جاذبه های بانکوک

10 جاذبه گردشگری بانکوک

پست پست های تایلند پست های جنوب شرق آسیا

10 جاذبه گردشگری بانکوک

 

صدها کار می توان در بانکوک به عنوان گردشگر انجام داد. می توانید هفته ها را در آن سپری کنید اما از تمام آن دیدن نکرده باشید. پایتخت آن برای همه چیزی دارد. معابد، فروشگاه ها، موزه ها، کاخ ها با معماری های زیبا. پس با ما باشید تا شما را با 10 جاذبه گردشگری تایلند آشنا کنیم.

 1. پارک زندگی دریایی بانکوکپارک زندگی دریایی بانکوک
  آکواریوم زندگی دریایی بانکوک یکی از بزرگترین ها در جنوب شرق آسیاست. اگر با خانواده و کودکانتان به بانکوک سفر کرده اید این پارک آبی را از دست ندهید. قیمت بلیط مناسب است اما هرچه بیشتر در آنجا بمانید باید مبالغ بیشتری بپردازیرد. می توانید با قایق کف شیشه ای در آکواریوم کوسه ها سفر کنید. احتمالا نزدیک ترین فاصله ای که در عمر خود با کوسه ها تجربه کرده اید اینجا خواهد بود. اگر بلیط ویژه تهیه کنید می توانید از سینمای 5 بعدی هم استفاده کنید. پارک شامل یک تونل زیر آبی هم می شود و آکواریوم ها شامل انواع موجودات دریایی مانند اختاپوس و اسب دریایی هستند.
 2. موزه ملی بانکوکموزه ملی بانکوک
  صدها موزه با ابعاد مختلف و با موضوعات مختلف در بانکوک وجود دارد اما اگر می خواهید درباره فرهنگ و تاریخ تایلند بدانید موزه ملی بانکوک را از دست ندهید. این بزرگترین موزه در جنوب شرق آسیاست و برای تماشای همه آن باید ساعت ها وقت بگذارید. در این موزه تارخ تایلندی به خوبی جمع بندی می شود. کل موزه شامل چندین ساختمان می شود و هر آنچه که بخواهید در باره فرهنگ تای بدانید در آنجا وجود دارد.
 3. 3. خیابان Khao Sanخیابان Khao San
  این خیابان فقط یک خیابان کوتاه و معمولی به نظر می رسد ولی در شهر بهتر از هر جای دیگری شناخته شده است. جهانگردان در این خیابان با کوله پشتی های خود همیشه حضور دارند.این خیابان در واقع قلب شهر است و سیستم های حمل و نقل از آن به سایر نقاط شهر گسترده اند. اقامتگاه های ارزانی هم برای مسافران در این خیابان وجود دارد. اما اگر قصد اقامت ارزان در تایلند را ندارید چه چیزی این خیابان برای شما دارد؟ در طول روز فروشگاه های ارزانی در این خیابان وجود دارد همه چیز از صنایع دستی تا لوازم کوهنوردی و غیره در این خیابان قابل خرید است. بار ها و کلاب ها با موسیقی بلندشان منظره شب این خیابان است. ماساژ تایلندی دیگر سرویسی است که در این خیابان می توانید دریافت کنید.
 4. رودخانه Chao Phrayaرودخانه Chao Phraya
  این رودخانه از قلب بانکوک می گذرد و به سرزندگی این شهر می افزاید. قایق سواری در این رودخانه کمی شما را از محیط شلوغ شهر دور می کند و آرامش بخش خواهد بود. قایق ها بین مناطق گردشگری و هتل های بانکوک توقف می کنند و تقریبا تمام شهر را می توانید به این وسیله از نظر بگذرانید. بعضی از سفر های قایقی به صورت تور هستند که یعنی می توانید از راهنما و وعده غذای تایلندی در آنها لذت ببرید. یکی از جاذبه های رودخانه گذران شب در قایق و تماشای طلوع خورشید در میان آب است.
 5. پارک Lumpiniپارک Lumpini
  این پارک را با central park در نیویورک مقایسه می کنند. زمانی که از خیابان های شلوغ شهر خواستید دور شوید می توانید از این پارک زیبا و فضای سبز و آن لذت ببرید. مانند سنترال پارک در نیویورک دیدنی های فراوانی برای مشاهده در آن وجود دارد. بعد از گشت و گذاری طولانی در قلب شهر این پارک مانند دشتی آرامش بخش می باشد. این پارک در دهه 1920 برروی زمین های پادشاهی ساخته شد. امروزه گسترش شهر کاملا اطراف پارک را در بر گرفته و باعث شده تا به جاذبه ای در دسترس و رایگان در بانکوک تبدیل شود. جهانگردان می توانند در دریاچه وسط پارک قایقی پدالی کرایه کنند و از دریاچه مصنوعی 2.5 کیلومتری آن لذت ببرند. به هنگام روز ساکنین اطراف پارک برای ورزش و یوگا به پارک می ایند و احساس زنده بودن به آن می بخشند. در پارک انواع رستوران وجود دارد و تماشای زندگی روزانه تایلندی ها در پارک برای جهانگردان جالب خواهد بود.
 6. بازار آخر هفته Chatuchakبازار آخر هفته Chatuchak
