مراکز خرید دبی

پست پست های دبی

مراکز خرید دبی

دبی یا همان پایتخت خرید خاورمیانه دارای مراکز خرید مدرن و مجهز، بازارهای فراوان و خیابانهایی با فروشگاه های عرضه کننده مارک های معروف جهان است. فستیوال خرید دبی هر ساله در زمستان برگزار می شود. در دبی مالیات فروش اخذ نمی شود و حقوق گمرکی پائینی هنگام ورود کالا به کشور دریافت می شود، لذا قیمت بسیاری ازکالاها برابر با قیمت آنها در کشور مبدا و یا پایین تر می باشد.

مسافران می توانند هر کالایی اعم از ساعت، جواهرآلات، عطر و ادکلن، لوازم آرایش، کامپیوتر و لوازم جانبی آن، کیف وکفش، اسباب بازی، لباس های طراحی توسط معروفترین طراحان لباس جهان و …. را خریداری نمایند. دبی دارای مراکز خرید مدرنی در منطقه است که این مراکز همگی دارای پارکینگ ، سیستم های خنک کننده قوی، رستورانها، کافی شاپ ها متعدد می باشند.مراکز بزرگ تر از امکانات بیشتری برخوردارند.

محل ویژه بازی برای بچه ها، سالن های متعدد سینما، پارکینگ های وسیع و رایگان از جمله این امکانات می باشند.تمامی امکانات برای یک خرید لذت بخش در این مراکز در نظر گرفته شده است.

در هنگام برگزاری فستیوال خرید و یا جشنواره تابستانی در دبی، برنامه های جذاب و دیدنی بسیاری مانند رقص گروه های مختلف از سراسر جهان، شعبده بازی ، اجرای موسیقی زنده و غیره در این مراکز برگزار می شود.

در طول این ماهها جوایز ویژه ای که معمولا اتومبیل می باشد به خریداران از این مراکز بصورت قرعه کشی اهدا می شود. اکثر مراکز خرید بصورت یکسره از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز می باشند. ساعت کار این مراکز در روزهای جمعه از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۱۰ شب می باشد.

مرکز خرید اژدها

این مرکز خرید شامل : نمایشگاه ها ، مراکز خرید و رستورانها است .که ۴۰۰۰ شرکت فعال در زمینه محصولات چینی در آن مشغول به کار هستند .این مرکز خرید به چندین بخش بازرگانی و خدماتی و اداری تقسیم شده است .جاذبه اصلی آن معماری نادر آن است ۱۵۰۰۰۰ مترمربع در آن طرف مرکز خرید به بخش اول پروژه بین المللی نخل اختصاص دارد .

مرکز خرید فستیوال واترفرانت سنتر

فستیوال واتر فرانت سنتر یک مرکز خرده فروشی مجلل، مجموعه بی نظیری از رستورانها و کافه ها و یک تجربه تفریحی باشکوه را در داخل یک شاهکار معماری گرد هم می آورد. فستیوال واتر فرانت سنتر ترکیبی برجسته از مد بین المللی و منطقه ای و انواع خرده فروشان سطح بالا را همراه با جذابیت بازار قدیمی ترید روتز و بازار طلای دبی و بزرگترین غذاخوری سرباز در خاورمیانه عرضه می کند.

فستیوال واتر فرانت سنتر یک تجربه سطح بالای کامل برای سلیقه بین المللی میهمان ارائه می دهد. فستیوال با چشم اندازهای خود مشرف بر تفرجگاه ساحلی فستیوال و دبی کریک ، اینترکنتیننتال فستیوال سیتی دبی، فستیوال سیتی کرون پلاز ا دبی و ایونت سنتر را به فستیوال سنتر مرتبط می سازد و تا فستیوال سنتر هتل چهار فصل دبی امتداد خواهد یافت.

دو منطقه متمایز فستیوال سنتر، یعنی فستیوال واتر فرانت سنتر و فستیوال پاور سنتر در دست تکمیل که بر یک آب نمای زیبا مشرف هستند، شامل بیش از ۶۰۰ فروشگاه از جمله ۲۵ فروشگاه مهم، بیش از ۱۰۰ رستوران، کافه و اغذیه فروشی، یک مجتمع سینمایی ۱۲ پرده ای، یک مرکز بولینگ و یک مرکز تفریحی وسیع و پارکینگ با ظرفیت ۱۳۰۰۰ اتومبیل خواهند بود .

