کشور جمهوری چک

پست پست های اروپا پست های جمهوری چک پست های وقت سفارت

کشور جمهوری چک

جمهوری چک در قلب اروپا واقع شده و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و پس از تقسیم کشور چکسلواکی سابق به وجود آمد. شهر پراگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری چک است. بعد از پراگ، برنو، پلزن، استراوا و لیبه رتس از شهرهای مهم این کشور محسوب می شوند. جمهوری چک با وجودی که عضو اتحادیه اروپا میباشد واحد پول آن کرونا است. جمهوری چک با آلمان، اتریش و لهستان هم مرز می باشد.

جمهوری چک کشوری محصور به خشکی است و از نظر تاریخی به سه ناحیه بوهم، موراویا، و سیلزی تقسیم می‌شود. بیشتر مرزهای جمهوری چک از مناطق کوهستانی تشکیل شده‌اند.

جمهوری چک، کشوری چهار فصل است  و میزان بارندگی آن بسیار زیاد است. شکفتن زیبایی و انواع رنگ‌ها را می‌توانید در پاییز ببینید؛ زمستان‌های بسیار سردش را تجربه کنید؛ بهارهایی که تحت سلطه‌ی آذرخش و صاعقه هستند را نظاره‌گر باشید و از تابستان‌های گرم و طولانی‌اش لذت ببرید. با توجه به اینکه جمهوری چک در مرکز اروپا قرارگرفته است تقریبا رفتن به‌تمامی نقاط غرب، شرق و یا جنوب قاره‌ی اروپا بسیار سریع، راحت و ارزان خواهد بود.

جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی میباشد که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار اروپا است و جذابیت‌های زیاد آن، باعث توجه گردشگران به این سرزمین رویایی شده است.

به منظور سفر به جمهوری چک شما نیاز به دریافت ویزای شنگن دارید که برای گرفتن آن باید مراحل زیر را انجام دهید.

 

اخذ وقت سفارت

اولین قدم برای اخذ ویزای شنگن دریافت وقت سفارت از کشور مورد نظر و تکمیل مدارک مورد نیاز برای مصاحبه میباشد.

مراحل دریافت وقت سفارت

  1. تماس با شماره تلفن 42469-021 جهت دریافت وقت سفارت از کشور مورد نظر
  2. ارسال تصویر پاسپورت
  3. دریافت وقت سفارت توسط ما
  4. ارسال وقت سفارت تعیین شده برای شما

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن در اکثر کشورهای حوزه شینگن شبیه به هم است؛ فقط در جزئیات کمی متفاوت است. مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید موارد زیر است:

فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه دهید. توجه کنید هرچند که این کشورها عضو شنگن هستند و ویزای همه‎شان ویزای شینگن محسوب می‌شود، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه کرد.

شناسنامه و کارت ملی

ترجمه‌ی رسمی شناسنامه و کارت ملی به همراه فتوکپی از تمام صفحات.

گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد. کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک و صفحاتی که در آن‌ها ویزای شینگن خورده تهیه کنید.

سه قطعه عکس رنگی

ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، دو قطعه عکس در ابعاد ۶ در ۴ باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی

مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی یا جواز کسب و گواهی اشتغال به تخصیل یا گواهی اشتغال به کار که روی سربرگ رسمی شرکت با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار باشد. لازم است که این مدارک به همراه ترجمه‌شان به سفارت ارائه داده شوند.
پرینت حساب بانکی؛ گردش سه ماه آخر و مانده حساب به زبان انگلیسی ممهور به مهر بانک.
همراه داشتن اصل و ترجمه سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورت داشتن.
سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

توجه: برای رزرو بلیط هواپیما لازم نیست هزینه‌ای پرداخت ‎شود.

بیمه مسافرتی

برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد.
شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

برگه تائیدیه رزرواسیون هتل(واچر)

برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت. این رزروها صرفا برای ارائه به سفارت است و تنها هزینه‌ای جزئی برای انجام رزرواسیون دارند.

دعوت‌نامه

اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده. اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت. مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادرکننده ویزا متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش ویزای توریستی مربوط به همان کشور مراجعه کنید.
توجه: در برخی از کشورها مدارک ترجمه شده، نیاز به مهر دادگستری دارند که معمولاً دارالترجمه‌ها خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

 

برای مشاوره تخصصی و دریافت وقت سفارت با ما تماس بگیرید

ارسطو پرواز : 42469

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید arastooparvaz@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *