیسی ها در سال 1920 ساخته شده اند. شهرت این ناحیه به پیاده رو هایی است که مسافران تور مالزی را از جنگل به آبشارها و دیگر نقاط آرام هدایت می کنند. از دیگر جاذبه های این بلندی ها مزارع آن است و میتوان از تور کارخانه چای خشک کنی هم استفاده کرد.[/vc_column_text][vc_column_text]Taman Negara08. تامان نگارا Taman Negara

تامان نگارا در زبان مالایی به معنای پارک ملی است. این پارک یکی از قدیمی ترین جنگل های استوایی کره زمین را در خود جای داده است. در این جنگل – پارک آبشارها، مسیر های پر پیچ و خم جنگلی و درختان عظیم الجثه زیادی وجود دارد و آنرا به بزرگترین پیاده رو سایبان دار دنیا تبدیل کرده است. مسیرهای پیاده رو هم در پارک ساخته شده و رهنمایان تور مالزی برای هدایت مردم از داخل جنگل آن ها را همراهی می کنند. تامان ناگارا بهشت گونه های در حال انقراض مالزی است و انواع گونه فیل، ببر، پلنگ و کرگدن در آن وجود دارند. البته تعداد آن ها زیاد نیست و ممکن است شانس دیدن آن ها را در تور پارک نداشته باشید. در واقع غیر از پرندگان، غزال های کوچک، مارمولک، مار و شاید خوک خرطوم دراز به ندرت به دیگر گونه ها برخورد کنید.[/vc_column_text][vc_column_text]Pulau Tioman07. پولائو تیومان Pulau Tioman

تیومان جزیره ای کوچک در نزدیکی ساحل شرقی قسمت شبه جزیره ای مالزی است. در دهه 1970 مجله تایم این جزیره را به عنوان یکی از زیباترین نقاط دنیا معرفی کرد. از آن زمان همه ساله جهانگردان به این جزیره سرازیر می شوند تا تصویری از بهشت را در برابر چشمانشان ببینند. جزیره با صخره های مرجانی انبوه محاصره شده است و مکان مناسبی را برای غواصان ماجراجو فراهم کرده است. قسمت های درونی جزیره با جنگل پوشیده شده است. تعداد جهانگردان تور مالزی در جزیره بین ماه های نوامبر تا فوریه از تعداد روستا نشینان هم بیشتر می شود. اما در طول دیگر ماه ها عملا خالی از سکنه است.[/vc_column_text][vc_column_text]کوه کینابالو06. کوه کینابالو Mount Kinabalu

با ارتفاع 4095 متر (13435 فوت) کوه کینابالو بلندترین کوه در برنئو است. این کوه در جهان به دلیل تنوع گیاهی و جانوری پیرامون آن شناخته شده است. بیش از 600 گونه سرخس، 326 گونه پرنده و 100 گونه پستاندار در منطقه اطراف کوه زندگی می کنند. رسیدن به قله کوه به وسیله فردی با توان فیزیکی مناسب و بدون تجهیزات کوه نوردی به راحتی ممکن است. اگرچه راهنمایان حتما باید کوهنوردان را همراهی کنند.[/vc_column_text][vc_column_text]برج های پطروناس05. برج های دوقلوی پطروناس Petronas Twin Towers

برج های دو قلوی پطروناس تا قبل از سال 200 و زمانی که برج تایپه 101 ساخته شود بلندترین ساختمان های دنیا بودند. بدون بازدید این لندمارک، تور مالزی شما ناقص خواهد بود. هم اکنون این دو ساختمان رکورد دار بلندترین برج های دوقلو در جهان هستند. برج های پطروناس با بتن تقویت شده ساخته شده اند و نمای خارجی آن ها از فولاد و شیشه ساخته شده تا کمی شبیه به نگاره های اسلامی باشند و فرهنگ اسلامی این کشور را بازتاب دهند. دو پل اتصال دهنده در طبقات 41 و 42 دو برج را به هم اتصال می دهند.[/vc_column_text][vc_column_text]Langkawi04. لنکاوی Langkawi