مرکز خرید مرکاتو

مرکز خرید مرکاتو به سبک رنسانس است و دارای یک سینمای چندگانه با هفت پرده نمایش و بیش از ۹۰ فروشگاه است. این مرکز دارای بیش از ۹۰ فروشگاه و چندین غذاخوری و کافی شاپ می باشد.

شعبه ای از سوپرمارکت بزرگ “اسپینیز” نیز در این مرکز قرار دارد. ۷ سالن سینما “سنچری سینما” نیز از بخش های دیگر این مرکز می باشند .

حمرین سنتر

حمرین سنتر واقع در دیره یک مرکز خرید معروف برای میهمانان به شمار می آید و در حدود ۸۰ فروشگاه، چندین رستوران و پارکینگ با ظرفیت ۸۰۰ اتومبیل را ارائه می دهد.

مرکز خرید ایکاء

ایکاء بزرگترین فروشگاه مبلمان و اثاثیه منزل است. فروشگاه جدید ایکاء چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قدیمی آن است که در فستیوال سیتی دبی هموار یک فروشگاه جدید در مارین ا مال، ابوظبی باز کرد. مارین ا مال بر ابو ظبی مارین ا برتری دارد و یکی از معتبرترین مراکز خرید در IKEA ، گردد. در مارس ۲۰۰۱ ابوظبی به شمار می آید.

لامسی پلازا

لامسی پلازا، مرکز خرید خانوادگی ممتاز دبی بیش از ۱۵۰ مارک برجسته خرده فروشی محلی، منطقه ای و بین المللی را درخود جای می دهد.لامسی پلاز ا به عنوان یک مرکز خرید خرده فروشی آزاد، ترکیبی از مارکه را ارائه می دهد که نیازهای کل خانواده را برطرف می سازند.

برخی از مارکهای مشهور لامسی پلاز ا عبارتند از داماس ، پاریس گالری، ناین وست ، باسینی ، نیومی و مادر. خرید در لامسی پلازا ارزش زیادی را برای پول شما قائل می شود. لامسی مکانیکامل و مناسب برای آوردن کودکان است.

بچه ها را می توان تحت نظارت و مراقبت کارکنان فوق العاده لایقی قرار داد که در لو لو الدوگنگ ، یکی از امن ترین و تمیزترین مراکز بازی و اکتشاف کودکان در دبی، آموزش دیده اند. این مرکز خرید همچنین با جای دادن ابر فروشگاه المای ا، فروش محدوده وسیعی از کالاها و انواع غذا با قیمتهای فوق العاده جالب در خود، لامسی پلاز ا را به یک مقصد تک توقفی تبدیل می سازد که در آن، مشتریان می توانند به همه چیز دسترسی داشته باشند جذابیتهای ویژه مانند ایر مایلز و ریدیو لامسی ، خرید در لامسی را به یک تجربه بی همتا و رضایتبخش تبدیل می کنند.

لامسی پلازا تنها مرکز خرید در دبی است که در آن، خریداران به ازای هر درهم خرج شده در هر یک از خرده فروشیه ا یک ایر مایل دریافت می کنند و برای آنها شانس جمع آوری هزاران ایر مایلز وجود دارد تا در ازای آنها، جوایز شگفت آوری اهدا شود. ریدیو لامسی اطلاعات مربوط به زمان واقعی خریدهای ارزان، حراجه و تخفیفه را همراه با موسیقی در اختیار خریداران قرار می دهد و آنها را سرگرم می نماید. جدا از خرید، بازدید کنندگان همچنین می توانند فود کورت لامسی پلاز ا را که یکی از کاملترین فود کورتهای امارات متحده عربی است، امتحان نمایند .

این فود کورت بیش از ۱۷ خوراک مختلف را در محوطه ای که می تواند تا ۷۰۰ نفر،.KFC را همزمان در خود جای دهد، عرضه می کند. فود کورت در لامسی پلاز ا ذائقه تمامی افراد را در یک لقمه یا یک غذای تفریحی تأمین می نماید و بیشتر نمودار جمعیتی چند Baskin Robbins ،Thai Express ،McDonalds ،Wangs Kitchen ،Indian Snacks ،Pizza Hut فرهنگی خریدار امارات متحده عربی را تهیه می کنند.

