تور زمینی ارمنستان

تور زمینی ارمنستان ویژه خرداد و عید فطر

پکیج پکیج های ارمنستان

[table id=32 /]

***سه شب و چهار روز اقامت در هتل
***بلیط رفت و برگشت با اتوبوسهای وی ای پی ۲۵ نفره
***راهنمای فارسی زبان از ابتدای سفر
***هر روز گشت شهری به همراه نهار و لیدر محلی
***سیمکارت برای هر نفر

مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت و ممنوعیت خروج از کشور به عهده ی آژانس درخواست کننده میباشد.
تور چارتر و بدون کنسلی میباشد.
حرکت ساعت ۸ صبح از تهران ،میدان آزادی،ابتدای جاده مخصوص،جنب فروشگاه رفاه می باشد.

جهت اطلاع از آفر های ویژه و روزانه ی ما به کانال تلگرام ما بپیوندید:
https://telegram.me/arastootravel


جهت درخواست تور ارمنستان هوایی با شماره ۰۲۱۸۸۴۱۴۰۰۴ تماس بگیرید.


نحوه سفر به ارمنستان: مسیر هوایی راحترین و البته گرانترین شیوه سفر به ارمنستان می باشد.پروازهای ایران با یک ساعت و بیست دقیقه طول پرواز در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس که در ۱۰ کیلومتری غرب ایروان واقع شده است ، می نشیند.مسیر زمینی به وسیله اتوبوس که راحترین شیوه سفر زمینی است و یا با خودروی شخصی امکان پذیر است.

در مقایسه با اتوبوس، در سفر با خودروی شخصی باید به هزینه بنزین در ارمنستان ، طولانی بودن راه ، پیچ و خم های ۹۰ درجه جاده کوهستانی توجه داشت و داشتن راننده آشنا به مسیر گردنه شرط عقل است. مسیر راه از تهران تا ایروان ۱۲۱۵ کیلومتر میباشد که از شهر های : قزوین زنجان.تبریز.صوفیان.جلفا.نوردوز(مرز ایران –ارمنستان)مقری .کاجاران.قاپان.گوریس.سیسییان .وایک .یگقنازور.آرارات.آرتاشات.یروان می گذرید .باتوجه به وضعیت خاص جاده درارمنستان سفر زمینی طولانی خواهدبودپس سعی کنیدازمسیرسفرخودلذت ببرید که در کاهش خستگی شما سهم به سزایی خواهدداشت.طبیعت بکر ارمنستان وزیباییهای خاص مسیرشما را شیفته خودمیکند.

حمل و نقل عمومی : ون های سفید رنگ و تاکسی با تاکسیمتر و مترو ی ایروان ازجمله وسایل حمل و نقل درون شهری میباشد.برای تردد وسیله ای که متداول و در دسترس تر است تاکسی است که می توان این تاکسی هارا از کنار خیابان و یا با استفاده از تلفن فراخواند.ضمنا هزینه ورودیه تاکسی ۶۰۰ درام و تا ۳ کیلومتر می باشد و پس از سوار شدن با اشاره به تاکسیمتر از راننده بخواهید آن را روشن کند.

طریقه برقراری تماس با سیم کارتهای ویواسل و آرمن تل: سیم کارتها شارژ اولیه دارند.برای شارژ مجدد از فروشگاهها و دکه های سطح شهر و دستگاههای خودپرداز شارژ میتوانید به هر میزان که می خواهید شارژ تهیه کنید. اگر از سیمکارتهای ویواسل استفاده مینمائید جهت تماس با ایران قبل از کد ۰۰۹۸ کد اینترنتی ۷۷ و اگر از سیم کارتهای آرمن تل استفاده می نمائید کد *۸۸* را وارد نمائید.

(شماره مقصد)(۲۱/۹۱۲/۹۳۵)(کد ایران ۰۰۹۸)(۷۷ و یا *۸۸*): نحوه تماس با ایران
( شماره موبایل بدون صفر )(کد ارمنستان ۰۰۳۷۴): تماس از ایران با ارمنستان

واحد پول : درام واحد پول ارمنستان می باشد که هر درام حدوداً معادل ۷.۵ تومان می باشد. هر ۱۰۰ دلار در صرافی های ایروان برابر ۴۸۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ درام و در مرز با تفاوت ۱۰۰۰ درام کمتر بفروش می رسد.

تور ارمنستان
مراکز خرید

پاساژ تاشیر: یکی از مراکز خرید در خیابان تیگرامنتس در ایروان است.این فروشگاه در ۵ طبقه و شامل بازار طلا ،پوشاک مارک دار و رستوران می باشد.بازار بزرگ و روباز ورنی ساژ که در روزهای شنبه . یکشنبه در نزدیکی ایستگاه مترو میدان جمهوری برپا میشود یکی از جاذبه های گردشگری و محبوب جهانگردان است.انواع جواهرات.نقره جات.نقاشی ها.صنایع دستی .انواع اشیائ آنتیک.کتاب و….. در اینجا به فروش میرسند.

پاساژ دالما و یروان مال: از مراکز خرید مدرن و شیک ایروان در محیطی آرام و با پارکینگ اختصاصی دارای تمامی نمایندگی های مارک های دنیا .رستوران .کافی شاپ…. میباشد.

یروان سیتی: یکی از فروشگاههای زنجیره ای و ۲۴ ساعته است که می توان از پوشاک .کفش.وسایل بازی.لوازم آشپزخانه.مواد غذایی .شکلات و قهوه و…. را با نرخ مناسب تهیه کرد.

مقررات مرزی

حداقل ویزای ارمنستان ۲۱ روزه و یکبار ورود می باشد که جهت ورود به ارمنستان، اخذ آن چه در سفارت ارمنستان در تهران و یا در مرز زمینی مغری برای تمامی سنین واجب و برای افراد بالای ۱۸ سال صدور با پرداخت هزینه است. هزینه عوارض خروج از کشور ۲۵۰۰۰ تومان و برای هر نفر می باشد.وقتی با اتوبوس به ارمنستان سفر می کنید می بایست تا صدور ویزا برای آخرین نفر از همسفران منتظر بمانید که زمان تشریفات کمرکی در مرز به تعداد مسافران متغییر است که اندکی طولانی و نیاز به صبر و حوصله دارد.هنگام پرداخت عوارض خروج از کشور و ضرب مهرو هنگام اخذ ویزا به دلیل ایام نوروز ترافیک مرزی بسیار خواهیم داشت لذا از حضور بدون هماهنگی اطراف گیت ها ،تردد جدای از تور ،رفتن به نقاط کور مرزی ،صحبت کردن یا خندیدن با صدای بلند خوداری نمایید.

پس از زدن مهر خروج از کشور با عبور از روی پل ارس وارد ارمنستان شده .بر خلاف بخش ایرانی مرز ساختمانهای واقع در آنسوی پل قدیمی و متعلق به دوران شوروی سابق میباشد.در سالن ارمنستان آرامش و سکوت را رعایت کنید و منتظر اخذ ویزا ی خود باشید.از بردن داروهای کدئین دار جدا خوداری کنید و در صورت نیاز به مصرف دارو حتما نسخه ترجمه و ممهور از سفارت ارمنستان در ایران را به همراه داشته باشید.مواد مخدر ،روانگردان و محرک در کشور ارمنستان جرم محسوب شده و زندانی و همچنین جریمه سنگین به همراه دارد.