با محبوب ترین مقصد گردشگری در مالزی آشنا شوید. لنکاوی یا به قول بعضی ها لنگکاوی، مجمع الجزایری متشکل از 99 جزیره در دریای آندامان است. این جزایر بخشی از ایالت کداح در مجاورت مرز تایلند هستند. بزرگترین این جزایر پالائو لنکاوی است و دارای 65000 نفر جمعیت است. تنها جزیره مسکونی دیگر پالائو توبا است. با داشتن شن های سفید ساحلی و جنگل های متراکم و کوه های ناهموار بی دلیل نیست که لنکاوی بزرگترین دلیل گسترش تور مالزی است. محبوب ترین ساحل های لنکاوی در غرب قرار دارند و رستوران ها، اقامتگاه ها و تفرجگاه های زیادی در این ساحل ها ساخته شده است.[/vc_column_text][vc_column_text]Perhentian Islands03. جزایر پرهنتیان Perhentian Islands

جزایر پرهنتیان در سمت ساحل شمال شرق مالزی و در فاصله کمی از مرز تایلند قرار دارد. مسافرانی که می خواهند پول کمتری خرج کنند اما لذت بیشتری از تور مالزی ببرند، بهتر است حتما از این جزیره دیدار کنند. تعدادی از زیباترین ساحل های دنیا به همراه مناطق غواصی و اقامتگاه های ارزان در این جزایر وجود دارد. دو جزیره اصلی پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) نام دارند. هر دوی این جزایر دارای سواحل با شن های سفید و درختان پالم و آب های زلال فیروزه ای هستند.[/vc_column_text][vc_column_text]Sepilok Rehabilition Centre02. مرکز بازپروری سپیلوک Sepilok Rehabilition Centre

مرکز بازپروری اورانگوتان سپیلوک در سال 1964 برای کمک به حفظ نسل اورانگوتان ها از شکار، جنگل زدایی و مسکونی سازی انسانی ساخته شد. اورانگوتان های یتیم در این مرکز یاد می گیرند که چطور به زندگی وحشی برگردند و به محض اینکه آمادگی آن را پیدا کنند در محیط طبیعی رها می شوند. پناهگاه اورانگوتان ها در جنگل های استوایی بکر کابیلی سپیلوک قرار دارد. حدود 60 تا 80 اورانگوتان در این محل حفاظت شده زندگی می کنند. این مرکز از جاذبه های گردشگری عمده در ایالت صباح محسوب می شود و بهتر است بازدید از آن در برنامه تور مالزی گنجانده شود.[/vc_column_text][vc_column_text]Mulu Caves01. غار های مولو Mulu Caves

غارهای مولو در پارک ملی گونوگ مولو در بورنئوی مالزی قرار دارند. بازدید از این غارها نقطه اوج تور مالزی است. غار ساراواک از این مجموعه غارها یکی از بزرگترین ها در جهان است. در واقع گفته شده که این غار به قدری بزرگ است که می تواند 40 هواپیمای بوئینگ 747 را در خود جای دهد بدون اینکه بال های آن ها بر یکدیگر قرار بگیرند. در هنگام غروب خروج خفاش ها که در جستجوی غذا از یکی از ورودی های دامنه ای غارها خارج می شوند منظره ای جالب و تا حدی ترسناک را ایجاد می کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][ultimate_exp_section title=”سفرنامه مالزی (نمایش)” new_title=”سفرنامه مالزی (بستن)” text_color=”#000000″ text_hovercolor=”#eeee22″ heading_style=”font-style:italic;”][vc_column_text]

