10 جاذبه برتر فیلیپین

پست پست های جنوب شرق آسیا پست های فیلیپین

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در فیلیپین
Tourist Attractions Philippines

آبسنگ مرجانی توباتا Tubbataha Reef

آبسنگ مرجانی توباتا منطقه حفاظت شده در دریای سولو در جنوب غربی فیلیپین ، یک پناهگاه حفاظت شده دریایی بعنوان پارک ملی دریایی آبسنگ مرجانی توباتا است. این آبسنگ از دو بخش تشکیل شده است: جزیره مرجانی شمالی و جزیره مرجانی جنوبی ، که توسط یک کانال عمیق ۸ کیلومتری از هم جدا شده اند. این مکان به دلیل دیوارهای مرجانی آن که در آن صخره های مرجانی کم عمقی وجود دارد به یک سایت غواصی محبوب در فیلیپین تبدیل شده است. در این پارک دریایی، بین ماه های آوریل و ژوئن که امواج آرام تر هستند، تور گشت و گذار غواصی برگزار می شود. به دلیل داشتن مجموعه‌ای از عوارض طبیعی شامل گونه ای از گیاهان و جانوران منحصربه‌فرددر فهرست میراث طبیعی یونسکو قرار گرفته‌است.

کلیسای سن آگوستین ، مانیل Saint Augustine

بازدید از کلیسای سن آگوستین را از دست ندهید. کلیسای سن آگوستین بناشده در سال ۱۵۸۹ است ساخت آن در سال ۱۶۰۷ به اتمام رسید. به عنوان کلیسای کاتولیک روم ، تحت فرمان «سنت آگوستین» در بخش تاریخی مانیل یا اینتراموروس قرار دارد. از هفت زلزله و دو آتش سوزی در طول قرن ها سالم مانده است و در حال حاضر قدیمی ترین کلیسای سنگی در فیلیپین به شمار میرود. بر روی درب های ورودی اصلی کنده کاری های چوبی نفیسی دیده می شود. سالن داخلی به شکل یک صلیب لاتین تحت تاثیر معماری مکزیکی طراحی شده است. سقف زیبای کلیسای سن آگوستین در دهه ۱۸۰۰ توسط هنرمندان ایتالیایی، جیووانی دیبلا و چزاره البیرونی نقاشی شده است. الگوی ساخت کلیسای سن آگوستین از معابدی که در مکزیک ساخته شده است برداشته شده اند و نمای داخلی بسیار زیبای این کلیسا شامل نقاشی‌ها و تابلوهایی است که توسط دو ایتالیایی طراحی شده‌اند و نیز سفیدکاری‌ها و گچ‌کاری‌ها و آذین‌بندی‌های مجلل می‌شود.

آتشفشان مایون Mayon Volcano

آتشفشان مایون در فیلیپین دارای ارتفاعی بیش از ۲۴۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است . برای شکل مخروطی کاملا متقارن آن قابل توجه است. بازدید کنندگان در اینجا می توانند از تعدادی فعالیت ها مانند کمپینگ، کوه نوردی، پیاده روی، تماشای پرنده و عکاسی لذت ببرند.

آتشفشان مایون فعال ترین آتشفشان در آلبای فیلیپین است که بیش از ۴۹ بار در ۴۰۰ سال گذشته فوران داشته است. مخرب ترین فوران آتشفشان مایون به سال ۱۸۱۷ باز می گردد که شهرهای نزدیک را با سنگ های آتشفشانی مورد هدف قرار داد. برج ناقوس کلیسا و آنچه که از کلیسای باروک از فوران ۱۸۱۴ باقی مانده است را هنوز هم می توان مشاهده کرد.

مجموعه کلیساهای باروک فیلیپین عبارتند از چهار کلیسا در شهرهای مختلف کشور فیلیپین که به دلیل معماری خاص و آثار شاخص دوره تسلط اسپانیایی‌ها بر این کشور به حساب می‌آیند. کلیساهای باروک از سال ۱۹۹۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته‌اند.

کلیساهای باروک عبارتند از:
کلیسای سن آگوستین واقع در مانیل
کلیسای نوسترا سنورا واقع در ایلوکوس جنوبی
کلیسای سن آگوستین واقع در ایلوکوس شمالی
کلیسای سن توماس واقع در ایلوئیلو

جزیره مالاپاسکوا | فیلیپین | Island Malapascua

جزیره مالاپاسکوا یک جزیره کوچک ساخته شده در دریای ویسایان در شمال جزیره سبو قراردارد .

Malapascua در اوایل ۱۹۹۰ به عنوان یک مقصد شیرجه معروف شد پیش از این ، این جزیره برای گسترده ساحل ماسه سفید آن ، شناخته شده بود. جزیره مالاپاسکوا به دلیل داشتن درختان نخل باغ های مرجانی زیبا ، دیوارهای مرجانی و همچنین داشتن گاتو جزیره، مناد عمق ، و Kemod شوال است. موناد شوال فلات زیر آب که در آن کوسه کوبنده و اشعه manta به طور منظم وجود دارد .

