باغ وحش سنگاپور

پست پست های جنوب شرق آسیا پست های سنگاپور

باغ وحش سنگاپور


تور سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور واقع در سنگاپور

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در سنگاپور را می‌توان باغ وحش‌ سنگاپور نام برد که شما عزیزان با خرید بلیت در تور سنگاپور میتوانید از این فضای زیبا لذت ببرید.

باغ وحش سنگاپور یکی از ۱۰ باغ وحش های معروف دنیاست که از جذاب ترین دیدنی های سنگاپور به شمار میرود. برای مشاهده آن میتوانید در تور مالزی سنگاپور ما یا فقط تورسنگاپور ثبت نام کنید. در باغ وحش سنگاپور نوزادان حیواناتی وجود دارد که نسل آنها در حال انقراض است. حیواناتی که در جاهای دیگر دنیا به ندرت یافت می‌شوند یا دست‌کم در باغ‌وحش‌ها و از نزدیک نمی‌توانید آنها را ببینید.

تور سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور باغ وحشی با مساحت ۲۸ هکتار، در حاشیه‌های Upper Seletar Reservoir در ناحیه آبگیر مرکزی در سنگاپور است.

تورسنگاپور
باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور با هزینه S$9m که توسط دولت سنگاپور پرداخت شده است تأسیس شد و در ۲۷ ژوئن ۱۹۷۳ افتتاح شد.

باغ وحش سنگاپور توسط Wildlife Reserves Singapore مدیریت می‌شود که همچنین اداره نخجیرگاه شبانه سنگاپور و پارک پرندگان جرونگ را هم بر عهده دارد. حدود ۳۱۵ گونه جانور در این باغ وحش وجود دارد که ۱۶ تای آنها گونه آسیب‌پذیر قلمداد شده‌اند بیشتر جانوران موجود در باغ وحش سنگاپور به طور آزادانه در محیطی باز زندگی می‌کنند. هر سال ۱.۵ میلیون نفر از باغ وحش سنگاپور دیدن می‌کنند.

تورسنگاپور
باغ وحش سنگاپور

باغ‌وحش سنگاپور پیش‌تر باغ جانورشناسی سنگاپور بود و به طور معمول به نام محل آن “ماندای“، به باغ‌وحش ماندای معروف شد. باغ‌وحش سنگاپور ۲۷ ژوئن ۱۹۷۳ در منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از گیاهان مختلف به مساحت ۲۸ هکتار گشایش یافت،سپس ۴۰ هکتار جنگل هم به آن اضافه شد و باغ‌وحش سنگاپور توسعه یافت.

تورسنگاپور
باغ وحش سنگاپور

مسئولین از روش‌هایی پیشرفته و طبیعی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن جانوران استفاده کرده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند در محیطی همراه با امنیت از دیدن این جانوران لذت ببرند.قابل ذکر است که گردشگران هم به صورت پیاده می‌توانند به دیدن حیوانات بروند و هم با ماشین‌های ویژه‌ای که باغ‌وحش اعم از تراموا یا واگن برقی، قایق،استفاده از اسب‌های پا کوتاه و کوچک و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شود برای این منظور تهیه دیده است.

باغ وحش سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

طراحان برای جدا کردن محیط جانوران و فاصله گذاشتن آنها از بازدیدکنندگان از مانع‌های نامرئی، گودال‌های بزرگ حفاظتی و شیشه‌های بزرگی که پس‌زمینه‌ای از جنگل دارد و… استفاده کرده‌اند.

تور سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

محوطه نگهداری از حیوانات باغ‌وحش سنگاپور از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است که عبارتند از: طبیعت دور افتاده استرالیا؛ (سرزمین گربه‌ها) پلنگ، کاراکال، جگوار و شیرکوهی، فیل‌های آسیایی، خرس‌های قطبی، (قلمرو نخستین‌ها) گونه‌های مختلف میمون و شامپانزه، میمون‌های دماغ دراز، (باغ خزندگان) گونه‌های مختلف تمساح‌ها، مارها، مارمولک‌ها و لاک‌پشت‌ها، (جنگل شکستنی) انواع لمور، روباه و کانگورو؛ (آفریقای وحشی) شیر، یوزپلنگ، کرگدن، زرافه و گورخر و بالاخره ببر سفید.

تور سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

پر جمعیت ترین گروه اورانگوتان های دنیا در این باغ وحش زندگی می کنند.یکی از برنامه های این باغ وحش «صبحانه با اورانگوتان» می باشد، که بازدید کنندگان می توانند با هدایت نگه دارنده های حیوانات به اورانگوتان ها بسیار نزدیک شوند. آهمنگ (Ah Meng) یکی از معروف ترین اورانگوتان های دنیا و سمبل صنعت گردشگری سنگاپور که در سال ۲۰۰۸ جان خود را از دست داد، نیز در همین باغ وحش زندگی می کرد.

تور سنگاپور
باغ وحش سنگاپور

هزینه باغ وحش سنگاپور بین ۲۵ تا ۳۵ دلار میباشد .