سفرنامه دو هفته ای تور مالزی

مالزی، کشوری که من عاشقش شدم. غیر ممکنه که با این همه تنوع فرهنگی عاشق مالزی نشی. مالزی مخلوطی از مذهب ها، نژادها، غذاها و دیدنی هاست و لبخند همیشه بر لبان مردمش وجود داره. با حساب روزهای تو راهی (رفت و برگشت) من 13 روز تو تور مالزی بودم. هرچند دوست داشتم بیشتر تو مالزی بمونم ولی از اینکه تور مالزی رو به عنوان برنامه سفر انتخاب کردم خوشحالم. هر کدوم از 4 تا شهری که برای رفتن انتخاب کردم با اون یکی کاملا فرق داشت. سعی کردم طوری برنامه تور مالزی رو بچینم که مسافرتم هر روز شاد و هیجان انگیز باشه. پس بزارین براتون از 2 هفته ای که تو مالزی گذروندم بگم.

کوالالامپور: یک شب

روز اول تور مالزی: من بعد از ظهر وارد کوالالامپور شدم. من تو بریکزفیلد Bricksfield اقامت کردم و تونستم از دستفروش ها غذای خوشمزه هندی تهیه کنم.

بلندی های کامرون: 2 شب و دو روز

روز دوم تور مالزی: سوار اتوبوس ساعت 8:30 صبح از کوالالامپور به بلندی های کامرون شدم. مسافرت راحتی بود و کمتر از 4 ساعت طول کشید تا برسم. تو خونه ادویه تو تاناه راتا (یکی از دوتا برج اصلی تو بلندی های کامرون) یه ناهار خوشمزه خوردم. و بعد از ظهر رو هم تو خونه چایی تو دره کامرون چایی خوردم.

روز سوم تور مالزی: نصف روز رو تو بلندی های کامرون گشتم. به بالاترین کوه های این ناحیه رفتم، به گونونگ برینچانگ رفتم. رفتم جنگل و از مزرعه چایی سونگای پالاس دیدن کردم. آخرش هم یه سر به مزرعه بزرگ توت فرنگی زدم.

جورج تاون، پنانگ، 4 شب و 4 روز

روز چهارم تور مالزی: صبح زود بیدار شدم و سوار اتوبوس ساعت هشت صبح از بلندی های کامرون به پنانگ شدم. تو جورج تاون موندم که یه میراث ثبت شده جهانی یونسکو هستش. بقیه روز رو تو خیابونای جرج تاون پرسه زدم.

روز پنجم تور مالزی: روزم رو با سوار شدن تراموای برقی و رفتن به بالای تپه پنانگ شروع کردم تا یه دید خوب از جزیره داشته باشم. بعد به جورج تاون برگشتم تا هنرهایی که روی دیوارای این شهر تراشیده شده رو ببینم.

روز ششم تور مالزی: بعد از دو روزی که تو جرج تاون سپری شد، رفتم ساحل باتو فرینجی یکم تفریح کردم.

روز هفتم تور مالزی: یکم بیشتر تو جورج تاون موندم، به مسجد قدیمی تو جورج تاون بود به اسم مسجد کاپیتان کلینگ رفتم اونجا رو هم دیدم. بعدم رفتم کنار اسکله بندر و قدم زدم.

جزایر پرهنتیان: سه 3 شب و سه روز

روز هشتم تور مالزی: سوار پرواز صبح از پنانگ به کوتا بهارو شدم. از کوتا بهارو یه تاکسی و 30 دقیقه سوار کشتی به پرهنتیان کسیل بود. بعد از ظهر رو راحت کنار ساحل دراز کشیدم و از آبی بی کران اقیانوس لذت بردم.

روز نهم تور مالزی: روز نهم روز غواسی بود. تو اقامتگاه غواسی اومباک Ombak Dive Resort و کنار معبد دریا Ombak Dive Resort و ساحل رمانتیک غواصی کردم.

