توصیه!سفر به دبی

پست پست های دبی

توصیه!سفربه دبی

کارهایی که در کشور دبی نباید انجام داد

اگر قصد مسافرت به دبی با یکی از تور های دبی را دارید ومیخواهید به این شهر چند ملیتی دنیا و مرکز گردشگری و تجارت خاور میانه سفر کنید چند چیز را باید به خاطر داشته باشید. ما لیست کارهایی را بطور شفاف برای مسافران به کشور این مقصد تهیه نموده ایم که با رعایت آنها می توانند یک اقامت بدون مشکل را در دبی تجربه کنند .

از حمل ، مصرف یا فروش مواد مخدر خودداری کنید

شاید در کل این نصیحت خوبی باشد اما وقتی پای قانون و فرهنگ یک کشور در میان باشد از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است . این نکته را باید در نظر داشت که در کشور امارات مواد مخدر مطلقا ممنوع است . حتی مقدار خیلی کم آن نیز باعث زندانی شدن فرد می شود . فرق نمی کند که شما قصد اقامت در این کشور را داشته باشید یا اینکه از طریق فرودگاه دبی بخواهید به شکل ترانزیت به کشور دیگری عزیمت کنید ،

داشتن مواد مخدر می تواند چهار سال حبس در زندان و سپس اخراج شما را به دنبال داشته باشد . هرگونه اقدام به خرید یا فروش مواد مخدر تمرد جدی از قانون محسوب شده و مجازات آن حبس ابد است . بعلاوه اینکه تمام داروهایی که توسط پزشک برای شما تجویز شده در امارات متحده عربی که دبی جزئئ از آن است غیرمجاز است . پس شما باید قبل از مسافرت از مقامات و منابع مسئول کشور امارات از مجاز بودن داروی مصرفی خود اطمینان حاصل کنید.

مواظب پوشش و نوع لباس پوشیدن خود باشید

باید بخاطر داشت که دبی بخشی از یک کشور مسلمان است و هنجارهای فرهنگی خاص خود را دارد لذا افراد بومی این کشور به شکلی سنتی لباس می پوشند. زنان باید موهای سر خود را پوشانده و لباس های بلند بر تن کنند بطوریکه قسمت های کمی از بدن آنها پیدا باشد.

در اماکن عمومی نظیر بازارها و مراکز خرید ، خیابان ها و فست فود ها مراجعه کنندگان باید محترمانه رفتار نموده و لباس مناسب به تن داشته باشند و از پوشیدن لباس های بدن نما ، کوتاه و برهنه خودداری کنند. بخاطر داشته باشید که در سرتاسر کشور امارات برهنگی مطلقا منع شده و منجر به زندانی شدن و اخراج از این کشور می شود.

به مذهب ( اسلام ) توهین نکنید

مذهب اسلام در فرهنگ مردم امارات نقش مهمی را بازی می کند . هر واکنشی که منجر به توهین یا تخریب اسلام شود یک عمل مجرمانه تلقی شده و جریمه ی سنگین و زندانی شدن را شامل می شود . به همین دلیل افراد خارجی غیر مسلمان می توانند در تعداد کمی از مکان های مشخص به عبادت بپردازند.

در طول ماه رمضان خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی ممنوع است .

مسلمانان هر سال یکبار مراسم رمضان را برگزار می کنند . یک ماه روزه داری، هرروز از ساعات اولیه صبح تا غروب آفتاب. در طی این ماه مقدس خوردن ، نوشیدن ، سیگار کشیدن و یا بلند کردن صدای موسیقی در طی روز دراماکن عمومی ممنوع و از لحاظ قانونی جرم محسوب می شود. کسانی که روزه نیستند باید این نوع فعالیت ها را در حریم خانه ی خود یا در رستوران هایی که در طی روز و در این ماه طبق مجوز باز هستند انجام دهند.

با این وجود شب های ماه رمضان دارای شور و هیجان خاصی است و در بیشتر مکان ها یک نوع پذیرایی از مردم صورت می گیرد که به آن ( افطار ) می گویند . افطار غذایی است که مردم روزه دار با آن روزه ی خود را باز می کنند.

مزاحم خانم ها نشوید

حریم خصوصی در فرهنگ مردم امارات جایگاه ویژه ای دارد . بنابراین باید دقت نمود که به راحتی نمی توان در خیابان با هر زنی سر صحبت را باز نمود یا از او عکس گرفت . با آزار جنسی زنان به شدت برخورد می شود بنابراین از انجام رفتارهای زننده و چیزی که باعث اهانت به زنان شود خودداری شود. فحش دادن و استفاده از اشارات توهین آمیز با دست ممنوع است.

در دبی هنگام معاشرت با مردم استفاده از الفاظ رکیک ممنوع است و می تواند باعث گرفتاری جدی شخص شود. همچنین استفاده از علائم توهین آمیز با دست مشمول جریمه زندان و یا اخراج است. نوع مجازات بستگی به آن دارد که به چه شخصی شما توهین کرده باشید.

توهین به حکام امارات ممنوع است

سیستم حکومتی کشور امارات عربی متحده مبتنی بر سیستم طایفه ای است و رهبران قبایل از چهره های مورد احترام اجتماع هستند . هرگونه نقد و انتقاد یا اظهار نظر توهین آمیزدر مورد این کشور یا رهبران آن بر خلاف قانون این کشور است.

اجازه ندهید چک شما برگشت شود.

برگشت چک در این کشور غیر قانونی بوده و می تواند منجر به محکومیت های قضایی ازنوع مجرمانه شود . قبل از صدور هرگونه چک از محل آن در حساب خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما صرفا از این کشور بازدید می کنید این نمی تواند برای شما مشکل آفرین باشد زیرا احتمال استفاده از دسته چک کمتر وجود دارد .

جهت درخواست تورهای ارزان دبی با هتلهای متنوع با ارسطو پرواز تماس بگیرید.

02188414004  ارسطو پرواز