فرودگاه سنگاپور

پست پست های جنوب شرق آسیا پست های سنگاپور

فرودگاهی فراتر از تصور چانگی سنگاپور

فرودگاه سنگاپور
فرودگاه سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور به زبان انگلیسی میشود : Singapore Changi Airpot

و به زبان بومی میشود : Lapangan Terbang Antarabangsa Changi Singapura

در سفر به سنگاپور ، فرودگاه چانگی سنگاپور ششمین فرودگاه شلوغ و پرتردد جهان که روزانه بیش از ۱۴۵۰۰۰ مسافر را جا به جا می کند در پروازهای بین‌المللی‌ میزبان شما خواهد بود. اما ‏به طور عجیبی این فرودگاه آرام و خلوت است.

فرودگاه چانگی درسال گذشته ۵۵ میلیون نفر را جابجا کرد که همگی به صورت پیش‌فرض جزو مسافران بین‌المللی بودند.

پایانه‌ی شماره ۵ فرودگاه چانگی سنگاپور هنگامی که تکمیل شود به تنهایی ظرفیت ۵۰ میلیون نفر مسافر در سال را خواهد داشت و البته مجهز به باند سومی می‌شود که به دو باند موجود متصل خواهد شد.

فرودگاه چانگی با ۱۱۶ شهر و ۲۹ کشور در آسیا و اقیانوسیه و ۳۲۰ شهر و ۷۰ کشور در اقصی‌نقاط جهان در ارتباط است. هر گونه تغییر یا بهبودی در وضعیت این فرودگاه بر پرواز مسافران بسیاری در منطقه و یکی از هر ۱۰۰ شرکت هواپیمایی مربوطه تأثیر بسزایی می‌گذارد.

تجربه‌ی سفر با فرودگاه چانگی که حدود ۵۰۰ جایزه‌ی گوناگون را از آن خود کرده است، کمک شایانی به شکل‌گیری نه تنها خود فرودگاه، بلکه تمامی برندهای سنگاپور کرده است. در حالی که این فرودگاه آخرین تمهیداتش برای تکمیل پایانه‌ی شماره ۴ در سال بعد را انجام می‌دهد، شروع به برنامه‌ریزی برای “چانگیِ شرقی” کرده است که یک زمین ۱۰۰۰ هکتاری در شرق فرودگاه است. این قسمت جدید یک پایانه‌ی بسیار بزرگ و تأسیسات هوایی دارد که تقریبا هر دوی آنها به اندازه‌ی دیگر پایانه‌های این فرودگاه هستند. چانگی شرقی برای افتتاح در اواخر دهه‌ی ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است که به ۴ پایانه‌ی دیگر متصل شده تا فرودگاهی بزرگ و واحد را تشکیل دهند.

هدف از احداث چانگی شرقی، گسترش و متحدسازی فرودگاه و کمک به حمل و نقل ده‌ها میلیون مسافر در سرتاسر آسیای جنوب‌شرقی با توجه به افزایش ظرفیت چانگی در دهه‌ی آینده است. نایب‌ رئیس ارشد پروژه‌ی فرودگاه چانگی شرقی، “چوی دا ون” می‌گوید:

در حالی که این پروژه، بزرگ‌ترین پایانه‌ی ما تا به امروز است، اصل اساسی ما، یعنی ارائه‌ی تجربه‌ای خوب و گرم از سفر به مسافران، تغییر نخواهد کرد، همان‌طور که در دیگر پایانه‌های ما شاهد آن بوده‌اند.

او همچنین ادامه می‌دهد:
در طراحی این پایانه‌ی جدید به مواردی همچون بخش‌های مجزا که مسافران نیازی به راه‌ رفتن‌های طولانی داخل فرودگاه نداشته باشند و نیز ورودی‌های یکپارچه برای رفتن از قسمتی به قسمت دیگر توجه ویژه‌ای داشته‌ایم. از لحاظ امکانات و محیط پیرامون، موقعیت‌های بسیاری فراهم آورده‌ایم که در این پروژه‌ محقق خواهند شد. قطعا برای بالا بردن سطح فرودگاه چانگی در این پایانه، از ایده‌های خلاقانه‌تری بهره خواهیم برد.

