تفرجگاه ساحلی دبی

10 جاذبه برتر گردشگری دبی

پست پست های دبی

10 جاذبه برتر گردشگری دبی

دبی شهری است که فقط باید دیده شود تا باور شود. در اینجا محدودیت معنایی ندارد هر چه ایده های خلاقانه تر و غیر ممکن تر باشند بیشتر مورد پذیرش واقع می شوند. اینجا لیستی از 10 جاذبه گردشگری دبی را نام می بریم.

 1. برج خلیفه دبی
  10 جاذبه گردشگری دبی
 2. برج خلیفه
  با ارتفاع 828 متر خیلی سخت است که این برج را در دبی نبینید. این آسمان خراش عملا آسمان دبی را در می نوردد. اما اگر می خواهید درک بهتری از این سازه عظیم داشته باشید حتما باید آنرا از داخل ببینید. در یک روز صاف تماشای منظره شهر از طبقه 124 نفسگیر خواهد بود. برای آنهایی که می خواهند تجربه غذا خوردن در میان ابرها را داشته باشند طبقه 122 همان جای آنهاست
 3. بازار بزرگ دبی
  10 جاذبه گردشگری دبی

  بازار بزرگ دبی
  درست در کنار برج خلیفه بازار بزرگ دبی قرار دارد. حتی یک روز کامل هم برای سرک کشی به تمام این بازار کفایت نمی کند البته اگه شانس داشته باشید و گم نشوید. این بازار شامل 1200 فروشگاه 150 رستوران، پارک، پیست اسکی، آبشار فواره های رقصنده آکواریوم غول آسا و باغ وحش زیر دریا می شود

 4. نخل جمیرا
  10 جاذبه گردشگری دبی

  نخل جمیرا
  یک جزیره مصنوعی ساخته شده به شکل نخل. یکی از دلایلی که جمله “فقط در دبی” معروف شده است. نخل جمیرا یکی از بزرگترین جزایر مصنوعی ساخته شده در دنیاست و نشانی از برتری جویی انسان بر طبیعت. محلی ها و جهانگردان از گستره وسیعی از انتخاب ها بین هتل های موجود در آن خواهند داشت هتل هایی مانند Waldorf Astoria, Fairmont, One&Only, Jumeirah Zabeel Saray و شاید از همه معروفتر هتل Atlantis. یک سیستم مونوریل هتل آتلانتیس را مستقیما به شهر متصل می کند.

 5. نهر دبی
  10 جاذبه گردشگری دبی

  نهر دبی
  ساحل عمومی جمیراساحل عمومی جمیرادبی شاید به دلیل زرق و برق و آسمان خراش هایش معروف باشد اما قلب شهر رود میان دبی است. مدخل آب شور آن جایی است که قبیله بنی یاس در ابتدا ساکن شد. آب این رودخانه در واقع ریشه شکل گیری دبی امروزی را بنیان گذاشت. این رودخانه از نظر انسانی و اقتصادی برای دبی بسیار حیاتی است. اقتصاد این شهر در ابتدا مبتنی بر غواصی و صید مروارید بود. هم اکنون حاشیه این رودخانه تاریخ امارات متحده عربی را در خود جای داده است. سواری با قایق در این شهر برای جهانگردان یک مهم است.

 6. ساحل عمومی جمیرا
  10 جاذبه گردشگری دبی

  ساحل عمومی جمیرا
  برای آنها که می خواهند خرید کنند، فیلم ببینند، از موسیقی لذت ببرند، در ساحل قدم بزنند ساحل جمیرا همان جایی است که باید بروند. در آخر هفته ها فضای این ساحل با بهترین موسیقی ها پر شده و یک پارک آبی زیبا نیز در این ساحل وجود دارد.

 7. ساحل بادبادک ها
  10 جاذبه گردشگری دبی

  ساحل بادبادک ها
  این ساحل بهترین مکان برای آنهایی است که می خواهند تجربه ورزش های بادی و آبی را داشته باشند. اما این ساحل بیشتر از اینهاست. رستوران ها و کافه های بسیاری در این ساحل وجود دارند. انواع بازی های ورزشی از قبیل والیبال ساحلی و کایت سواری و اسکی روی آب به صورت روزانه در این ساحل جریان دارد. به علاوه اینها دید زیبایی در شب و روز از این منطقه به برج العرب خواهید داشت

 8. تفرجگاه ساحلی دبی
  10 جاذبه گردشگری دبی

  تفرجگاه ساحلی دبی
  بزرگترین تفرجگاه مصنوعی ساخته شده توسط بشر را فراموش نکنید. تعدادی از بزرگترین و گران ترین آگارتمان های دنیا رو به این تفرجگاه قرار دارند. قایق سواری در قایق های لوکس در این تفرجگاه مورد علاقه بسیاری از جهانگردان است.

 9. صحرای دبی
  10 جاذبه گردشگری دبی

  صحرای دبی
  صحرای دبی فاصله کمی با خود منطقه شری دبی دارد. می توانید تجربه داستان های عربی را در این صحرا تجربه کنید. به هنگام شب می توانید در چادر های زیبا و مشهور عربی اقامت کنید. سعی کنید یک دشداشه برای تجربه دلپذیر تر به همراه داشته باشید. به هنگام شب عطر کباب های عربی فضا را معطر می کنند . در قلب صحرا نیز یک اقامت گاه برای ماساژ و تریتمنت وجود دارد

 10. منطقه سنتی Al Fahidi
  10 جاذبه گردشگری دبی

  منطقه سنتی Al Fahidi
  منطقه Al Fahidi در دبی قدیمی ترین بخش دبی محسوب می شود. پیاده روی در این منطقه حسی نوستالوژیک را زنده می کند. می توانید از مرکز فرهنگی شیخ محمد بازدید کنید و می توانید از کلاس های جعربی در اینجا استفاده کنید. این منطقه شما را به سال های دور می برد و با فرهنگ عربی آشنا می کند.

 11. منطقه شهری جمیرا
  10 جاذبه گردشگری دبی

  منطقه شهری جمیرا
  برای تجربه ای که سنت و مدرنیته را به هم پیوند می دهد به جمیرا بروید. به صورت تحت الفظی نام این منطقه شهر جمیرا می باشد و معماری آن از سنت های عرب الهام گربته شده است. هتل های لوکس در جمیرا دارای معماری الهام گرفته شده از افسانه های عرب هستند.

منبع: سایت رسمی گردشگری دبی