موزه و معابد سنگاپور

پست پست های جنوب شرق آسیا پست های سنگاپور

موزه و معابد سنگاپور

1: موزه چانگی سنگاپور 

موزه چانگی سنگاپور که جنایات جنگ جهانی دوم و جنایاتی که ژاپن در این کشور انجام داده است را به صحنه کشیده که دارای سیاه چاله هایی که هزاران نفر در ان زندانی بوده اند.

موزه چانگی در 15 فوریه سال 2001 به خانه جدیدش منتقل شد و به طور رسمی توسط وزیر تجارت و صنعت ( بورد جورج یئو) افتتاح شد.

این تاریخ نیز انتخاب شد تا با 59 سالگرد سقوط سنگاپور به ژاپن در سال 1942 همخوانی داشته باشد.

موزه چانگی جدید جایگزین کلیسای و موزه زندان قدیمی چانگی (ساخته شده در سال 1988) است که به محل فعلی آن انتقال داده شده است تا راه را برای گسترش زندان چنگی باز کند.

این موزه به خاطر احترام روحیه و تعهد کسانی که از اعماق بدبختی برخاسته است، الهام بخش نسل های آینده می شود و قدردانی خود را از داستان های قهرمانانه و الهام بخش که در چانگی در طول جنگ به نمایش گذاشته شده است، تقویت می کند.

موزه چانگی برای همه کسانی که در طول سال های  جنگ جهانی دوم زندگی می کردند و در سنگاپور، به ویژه در منطقه چانگی زندگی می کردند، متعهد بودند.

موزه همچنین از طریق مستند سازی رویدادهای مهمی از اشغال ژاپن به عنوان یک موسسه آموزشی مهم و مرکز منابع خدمت می کند.

2: معبد و موزه مذهبی دندان بودا

معبد دندان بودا یک مجتمع موزه بودایی 5  طبقه است که در مرکز منطقه Chinatown سنگاپور (محله چینی ها) قراردارد به راحتی یکی از معابد پر جنب و جوش و سنگین سنگاپور است. .

معبد و موزه مذهب دندان بودا یک بنای تاریخی فرهنگی در قلب شهر چینی ها است که نمایشگاه های مرتبط با نقاط مختلف هنرهای مذهبی و فرهنگ سنگاپور است.

 دندان مقدس بودا در طبقه چهارم در یک استپا ساخته شده است با وزن 32 تن و از 320 کیلوگرم طلا که توسط جانبازان اهدا شده است.

 هر طبقه با هزاران فانوس درخشان، تصاویر بودایی، دکوراسیون طلایی، مجسمه های استادانه و دیگر ادیان مذهبی پوشانده شده است.

دو طبقه به موزه معبد اختصاص داده شده است، که دارای مجموعه قابل توجهی از مجسمه های بودایی از همه کشورهای بودایی آسیایی از جمله تایلند، میانمار، کامبوج، ویتنام، چین، ژاپن، سریلانکا و هند است.

در طبقه پنجم یک گلخانه زیبا  است که با ارکیده های رنگارنگ زرق و برق دار است.

در مرکز سقف، که در اتاق خود قرار دارد، بزرگترین تیراندازی چرخ جهان، سبک تبت است. اگر به معابد، بودایی ها یا موزه ها بروید، می توانید به راحتی چند ساعت یا حتی نیم روز در این معبد عظیم صرف کنید.

3 : معبد Relic

معبد Relic معبد بودا ساختمان طراحی شده توسط مردمان شیعه Fa Zhao، با کمک تیمی از مشاوران محلی و خارج از کشور است.

طراحی بزرگ آن وابسته به عناصر و تاریخ سلسله تانگ و همچنین ماندالای بودایی است، که نماینده ای ازجهان بودایی بنابراین انتظار می رود مقدار زیادی از آن پیدا کنید.

تاریخچه مختصر بودا دندان Relic & amp؛ موزه، سنگاپور – معبد و موزه دودمان بودا بودا دندان Relic & موزه، سنگاپور – معبد و موزه دندان Relax معبد بودا.

شما می توانید اتاق های مختلف دیگری از جمله معبد (زبان و قطعات استخوانی) را پیدا کنید.

بسیاری از اتاق ها، جشن ها و سالن های نماز، پگودا و استپا، که شامل آثار باستانی و با شکوه تزئین شده اند، باقی مانده از مجموعه را تشکیل می دهند.

 معبد Relic ترکیبی از  سلسله تانگ و معماری ماندالاس بودایی طراحی شده بود.

سبک سلسله تانگ به طور سنتی از رنگ های قرمز، سبز و طلا میباشد  مسئول فستیوالی شیعه فای ژائو ، اطمینان حاصل کرد که در این مجموعه در میان ستون های چینی ساختمان های چوبی از این رنگها استفاده شده است .

 

 

5 : موزه قرمز

موزه قرمز دات تاکسی مستقر در نزدیکی ماکسول رید از گالری شهر اورا واقع شده است و در مرکز پلیس ترافیک سابق چین واقع شده است.

این ساختمان آجری بزرگ است که بازسازی شده و به مجموعه ای از گالری های هنری تبدیل شده است.

اکثر نمایشگاه های هنری و ویژه نمایش داده شده از نوع غیر متعارف و زیرزمینی است. در داخل ساختمان گسترده نیز یک کافه و یک نوار / رستوران شیک وجود دارد.