جاذبه های فیلیپین

25 جاذبه گردشگری فیلیپین

پست پست های فیلیپین

25 جاذبه گردشگری فیلیپین

فیلیپین کشوری خارق العاده تشکیل شده از 700 هزار جزیره می باشد. جمعیت این کشور به سرعت در حال افزایش است. منابع طبیعی این کشور به خوبی اجازه چنین افزایش جمعیتی را به فیلیپین می دهد. 20 آتشفشان فعال در این مجمع الجزایر وجود دارد و منطقه اقیانوسی اطراف فیلیپین همیشه در معرض خطر طوفان های اقیانوسی و دیگر شرایط سخت جوی قرار دارد.

با وجود این خطر اقلیمی فیلیپین یک کشور دیدنی با زیبایی های طبیعی چشم نواز است. اگر به دنبال مقصد گردشگری متفاوت هستید فیلیپین همان مقصد شماست. با ما گذری کوتاه به 25 جاذبه گردشگری فیلیپین داشته باشید.

 1. جزیره بوراکای فیلیپینچند روز سفر در جزیره بوراکای
  جزیره بوراکای در فیلیپین به سبب شن های سفید زیبایش شناخته شده می باشد. این جزیره تنها 7 کیلومتر طول دارد و در نازک ترین حالت 500 متر عرض دارد اما جهانگردان این جزیره را به سبب زیبایی طبیعی فوق العاده اش دوست دارند. مهمترین جاذبه این جزیره ساحل شن های سفید آن به طول 4 کیلومتر است که در سراسر آن هتل ها و رستوران ها و مراکز خرید فراوانند. در این جزیره همیشه مهمانی ها و پارتی های فراوان با مراسم آتش بازی و موسیقی برقرار است. در طول زمان گسترش انسانی جزیره همچنان برقرار بوده اما توانسته زیبایی و تمیزی خود را حفظ کند.
 2. مزارع پلکانی فیلیپینمزارع پلکانی زیبای برنج
  بسیاری از گردشگران مزارع پلکانی برنج بانائو را هشتمین اثر از عجایب طبیعی جهان می دانند دلیل این نامگذاری را تنها وقتی خودتان نظاره گر این مزارع باشید درک می کند. این پلکان ها 2000 سال قدمت دارند که در دامنه کوه الفوگوآ با ساده ترین ابزار ها کنده شده اند. این پلکان ها هنوز برای کشت برنج و سبزیجات استفاده می شوند و جنگل های استوایی اطراف زیبایی آنها را صدچندان کرده است.
 3. کلیسای سن آگوستین فیلیپینکلیسای حیرت انگیز سن آگوستین
  کلیسای سن آگوستین بنایی فوق العاده است که در دوره تسلط اسپانیایی ها بر منطقه ساخته شد. در واقع این ساختمان سومین ساختمان ساخته شده در مانیل است دو ساختمان اولی هم کلیساهایی بودند که از چوب ساخته شدند و در آتش سوزی تخریب شدند. بنای ساختمان از هفت زلزله سخت به سلامت عبور کرده است. جهانگردان برای آشنایی با بخشی از تاریخ مانیل و دیدن زیبایی این کلیسا به دیدن آن می آیند.
 4. آتش فشان فعال Mayon فیلیپینآتش فشان همیشه فعال Mayon
  در جزیره لوزون یک آتش فشان فعال به نام Mayon وجود دارد. این کوه آتشفشانی به سبب شکل مخروطی متقارنش مشهور است. چندین فوران گسترده منجر به تخلیه ساکنان اطراف کوه شده است. شدیدترین فوران ثبت شده مربوط به سال 1814 است که جان 1200 نفر را گرفت. این کوه و منطقه اطراف آن پارک ملی فیلیپین محسوب می شوند که حتما ارزش بازدید را دارند
 5. پارک ملی فیلیپینپارک ملی و رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa
  اگر به دنبال یک چیز به خصوص می گردید حتما به دیدن این پارک ملی بروید. دیدار از این پارک حس دیدار یک سیاره دیگر را به شما خوهد بخشید. این منطقه حفاظت شده است و غاری در آن قرار دارد که دارای نقشه ای پیچیده است. رودخانه ای به طول 8.2 کیلومتر در این غار جریان دارد و در نهایت به دریا ختم می شود. رودخانه Puerto Princesa را یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا می دانند. می توان طول رودخانه را با قایق های پدالی کرایه ای طی کرد و با مراحل شکل گیری سنگ ها در ساختار زمیثن شناسی منطقه آشنایی پیدا کرد.
 6. قلعه تاریخی سانتیاگو فیلیپینقلعه تاریخی و کمی ترسناک سانتیاگو