لامسی پلازا در ۱۷ مارس ۱۹۹۷ توسط اعلیحضرت شیخ احمد بن سعید آل مکتوم افتتاح شد و در مرکز شهر واقع است و با هدف تأمین نیازهای گوناگون مشتریان “زیر یک سقف ” است.

مرکز خرید سیتی سنتر

این مرکز با زیر بنایی حدود ۳۷۰ هزار متر مربع و با بیش از ۳۰۰ فروشگاه و ۱۳ رستوران و کافی شاپ از بزرگترین و اصلی ترین مرکز خرید در دبی و خاورمیانه می باشد. بخش فروشگاهی این مرکز در سه طبقه ساخته شده است.بخش اعظمی از طبقه همکف اختصاص به پارکینگ اتومبیل ها دارد. قسمت دیگری از همین طبقه نیز، به فروشگاه های عرضه کننده لوازم الکترونیکی اختصاص یافته است.

سایر فروشگاه های این مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخی از فروشگاه های بزرگ این مرکز بدلیل وسعت بیشتر، در دو بخش متصل به هم در هر دو طبقه فعال می باشند. با داشتن انواع وسایل بازی از جمله جدیدترین بازیهای ویدئویی و کامپیوتری از قسمت های جذاب این مرکز ( Magic Planet ) سرزمین جادویی قرار دارد که در فضایی زیبا بصورت یک Fast food برای کودکان و نوجوانان و البته بزرگسالان می باشد.

در کنار این قسمت، بخش بزرگ عرضه غذاهای میدان بزرگ، میزبان خریداران خواهد بود. رستورانها نیز در قسمت دیگری از این مرکز قرار گرفته اند. در کنار ساختمان بخش فروشگاهی این مرکز، ساختمان هتل معروف سافیتل(متعلق به همین مرکز) و ساختمان ۱۱ طبقه اداری مرکز قرار دارند. نمایشگاه اتومبیل های تویوتا و لکسوس نیز از جمله سایر بخش های این مرکز می باشند.

آدرس: خیابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور

مرکز خرید برجمان

این مرکز زیبا در سه طبقه با زیربنایی حدود ۹۲ هزار متر مربع بنا شده است و بیش از ۱۹ فروشگاه را در خود جای داده است. طبقه همکف اختصاص به پارکینگ اتومبیل ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه های مختلف می باشد. شما بسیاری از مارک های معروف جهان را در این مرکز مشاهده خواهید کرد .مجموعه کاملی از فروشگاه های عرضه کننده لباس، لوازم الکترونیکی، دکوراسیون و غیره در این مرکز وجود دارند.

بخشی تحت عنوان فان نیز برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است و از بخش های پرطرفدار این مرکز می باشد. در حال حاضر، طرح توسعه این مرکز در حال انجام می باشد. بزودی این مرکز وسعتی برابر با چهار برابر وسعت کنونی پیدا خواهد نمود. در طرح توسعه، ساخت مرکز اداری، سالن کنفرانس، مجموعه ای از آپارتمان ها، سالن تاتر، باشگاه بدن سازی و مجموعه ای از سالن های سینما در نظر گرفته شده است.

آدرس: تقاطع خیابان مرکز تجاری و خیابان خالد بن ولید

مرکز خربد ابن بطوطه

این فروشگاه یکی از عظیم ترین مراکز خرید در دبی است که مرکز خرید اصلی آن بر اساس سفرهای ابن بطوطه کاوشگر قرن ۱۴ نام گرفته است. از شش مجتمع تشکیل شده که هر کدام تداعی کننده فرهنگ و معماری یک کشور است.

در این مرکز خرید یک سینمای ۱۲ پرده ای ، سالن تئاتر ، تعداد زیادی رستوران از کافه های مستقل کوچک گرفته تا شعبه های رستوران های زنجیره ای بین المللی ، فروشگاهی بزرگ و انبوهی از فروشگاههای پوشاک و لوازم فرعی شامل بوتیک های بسیار زیبا ، فروشگاههای لباس مد روز و چیزهای دیگر به چشم می خورد. دیدن این مجموعه خالی از لطف نیست.