روز دهم تور مالزی: یه روز ساحلی زیبای دیگه کنار خلیج مرجانی

کوالالامپور: دو شب و دو روز

روز یازدهم تور مالزی: برای رفتن به کوالالامپور سوار کشتی از پرهنتیال کسیل شدم. بعدشم سوار تاکسی و رفتن به فرودگاه کوتا بهارو و بعدشم یه ساعت پرواز به کوالالامپور. یه اتاق توی هتل تریدرز گرفتم و بعدشم چند تا نوشیدنی توی بعد از ظهر تو اسکای بار خوردم.

روز دوازدهم تور مالزی: امروز روزی بود که باید حتما یکم تو کوالالامپور می گشتم. رفتم به غارهای باتو و از آدم کوچولوها فرار کردم (شوخی). بعد تو شهر چینی ها و میدان غذاشون ناهار خوردم بعدشم از یه دستفروش یه کیف زنونه مصنوعی (که خیلی هم واقعی به نظر می رسید) خریدم.

روز آخر تور مالزی: امروز روز آخر مسافرتم بود. سفر خاطره انگیزی بود ولی باید تمام می شد. از کوالالامپور بلیط هواپیما گرفتم برای هانوی تو ویتنام.

حمل و نقل در مالزی

اتوبوس: اتوبوس های مالزی بهترین اتوبوس هایی هستن که تو عمرم دیدم. همه کولر دارن و صندلی ها بزرگن و کلی جای راحت برای پاها هست. جالب اینجا که این صندلی ها برای اتوبوس خیلی عریض بودن. هر جایی هم که اتوبوس نگه می داشت و پیاده می شد، می شد به مقصد جدید بلیط تهیه کرد.

پرواز: پروازها توی مالزی خیلی ارزونن. میشه با ایرلاین هایی مثل فایر فلای، ایراژیا و مالیندوایر خیلی ارزون مسافرت کرد.

سفر من به مالزی

خیلی زمان بندی خوبی داشت. هیچ وقت عجله نداشتم یا از برنامه ععقب نیفتادم و کلی چیزای جالب تو تور مالزی دیدم. من همیشه مسافرت آروم رو به عجله کردن و بازدید سرسری ترجیح میدم. می خواستم لنکاوی و پنانگ رو هم به مسیرم اضافه کنم ولی چون می خواستم سفرم رو دو هفته ای ببندم منصرف شدم. تو تور مالزی بعدی که خدا می دونه کی باشه می خوام برم تمان نگارا، پالائو کاپاس، پالائو تیومان و ملاکا.


sourrce: sunkissedsuitcase.com[/vc_column_text][/ultimate_exp_section][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuYXBhcmF0LmNvbSUyRnZpZGVvJTJGdmlkZW8lMkZlbWJlZCUyRnZpZGVvaGFzaCUyRmNXenFvJTJGdnQlMkZmcmFtZSUyMiUyMHN0eWxlJTNEJTIyd2lkdGglM0E5MCUyNSUzQmhlaWdodCUzQWF1dG8lM0JkaXNwbGF5JTNBYmxvY2slM0JtYXJnaW4lM0FhdXRvJTNCJTIyJTIwYWxsb3dGdWxsU2NyZWVuJTNEJTIydHJ1ZSUyMiUyMHdlYmtpdGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbiUzRCUyMnRydWUlMjIlMjBtb3phbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4lM0QlMjJ0cnVlJTIyJTIwJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNFJTBB[/vc_raw_html][/vc_column][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwc3R5bGUlM0QlMjJ3aWR0aCUzQTkwJTI1JTNCaGVpZ2h0JTNBYXV0byUzQmRpc3BsYXklM0FibG9jayUzQm1hcmdpbiUzQWF1dG8lM0IlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy55b3V0dWJlLmNvbSUyRmVtYmVkJTJGc2EyV2VYN296bmMlMjIlMjBmcmFtZWJvcmRlciUzRCUyMjAlMjIlMjBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4lM0UlM0MlMkZpZnJhbWUlM0UlMEE=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]