  این قلعه دژی ساخته شده توسط مهاجمان اسپانیایی در دوره تسلط آنها بر مانیل است. داستانهای زیاد و تا حدی ترسناک بین مردم محلی در باره این قلعه وجود دارد. خوزه ریزال یکی از قهرمانان ملی فیلیپین است که در این قلعه زندانی بود تا اینکه در سال 1986 اعدام شد. جای پاهای برنزی در برابر قلعه ساخته شده است که نماد جای پاهای آخر زندانیان قبل از روبرویی با اعدام و مرگ بود. این قلعه داستان های تاریخی غریبی در خود دارد.
 7. کلیسای سانتو نینو باسیلیکا فیلیپیناین کلیسا را سر کلیسای همه کلیسا ها می نامند.
  کلیسای سانتو نینو باسیلیکا که همچنین آنرا باسیلیکای مقدس کوچک می گویند قدیمی ترین کلیسا در کل فیلیپین است. این کلیسا در سال 1965 بنا شده است. در داستان ها آمده که اسپانیایی ها مجسمه ای ناشناخته از مسیح مقدس را در این محل پیدا کردند و به همین سبب این کلیسا را در اینجا بنا کردند. اگر از جزیره سبو دیدن می کنید حتما به این کلیسا و موزه تاریخی داخل آن سر بزنید.
 8. پارک ملی Rizal فیلیپینپارک ملی Rizal
  این پارک به افتخار خوزه ریزال قهرمان ملی فیلیپین پارک ریزال نامگذاری شده است. این پارک با 60 هکتار مساحت دارای باغ گلهای تزئینی، مناطق پیاده روی و دریاچه های بسیاری است. تندیس بزرگی از خوزه ریزال در میانه پارک ساخته شده است. تالابی در وسط پارک هم قرار دارد که سر بسیاری از قهرمانان نامی فیلیپیثن را در عمق خود جای داده است. کنسرت رایگانی هر یکشنبه عصر در فضای باز برگزار می شود. فواره های رنگی زیبایی همزمان با تاریکی شب به رقص می آیند و هنگام صبح محلی ها در پارک هنر های تای چی خود را تمرین می کنند.
 9. تپه های شکلاتی فیلیپینتپه های شکلات
  تپه های شکلاتی در استان Bohol قرار دارند و یکی از دیدنی های کمیاب هستند. حدود 1260 تپه در منطقه ای به وسعت 20 مایل مربع پراکنده هستند. این تپه ها با علف پوشیده شده اند و وقتی که فصل خشک فرا می رسد. رنگ سبز این تپه ها به شکلاتی تبدیل می شود. این تپه ها ارتفاعی بین 30 تا 50 متر دارند و از نماد های ملی فیلیپین محسوب می شوند. هیچ توری به دور کشور بدون دیدار از این تپه ها کامل نمی شود.
 10. آتشفشان Taal فیلیپینجزیره آتشفشانی
  آتشفشان Taal در جزیره Luzon قرار دارد و تاکنون 33 فوران ثبت شده است. فوران های قبلی منجر به خسارت انسانی بسیاری شد. کل این جزیره منطقه خطرناک شناخته شده است اما می توان از انتستیتو زمین شناسی فیلیپین در این جزیره دیدار کرد. همچنین دریاچه زیبایی در این جزیره وجود دارد که بزرگترین دریاچه داخل جزیره ای دنیا محسوب می شود و دیدن آن خالی از لطف نیست.
 11. جزیره Mactan فیلیپینجزیره Mactan
  اگر می خواهیثد به دور از زندگی شهری مدتی را سپری کنید و احساس خلوت خود را زنده کنید سفر به جزیره Mactan و استراحت در ساحل زیبایش همان چیزی است که دنبالش هستید. ورزش های آبی در این جزیره فراوان است. مکان های پرش از ارتفاع به داخل آب فراوانی در این جزیره وجود دارد که صحنه های بسیاری از زیست دریایی این جزیره را نیز در مقابل شما قرار خواهد داد. اقامت گاه های این جزیره از مراکز ارزان قیمت تا هتل های چند ستاره متغیر است. به دلیل نزدیکی به سبو هم جای مناسبی برای خرید یادگاری است.
 12. جزیره Malapascua فیلیپینبا سفر به جزیره Malapascua برای مدتی زندگی پر استرس انسانی را فراموش کنید.
  در حدود 7100 جزیره در کل فیلیپین وجود دارد که سفر به همه آنها غیر ممکن است. اما جزیره مالاپاسکوآ یکی از آنهایی هست که حتما باید از آن بازدید کنید. این جزیره کوچک عملا یک ساحل زیباست که با چند روز استراحت در آن می توانید از زندگی شهری فاصله بگیرید. می توانید یک خانه ساحلی ازران کرایه کنید و چند روزی در کنار محلی ها و فرهنگ زیبایشان بگذرانید. زندگی در این جزیره نسبت به بقیه فیلیپین بدوی محسوب می شود. گسترش الکتریسیته محدود و آب آشامیدنی باید با بطری آورده شود. همه اینها در کنار هم حس یک زندگی آنتیک را به شما خواهد بخشید.