  خرید همیشه یکی از تفریحات مهم در بانکوک است چه برای جهانگردان خارجی و چه برای محلی ها. تعداد زیادی فروشگاه در این شهر وجود دارد اما از همه بهتر بازار هفتگی آن است. نزدیک به 200 هزار نفر در روز از این بازار دیدن می کنند و مساحتی بالغ بر 15 هزار متر را شامل می شود. این بازار در شنبه ها و یکشنبه ها برقرار است هرچند که بخش هایی از آن در تمام روز های هفته فعال است. در این بازار به قول ایرانی ها از شیر مرغ تا جون آدمیزاد قابل خرید است و از آن بهتر اینکه قیمت ها قابل قبول هستند البته حتی اینجا هم نباید چانه زدن را فراموش کنید. سعی کنید صبح زود وارد بازار شوید تا جلوتر از دیگر خریداران باشید و ازگرما در امان بمانید. اما اگر با جمعیت زیاد مشکلی ندارید بیشتر بمانید و از غذاخوری های آن لذت ببرید.
 7. خانه جیم تامپسونخانه جیم تامپسون
  این خانه یکی از مهمترین مناطق گردشگری بانکوک است. تمام فرهنگ تایلندی اعم از معماری، ابریشم و هنر را می توان در این خانه دید. حتی اگر ندانید جیم تامپسون که بوده این خانه یک موزه دلپذیر برای تماشاست. راهنماها هم در این خانه-موزه شما را همراهی می کنند. حوض ماهی زیبایی نیز در حیاط وجود دارد. اما جیم تامپسون یک تاجر آمریکایی بود که تجارت موفق ابریشم را در این شهر پایه گذاشت. او این خانه را در دهه 50 و 60 ساخت و در آن سعی کرد فرهنگ سنتی تایلند را با مدرنیته غربی پیوند بزند. از دلایلی که وی و این خانه معروف شدند مفقود شدن ناگهانی وی در سال 1967 بود. دیدار از این خانه را در انتهای سفرتان به بانکوک توصیه می کنیم. به خصوص که غذاهای تایلندی نیز در آن سرو می شود.
 8. کاخ Dusitکاخ Dusit
  کاخ Dusit محل اقامت رسمی پاشاه رامای پنجم نبود. اما محل اقامت وی در ابتدا بود.. پادشاه این اقامتگاه را بین سال های 1897 و 1901 ساخت تا با اقامت در آن از گرای کاخ اصلی رهایی پیدا کند. معماری این کاخ با کاخ بزرگ متفاوت است و پیچیدگی و تزئینات آنرا ندارد. اما همچنان یه عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک معرفی می شود. اصلی ترین بنا در این مجموعه امارت Vimanmek است. معماری آن بیشتر سنتی تایلندی است. اما شهرت آن به این واقعیت بر می گردد که گفته شده که بزرگترین سازه ساخته شده از چوب ساج طلایی است. معماری آن طریف و جالب است با توجه که بازدید کنندگان با این واقعیت مواجه اند که دیوار ها تماما از چوب ساخته شده اند. زمین کاخ نیز زیبا است. بهتر است برای بازدید از این مجموعه صبح زود اقدام کنید. شمنا باید پابرهنه و با لباس مناسب باشید و باید حتما بلیط خود را همراه داشته باشید.
 9. معبد Wat Arunمعبد Wat Arun
  یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری بانکوک و تایلند معبد Wat Arun است. نام کامل آن Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan است که البته تلفظ آن کمی دهان پر کن است. بعضی وقت ها آن را با با نام معبد سقوط می شناسند. برج طلایی آن در تمام طول 24 ساعت زیبایی بخش شهر است. خصوصا وقتی که خورشید در حال غروب است حتما باید از آن دیدن کرد. این معبد درست در مقابل کاخ بزرگ و در کنار رودخانه قرار دارد. بهترین راه برای دسترسی به این معبد از راه رودخانه است. اگر به بانکوک سفر کنید و از این معبد بازدید نکنید عملا بانکوک را ندیده اید.
 10. کاخ بزرگ بانکوککاخ بزرگ
  نام آن کاخ بزرگ است اما این نام واقعا گویای عظمت این مجموعه نیست. این کاخ یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری نه فقط در بانکوک یا تایلند بلکه در تمام دنیاست. این معبد نقش مهمی در ساختن تاریخ تایلند داشته است. در سال 1782 این کاخ محل اقامت پادشاه سیام بود اما بعد از آن همواره محل دائمی اقامت پادشاه بوده است. این کاخ محل تصمیم گیری های دولتی و تشریفات درباری در سراسر سال است. در ابتدای ورود با فروشندگان دوره گرد مواجه می شوید سپس با ازدحام توریست ها مواجه خواهید شد اگر این دو مشکل را در ابتدا کنار بگذارید می توانید از فرهنگ تای، آثار هنری و معماری پر زرق و برق تایلندی در مجموعه لذت ببرید. بهترین راه برای رسیدن به محوطه کاخ استفاده از قایق است به خصوص که ورودی کاخ از سمت آب باشکوه تر است. برای احترام حتما باید لباسی بپوشید که پاه های شما را می پوشاند تا بتوانید از نقاط مختلف کاخ بازدید کنید.

منبع: سایت رسمی گردشگری در بانکوک