شهر سیده آنتالیا

پست دانستنی های سفر ترکیه

شهر سیده آنتالیا

سیده آنتالیا

سیده شهر کوچک و زیبا در منطقه آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه است.این منطقه که قبلاٌ دهکده کوچک ماهیگیری بوده است در حال حاضر به یکی از بزرگترین مناطق توریستی منطقه آنتالیا تبدیل شده است . و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.این شهر کوچک و مدرن پر از رستوران ها و کافی تریا ها و هتل های لوکس می باشد و در فصل تابستان ۲۴ ساعته در فعالیت و تکاپو میباشد. در تورآنتالیا ما شرکت کنید تا بهترین تفریحات را برای شما فراهم کنیم.

آمفی تئاتر رومی که در منطقه سیده آنتالیا واقع شده است.که از دیدنی های آنتالیا می باشد. این آمفی تئاتر از آثار باقیمانده اثار رومیان در آنتالیا می باشد. بر بالای تپه ای واقع شده است و در گذشته دارای ظرفیت ۲۰۰۰۰ نفر بوده است . در حال حاضر اداره میراث فرهنگی ترکیه در حال مرمت این آمفی تاتز می باشد .شهر سیده دارای بندر بسیار زیبایی نیز می باشد خیابان کنار بندر در شهر سیده پر از رستوران ها و کافی شاپ های متعددی است که با منظره زیبا وسرویس مناسب خود پذیرای مسافرین و توریست هایی هستند که به این شهر سفر میکنند .

شهر سیده دارای یکی از بهترین ساحل ها در منطقه آنتالیا مباشد و به همین دلیل هتل های بسیار زیادی در این منطقه قرار دارند . اگر مایلید با تور آنتالیا سفر کنید و در هتل هایی لوکس با نرخ مناسب اقامت داشته باشید ، منطقه سیده را به شما پیشنهاد می کنیم. از هتل های خوب در منطقه سیده میتوانیم به هتل های ، کریستال پالاس سیده ، رویال دراگون سیده ، کریستال سن رایز سیده ، پرنسس سیده و…. اشاره کرد.

سواحل سیده انتالیا

Sorgun Beach

این ساحل در ۳ کیلومتری شهر سیده قرار گرفته و یک ساحل کاملا مدرن و سازمان یافته می باشد که بسیار خوب از آن نگهداری و مراقبت می گردد و مکان بسیار مناسبی برای استراحت و تفریح و استفاده از امکانات دریائی آن مانند انواع قایق جت اسکی پاراگلایدر و غیره می باشد ضمن اینکه رستورانهای این منطقه با انواع غذاهای سنتی و بین المللی پذیرای مسافران و گردشگران هستند.

Koru Beach

این ساحل به خاطر کوههای طبیعی و زیبا و استخرهای آب گرمش بسیار معروف است . استخرهائی که با آب پرشده و توسط نور خورشید گرم شده اند که می تواند محل بسیار مناسبی برای تفریح و بازی کودکان و بزرگترها باشد.

Lara Beach

ساحل لارا که دارای شهرتی بسیار زیاد در میان ایرانیان اعزامیبه آنتالیا می باشد زیرا بخشی از هتلهای ایرانیان در این ساحل زیبا واقع گردیده است. این ساحل در فاصله ۱۲ کیلومتری آنتالیا واقع گردیده است و از بخش صخره ای آنتالیا شروع شده و تا آبشار دودن (Duden Waterfal) ادامه می یابد.

این ساحل زیبا دارای شنهای تیره تر اما نرم تر و ابریشمی تر از سایر نقاط دارد که همین امر باعث شده است که آن دسته از گردشگرانی را که قصد استفاده از شنهای آن را برای استراحت و دراز کشیدن در آن را دارند به این منطقه بکشاند. از مهم ترین ویژگیها و جذابیتهای این ساحل Lara Halk Plaj1 می باشد که تحت نظر و مدیریت شهر آنتالیا اداره می گردد.

پارکهای ملی و طبیعی

کمپینگ و پیاده روی از جمله کارهای بسیار معمول در شهر سیده و آنتالیامی باشد که بواسطه وجود پارکهای ملی و طبیعی این منطقه از جدپذابیت زیادی برخوردار می باشد. هم اکنون این شهر دارای ۴ پارک ملی و یک پارک طبیعی می باشد .

Olympus National Park

این پارک ملی در غرب منطقه آنتالیا و در میان گوههای و قله های برف گیر رشته کوه Olympus واقع گردیده است.در این پارک ملی علاوه بر زیبائیهای طبیعی از جمله کوهها و آب گیرها آثار تاریخی به جای مانده از دوران غار نشینی و انسانهای اولیه کاملا مشهود و قابل دیدن می باشد و بواسطه مراقبت دولت از این منطقه حفاظتی هیچ گونه ساخت و ساز بی رویه ای در آن انجام نشده و ماهیت طبیعی خود را حفظ نموده است.

Koprulu Kanyon National Park

این پارک شاید بهترین مکان برای استراحت و گردش در میان مناطق آنتالیا بلک و یا حتی سیده می باشد.منطقه ای که شما می توانید در آن پیاده روی صخره نوردی و کوه نوردی نموده و از زیبائیهای طبیعی این دره زیبا لذت ببرید و همچنین از دیوارهای قدیمی شهر و معبد زئوس در این ناحیه بازدید نمائید.

Termessos National Park

اگر می خواهید انواع نمونه های گیاهی کمیاب و زیبا را ببینید و یا از زیبائیهای بکر طبیعی لذت ببرید ما شما را به این پارک که در ۳۴ کیلومتری شهر آنتالیا می باشد دعوت می کنیم پارکی که تحت کنترل سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و از آن مراقبت کامل می گردد. اگر قصد رفتن به این پارک را داشتید از طریق بزرگراه Burduh highway بعد از ۱۱ کیلومتر به تابلو Korkuteli و سپس پارک Termessos توجه نمائید تا به این محل زیبا هدایت شوید

Altinbesik Cave National park

اگر میخواهید به یک پارک ملی و طبیعی زیبا با جذابیتهای بکر همراه با دیداری از غارها بروید ما شما را به ۷ کیلومتری منطقه Ibradi از توابع شهر آنتالیا و ۵ کیلومتری جنوب شرقی روستای Urunlu دعوت می کنیم. این منطقه دارای زیبائیهای خاص پارکهای طبیعی می باشد که در آن همچنین می توانید غارهای آهکی زیبائی را نیز تماشا کنید.