 13. غواصی در Tubbatah فیلیپینغواصی در Tubbatah
  اگر به شیرجه در آب یا غواصی علاقه مندید Tubbatah همانجایی است که باید ببینید. این منطقه در دهه هفتاد به وسیله غواصان کشف شد و به دلیل صخره های زیبای مرجانی اش شهرت جهانی پیدا کرد. این منطقه دور از دسترس است و برای سفر به آن به قایق احتیاج دارید. اما به محض دیدن زیبایی های چشم گیر دریایی متوجه می شوید که سفر به آن ارزشش را داشت. فصل غواصی کوتاه و بین مارچ تا اواسط جوئن می باشد.
 14. کلیسای Black Nazarene فیلیپینکلیسای Black Nazarene
  کلیسای Black Nazarene یک کلیسای کاتولیک در شهر مانیل است. این کلیسا به سبب معبد مو جود در آن شهرت دارد. Black Nazarene مجسمه ای در این کلیسا از مسیح است که گفته می شود قدرت جادویی دارد. بسیاری از محلی ها یا جهانگردان خارجی به این کلیسا می ایند تا پاهای این مجسمه را ببوسند یا دستمال خود را بر آن بکشند. هر سال در ژانویه خیابان های مانیل به خاطر این مجسمه شاهد فستیوال های جالبی است.
 15. جزیره Coron فیلیپیندریاچه های زیبای جزیره Coron
  با مسافرتی کوتاه از شهر Coron به جزیره Coron می رسید. این جزیره به دلیل دو دریاچه موجود در آن شهرت دارد. برای رسیدن به دریاچه اول باید کمی کوه نوردی کنید که شما را به نفس زدن خواهند انداخت. در ابتدا به دریاچه Kayangan خواهید رسید که آبی شفاف همچون کریستال دارد. این دریاچه به شکل خیره کننده ای در دامنه کوه قرار دارد و شنا در آن بسیار لذت بخش است. دریاچه دوم Barracuda است که دسترسی به آن قدری سخت تر است و نیازمند بالا رفتن از صخره های نوک تیز است. پس از آن دریاچه مانند جادویی خودنمایی می کند
 16. جزیره Corregidor فیلیپینجزیره تاریخی Corregidor
  جزیره Corregidor در ورودی خلیج مانیل قرار دارد و یادبودی از سربازان آمریکایی وفیلیپینی است که در طول جنگ جهانی دوم در دفاع از فیلیپین جان خود را از دست دادند. این جزیره داستان های بسیاری از نبرد های جنگ جهانی در خود دارد و رهبر تور شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد. هتلی در جزیره ساخته شده است که همه امکانات مدرن را داراست. بیشتر افرادی که در این جزیرهقامت می کنند آن هایی هستند که می خواهند جنگ فیلیپین را مرور کنند.
 17. پارک Burnham فیلیپینتفریح در پارک Burnham
  پارک Burnham در Baguio در فیلیپین واقع شده است. این جزیره به افتخار Daniel Hudson Burnham نام گذاری شده است. معمار آمریکایی که نقشه های شهر را کشید. فعالیت های تفریحی بسیاری در این پارک جریان دارد مانند زمین های فوتبال، اسکیت، دوچرخه سواری. مراکز خرید نیز در این پارک وجود دارد. کل مساحت پارک 32 هکتار است که می توانید با کرایه دوچرخه در آن به گردش بپردازیرد. دریاچه ای مصنوعی هم در این پارک ساخته شده که می توانید قایقی پدالی در آن کرایه کرده و به قایق سواری بپردازید. گل های پرورشی زیبایی هم در پارک وجود دارد که از تماشای آن حتما لذت خواهید برد.
 18. آکواریوم و پارک اقیانوسی مانیلآکواریوم و پارک اقیانوسی مانیل
  اگر به دنبال فعالیتی خانوادگی در مانیل می گردید سفری به آکواریوم اقیانوسی مانیل همان چیزی است که دنبالش می گردید. فضای پارک بیش از 8000 متر مربع است. از جاذبه های پارک می توان به تونل اقیانوسی 25 متری اشاره کرد که به کمک آن می توانید زندگی دریایی را از نزدیک مشاهده کنید. یک حوض طبیعی پنگوئن های رقصنده و بازیگوش هم در پارک وجود دارد. سرسره های آبی در این استخر وجود دارد که کودکان می توانند از آن لذت ببرند. رستوران های متنوعی هم در این پارک وجود دارند.
 19. معبد Taoist سبومعبد Taoist سبو