بازار کرامه

این بازار بخاطر داشتن برچسب قیمت بانرخ ۱۰ تا ۲۵ درهم ایرانیان زیادی را برای خرید سوقات به این بازار می کشاند. این بازار دارای چندین مجموعه فروشگاهی است که در کنار هم قرار گرفته اند،این بازار در منطقه کرامه شهر دبی واقع گردیده است. در این بازار، کالاهایی مانند لباس و پوشاک، کیف و کفش، اسباب بازی، صنایع دستی، کالاهای تزئینی و برخی دیگر از کالاها به خریداران عرضه می شود.

بازار مرشد

این بازار در منطقه دیره دبی قرار گرفته است. در داخل این بازار چند بازارچه و یک مرکز خرید کوچک نیز قرار دارد. در این بازار کالا ها بصورت کلی و جزئی به فروش می رسند. این بازار معروفترین بازار دبی نزد ایرانیان می باشد. در این بازار تقریبا همه گونه کالایی را با قیمت های مناسب پیدا خواهید نمود. بسیاری از فروشگاههای این بازار متعلق به ایرانیان ساکن دبی می باشد. در گذر از این بازار حتما با مسافران ایرانی بسیاری برخورد خواهید نمود.

میدان جمال عبدالناصر(بنی یاس)

این منطقه معروفترین ناحیه شهر نزد مسافران ایرانی می باشد. در اطراف این میدان، فروشگاه های عرضه کننده لوازم الکترونیکی، صوتی تصویری و موبایل را به وفور مشاهده می نمایید. چندین فروشگاه معروف ایرانی نیز در نزدیکی این میدان قرار دارند. برج دیره که بورس فروش فرش ایرانی می باشد نیز در ضلع جنوبی این میدان قرار دارد.

در فاصله کمی از این میدان به مرکز خرید تویین تاورز می رسیم که بدلیل قرار گرفتن دو رستوران معروف ایرانی در آن، مرکز رفت و آمد مسافران ایرانی می باشد. با حرکت به طرف شرق این میدان به خیابان سبخه می رسیم که نقطه شروع بازار مرشد می باشد.

بازار عطر و ادویه

سوک واژه عربی بازار است. در سوک عطر و ادویه گونه های کثیری از عطر و ادویه جات عربی وجود دارد و بهمراه عطرهای خارجی گرفته شده از میخک ،هل ، دارچین ، وانیل و مواد خشبو را که از کلیه مناطق وارد می شود در معرض فروش است.

بازار پارچه

در این بازار از کتان تا ابریشم ، پارچه های ابریشمی تا ساری های زیبای هندی ، پارچه های توری ، قیطان و … همه در این بازار یافت می شود . در این جا می توانید هر نوع پارچه ای را با هر نوع سلیقه ای پیدا کنید .
آدرس : بردبی _ خیابان الفهدی

شهر طلا

در این بازار عنواع طلا با اشکال و عیار های متفاوت یافت می شود . صورتی ،سفید ، زرد و حتی بنفش . تعداد زیادی مغازه در آن جا وجود دارد که نقره جات ، سنگهای بدل الماس و پلاتنیوم می فروشند . نرخ طلا در این بازارچه کمترین در دنیا است و براساس دست ساز و ماشین ساز بودن نرخ گذاری شده اند .

مرکز خربد مال امارات

این مرکز خرید دارای دو طبقه است. از مهمترین و برجسته ترین مشخصات آن پسیت اسکی سرپوشیده آن استت. فضای که خریداران می توانند وسایل خود را کنار گذاشته و با چوب اسکی ، لوژ ، اسنوبرد تفریح نمایند.

از دیگر تفریحات آن یک پارک سرپوشیده با ترن هوایی ، بازیهای ودیویی ، شبیه ساز سواری ، آمفی تاتر ، مرکز هنری وسالن سینما ۱۴ پرده ای است. این مرکز شامل ۲ هتل ، ۵۰۰ صندلی تاتر ، ۲ مسجد ، ۴۰۰ مرکز خرید و ۷۰ رستوران است .

معروف ترین مارک ها در این مرکز خرید به دور هم جمع شده اند که شامل : دبنهامز ، هاروی نیکول ، کارفو ، ویرجین،مگااستور دینهام ، Burberry بربری ، Ralph Lauren رالف لورن ،DKNY ، Dolce and Gabbana دلچگابانا ،Guess ،H&M ، Pepe تامی ، پپ جین وهاروی نیکلز و … است.