بسیاری از جزیره نشینان امرار معاش خود را از طریق گردشگری میگزرانند در حالی که برخی هنوز در ماهیگیری و کشاورزی امرار معاش می کنند. از روستاهای ماهیگیری می باشد که برای غواصی نقطه ای بسیار محبوب می باشد و همچنین می توان گونه های آبزی نادر از جمله کوسه خرمن کوب را در اطراف آن مشاهده نمود. سواحل شنی سفید، آب روشن کریستالی، درختان نارگیل و باغ های مرجانی رنگارنگ از دیگر زیبایی های این جزیره محسوب می شوند.

محصولات کشاورزی مانند ذرت و برنج و سبو و لیت عرضه می شود. با افزایش جمعیت و کاهش ذخایر ماهی، جهانگردی به نجات آمد. امروزه، اکثر جزیره نشینان به طور مستقیم یا به طور غیر مستقیم ایجاد یک زندگی از گردشگری را دارند که به سرعت در حال توسعهمیباشد رشد صنعت نیز افزایش یافته است مهاجرت محلی به جزیره، در نتیجه تقاضا برای مسکن.

کلیسای کوچکی در جزیره وجود دارد در اصل از نخل نارگیل و برگ ساخته شده بوده اما در حال حاضر از فولاد و سیمان بازسازی شده است. که همه ساله جشنی در تاریخ ۱۱ می برگزار میشود .

تور سبو
جزیره مالاپاسکوا

Monad Shoal موناد شوال

یک ایستگاه تمیز کردن طبیعی برای ماهی های واقع ۷٫۸ کیلومتری جزیره سبو ۳۰-۳۵ دقیقه قایق سواری فاصله دارد .

پورتو گلارا

درست در جنوب مانیل ، شهر ساحلی جذاب پورتو گلارا برای سواحل زرق و برق دار، نقاط غواصی عالی و تنوع گسترده ای از گونه های دریایی شهرت دارد. محبوب ترین سواحل این بندر، ساحل سفید و ساحل سابانگ می باشد، که همچنین دارای مراکز خرید، رستوران و اقامتگاه و هتل ها می باشد. یکی دیگر از جاذبه های محبوب این منطقه، بندر طبیعی مول بای با ردیفی از مغازه ها، رستوران ها و کافه ها می باشد. این بندر مملو از صخره های مرجانی و صدها گونه ماهی می باشد.

پورتو پرنسیا، رودخانه زیرزمینی

پورتو پرنسیا که در سواحل شمالی جزیره پالوا واقع شده است، یک بهشت به تمام معنا است. مناظر دست نخورده غنی و حیات وحش منحصر بفرد این منطقه سبب شده است که این شهر دوست داشتنی به یکی از پدیده های طبیعی منحصر به فرد در جهان تبدیل شود. رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسیا نیز در این مکان واقع شده است که در یک پارک ملی حفاظت شده است. این رودخانه طبیعی، طولانی ترین رودخانه زیرزمینی کشتیرانی در جهان است.

دونسل

دونسل ، واقع در استان سوروسوگون ، شامل سواحل بکر، آبشار های خیره کننده و غارهای ناشناخته، دهکده ماهیگیری می باشد که یک مکان محبوب نیز برای دیدن کوسه نهنگ محسوب می شود. این غول های آرام اقیانوس را می توان بین ماه های نوامبر و ژوئن یا بین ماه های فوریه و می مشاهده نمود. گردشگران همچنین می توانند از قایق در امتداد رودخانه دونسل در میان جنگل های حرا و درختان خرما عبور کنند و نور میلیون ها کرم شب تاب را در تاریکی شب مشاهده کنند.

تپه های شکلاتی

تپه‌های شکلاتی عنوانی است برای مجموعه تپه های متحدالشکلی که در جزیره بُهُل . ویژگی این تپه‌ها، داشتن اشکال غیر معمول بصورت مخروطهای همسان و مرتفع است. تعداد این تپه‌ها بالغ بر ۱۶۶۰ عدد است که در مرکز جزیره بهل قرار گرفته‌اند. تپه‌های شکلاتی پوشیده از درختان و گیاهانی هستند که در فصل‌های کم باران سال رنگ آنها به قهوه‌ای متمایل می‌شود و علت نامگذاری آنها هم همین رنگ قهوه‌ای است.

بوراکای

بوراکای ممکن است یک جزیره کوچک باشد، اما دارای ویژگی های بزرگی مانند سواحل شگفت انگیز و استراحتگاه های زیبا می باشد که می توان به فعالیت هایی مانند غواصی، چتربازی، دوچرخه سواری، اسب سواری، کایت سواری و غیره پرداخت. همچنین، با تورهای قایقی می توانید به تماشای غروب خیره کننده، اکتشاف غارها آتشفشانی و تالاب های فیروزه ای بپردازید. کافه ها و رستوران ها تا صبح به سرو غذا و نوشیدنی مشغول هستند.

شالیزارهای پلکانی بانائو

اگر به فیلیپین سفر می کنید، دیدن شالیزارهای پلکانی بانائو را از دست ندهید. این شالیزارهای پلکانی در کوه‌های ایفاگائو واقع شده است که در حدود ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و بدون ابزارآلات مدرن توسط قبایل ایفوگائو در دل کوه پدید آمده اند. مردم محلی هنوز هم در این مزارع مبادرت به کاشت برنج و سبزیجات می کنند. از شالیزارهای پلکانی بانائو به عنوان یکی از شگفت ‌انگیزترین پروژه‌های کشاورزی جهان یاد می‌شود.