فرودگاه چانگی singapor فقط یک فرودگاه برای مردم سنگاپور نیست بلکه محل ملاقات برای قرارها و مکانی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته نیز هست.

باغ پروانه در فرودگاه سنگاپور و چندین باغ و گلخانه‌ی دیگر را دارا میباشد . همچنین یک سالن سینمایی ۲۴ ساعته، چندین هتل که اتاق‌های ساعتی در اختیار شما می‌گذارند و جدیدترین “یوتل” (هتل‌های زنجیره‌ای که بخاطر اتاق‌های کوچک و جمع‌وجورشان معروف‌اند) که برای شروع به کار در پایانه‌ی شماره‌ی ۴ برنامه‌ریزی شده است. یک استخر روباز نیز در این فرودگاه چانگی سنگاپور قراردارد. این‌ها تنها بخشی از امکانات لوکس این فرودگاه هستند.

اگر مسافران به هر دلیلی نتوانند در داخل شهر غذای مورد علاقه‌شان را بخورند، می‌توانند در دکه – رستوران “غذای محلی سنگاپور” ،هر نوع غذایی را امتحان کنند که ۱۲ تای آنها غذای ملی سنگاپور هستند. در سرتاسر فرودگاه حدود ۱۶۰ رستوران وجود دارد.

در کل فرودگاه سنگاپور اینترنت پر سرعت و نامحدود وای-فای (Wi-Fi) قرار دارد. چندین باجه‌ی اطلاعات در سراسر پایانه قرار دارند که رمز اتصال به اینترنت بی‌سیم وای-فای را در اختیار کاربران می‌گذارد. ایستگاه‌های زیادی برای شارژ تلفن‌همراه، تبلت، لپ‌تاپ و… در این فرودگاه گنجانده شده‌اند.

فرودگاه چانگی سنگاپور حدود ۳۵۰ فروشگاه و مغازه در سرتاسر ترمینال دارد. سقف‌‌های بلند فرودگاه، شکل و شمایل یک پاساژ را به آن داده و بیش از اینکه شبیه فرودگاه باشد، شبیه مرکز خرید است که به‌طور کلی، فضای فرودگاه را بزرگ‌تر و بازتر نشان می‌دهد.

باغ پروانه در فرودگاه سنگاپور
Butterfly garden in Singapore airport

باغ پروانه فرودگاه سنگاپور یک مکان بسیار خوبی در فرودگاه است. یک قفس در حال ظهور که در آن می توانیم پروانه و پیله هایی که درحال بیرون آمدن هستن را ببینیم .

باغ پروانه فرودگاه سنگاپور ( Singapore Changi Airport Butterfly Garden ) اولین باغ پروانه‌ ایست که در یک فرودگاه احداث شد.

جالب تر آن که در این فرودگاه باغاتی از گل‌های آفتابگردان، کاکتوس و ارکیده دیده می‌شود و همچنین یک استخر و سینما نیز در میان ساختمان‌های فرودگاه چانگی سنگاپور دیده می‌شود.

باغ پروانه فرودگاه سنگاپور را در پایانه ۳ چانگی خواهید دید. بیش از ۱۰۰۰ پروانه در باغ پروانه فرودگاه سنگاپور به چشم می‌خورند که از ۴۰ گونه مختلف بومی مالزی به نمایش گذاشته شده‌اند. در این باغ همچنین یک آبشار ۶۶ متری و جنگلی از گلها و فضایی سرسبز در نظر گرفته شده تا پروانه‌ها از لحاظ تغذیه مشکل نداشته باشند. همچنین طرح خاص و منحنی سقف باغ به هوای طبیعی اجازه ورود می‌دهد و فضای کافی را برای پرواز آزادانه پروانه‌ها فراهم می‌کند. مسیرهای پیاده روی شما را به درون باغ هدایت می‌کنند.

آدرس باغ پروانه فرودگاه سنگاپور : سنگاپور، بلوار ایرپورت (فرودگاه)، فرودگاه چانگی سنگاپور

Address: Changi Airport Singapore, Airport Boulevard, Singapore

تلفن باغ پروانه فرودگاه سنگاپور : ۶۸ ۵۶۸ ۶۵۹ ۶۵+