  این معبد به وسیله چینی های ساکن در سبو ساخته شده است. این معبد در ارتفاع 300 متری از سطح دریا ساخته شده است. معماری آن پیچیده و جالب است و از سه گذرگاه دسترسی به آن ممکن است. این معبد مخصوص بودایی های تائوئیسم است و راهبان زیادی را داخل آن در حال عبادت خواهید دید. 81 پله برای رسیدن به معبد باید طی شود و هر پله نشانگر یک بخش از آموزه های تائو است. ورودی های معبد از روی قصد شبیه به دیوار بزرگ چین ساخته شده تا حس و حالی چینی به آن ببخشد. می توانید در داخل معبد به گشت و گذار بپردازید و در بالکن ها از منظره زیبایی از سبو لذت ببرید.
 20. پارک Mines View فیلیپینپارک شگفت انگیز Mines View
  پارک Mines View در Baguio زیباترین نقاط دیدنی در ارتفاع را در خود جا داده است. یک مکان برای مشاهده اطراف در ارتفاع ساخته شده است که دیدی 360 درجه به اطراف و معادن طلا و مس و کوه های اطراف را می دهد. برای رسیده به این مکان در ارتفاع بالا باید از پلکانی بالا بروید که به هنگام هوای بارانی ممکن است کمی لغزنده و خطرناک باشند. با خود دوربینی همراه داشته باشد هرچند در محل می توانید دوربین های قدرتمند کرایه کنید. بهترین زمان برای رفتن به محل ابتدای روز قبل از شکل گیری مه است.
 21. کوه Pinatubo فیلیپینکوه Pinatubo
  این کوه در جزیره Luzon قرار دارد. در سال 1991 که این کوه فوران کرد یکی از مخرب ترین فوران های آتش فشانی بود که قرن بیستم به خود دیده بود. خوشبختانه دانشمندان زودتر این فوران را پیش بینی کردند که باعث نجات جان بسیاری شد. هم اکنون دامنه این کوه دارای دریاچه و طبیعت بسیار زیبایی است که جهانگردان را به خود جذب می کند. به خصوص که انسان ها در منطقه زندگی نمی کنند و طبیعت منطقه بکر و دست نخورده باقی مانده است.
 22. آبشار Pagsanjan فیلیپینآبشار زیبای Pagsanjan
  در استان Laguna ابشار زیبایی قرار دارد. این آبشار یک آبشار سه مرحله است و دسترسی به آن از راه قایق (معمولا یک کانو) میسر است. ارتفاع آبشار 91 متر است. یک کانوئیست حرفه ای شما را به مقصد خواهد رساند و اگر از این کار در هراس هستید می توانید از دو پلکان 500 تایی برای رسیدن به ارتفاع آبشار استفاده کنید.
 23. کوه Apo فیلیپیناز بلند ترین کوه در فیلیپین بالا روید
  کوه Apo در ارتفاع حدود 3 هزار متری از سطح دریا قرار دارد برای بالا رفتن از این کوه به مجوز و راهنما احتیاج دارید اما نگران نباشید چون ارزان تمام می شوند. رسیدن به قله حدود 2 تا سه روز طول می کشد که البته به وضع هوا و گام شما بستگی دارد. درجه هوا در طول شب به صفر می رشد و لباس گرم احتیاج خواهید داشت. در طول صعود شما با بعضی از منحصر به فرد ترین گونه های پرندگان مواجه خواهید شد که تجربه فوق العاده را رقم خواهند زد.
 24. پارک صد جزیره فیلیپینپارک ملی صد جزیره
  همانطور که جلوتر اشاره شد حدود 7100 جزیره در فیلیپین وجود دارد. به همین دلیل مشاهده این پارک مانند دیدار 100 جزیره از این مجموعه جزایر است. این پارک در Alamino قرار دارد. می توانید برای رسیدن به جزایر دیگر قایقی گوچک کرایه کنید. بعضی از این جزایر کوچک دارای غار یا تپه های کوچک می باشند. بعضی شامل خانه های کوچک می باشند که می توانید در آن ها اقامت کنید بعضی از این جزایر هم دارای نام های جالبی هستند مانند جزیره بوسه یا جزیره شیطان و یا…اگر سفر شما به فیلیپین کوتاه هست دیدار از این پارک شگفت انگیز را حتما از دست ندهید.
 25. ستاره های دریایی فیلیپینستاره های دریایی خلیج Honda
  اگر غواصی کردن برای شما تجربه غیر قابل تصوری است. شنا با لوله های تنفسی در خلیج Honda را از دست ندهید. این خلیج در شرق Palawan قرار دارد و آب ها آن مملو از ستاره های دریایی است که منظره ی زیبایی هنگام شنا با لوله های تنفسی را در برابر شما قرار خواهند داد. در اینجا همچنین می توانید قایق کرایه کنید و به تنهایی با خلیج آشنا شوید.

منبع: سایت thecrazytourist.com