مراکز خرید دبی

0

مراكز خرید دبی

دبی یا همان پایتخت خرید خاورمیانه دارای مراكز خرید مدرن و مجهز، بازارهای فراوان و خیابانهایی با فروشگاه های عرضه كننده مارك های معروف جهان است. فستیوال خرید دبی هر ساله در زمستان برگزار می شود. در دبی مالیات فروش اخذ نمی شود و حقوق گمركی پائینی هنگام ورود كالا به كشور دریافت می شود، لذا قیمت بسیاری ازكالاها برابر با قیمت آنها در كشور مبدا و یا پایین تر می باشد.

مسافران می توانند هر كالایی اعم از ساعت، جواهرآلات، عطر و ادكلن، لوازم آرایش، كامپیوتر و لوازم جانبی آن، كیف وكفش، اسباب بازی، لباس های طراحی توسط معروفترین طراحان لباس جهان و …. را خریداری نمایند. دبی دارای مراكز خرید مدرنی در منطقه است كه این مراكز همگی دارای پاركینگ ، سیستم های خنك كننده قوی، رستورانها، كافی شاپ ها متعدد می باشند.مراكز بزرگ تر از امكانات بیشتری برخوردارند.

محل ویژه بازی برای بچه ها، سالن های متعدد سینما، پاركینگ های وسیع و رایگان از جمله این امكانات می باشند.تمامی امكانات برای یك خرید لذت بخش در این مراكز در نظر گرفته شده است.

در هنگام برگزاری فستیوال خرید و یا جشنواره تابستانی در دبی، برنامه های جذاب و دیدنی بسیاری مانند رقص گروه های مختلف از سراسر جهان، شعبده بازی ، اجرای موسیقی زنده و غیره در این مراكز برگزار می شود.

در طول این ماهها جوایز ویژه ای كه معمولا اتومبیل می باشد به خریداران از این مراكز بصورت قرعه كشی اهدا می شود. اكثر مراكز خرید بصورت یكسره از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز می باشند. ساعت كار این مراكز در روزهای جمعه از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۱۰ شب می باشد.

مركز خرید اژدها

این مركز خرید شامل : نمایشگاه ها ، مراكز خرید و رستورانها است .كه ۴۰۰۰ شركت فعال در زمینه محصولات چینی در آن مشغول به كار هستند .این مركز خرید به چندین بخش بازرگانی و خدماتی و اداری تقسیم شده است .جاذبه اصلی آن معماری نادر آن است ۱۵۰۰۰۰ مترمربع در آن طرف مركز خرید به بخش اول پروژه بین المللی نخل اختصاص دارد .

مركز خرید فستیوال واترفرانت سنتر

فستیوال واتر فرانت سنتر یك مركز خرده فروشی مجلل، مجموعه بی نظیری از رستورانها و كافه ها و یك تجربه تفریحی باشكوه را در داخل یك شاهكار معماری گرد هم می آورد. فستیوال واتر فرانت سنتر تركیبی برجسته از مد بین المللی و منطقه ای و انواع خرده فروشان سطح بالا را همراه با جذابیت بازار قدیمی ترید روتز و بازار طلای دبی و بزرگترین غذاخوری سرباز در خاورمیانه عرضه می كند.

فستیوال واتر فرانت سنتر یك تجربه سطح بالای كامل برای سلیقه بین المللی میهمان ارائه می دهد. فستیوال با چشم اندازهای خود مشرف بر تفرجگاه ساحلی فستیوال و دبی كریك ، اینتركنتیننتال فستیوال سیتی دبی، فستیوال سیتی كرون پلاز ا دبی و ایونت سنتر را به فستیوال سنتر مرتبط می سازد و تا فستیوال سنتر هتل چهار فصل دبی امتداد خواهد یافت.

دو منطقه متمایز فستیوال سنتر، یعنی فستیوال واتر فرانت سنتر و فستیوال پاور سنتر در دست تكمیل كه بر یك آب نمای زیبا مشرف هستند، شامل بیش از ۶۰۰ فروشگاه از جمله ۲۵ فروشگاه مهم، بیش از ۱۰۰ رستوران، كافه و اغذیه فروشی، یك مجتمع سینمایی ۱۲ پرده ای، یك مركز بولینگ و یك مركز تفریحی وسیع و پاركینگ با ظرفیت ۱۳۰۰۰ اتومبیل خواهند بود .

مركز خرید مركاتو

مركز خرید مركاتو به سبك رنسانس است و دارای یك سینمای چندگانه با هفت پرده نمایش و بیش از ۹۰ فروشگاه است. این مركز دارای بیش از ۹۰ فروشگاه و چندین غذاخوری و كافی شاپ می باشد.

شعبه ای از سوپرماركت بزرگ “اسپینیز” نیز در این مركز قرار دارد. ۷ سالن سینما “سنچری سینما” نیز از بخش های دیگر این مركز می باشند .

حمرین سنتر

حمرین سنتر واقع در دیره یك مركز خرید معروف برای میهمانان به شمار می آید و در حدود ۸۰ فروشگاه، چندین رستوران و پاركینگ با ظرفیت ۸۰۰ اتومبیل را ارائه می دهد.

مركز خرید ایكاء

ایكاء بزرگترین فروشگاه مبلمان و اثاثیه منزل است. فروشگاه جدید ایكاء چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قدیمی آن است كه در فستیوال سیتی دبی هموار یك فروشگاه جدید در مارین ا مال، ابوظبی باز كرد. مارین ا مال بر ابو ظبی مارین ا برتری دارد و یكی از معتبرترین مراكز خرید در IKEA ، گردد. در مارس ۲۰۰۱ ابوظبی به شمار می آید.

لامسی پلازا

لامسی پلازا، مركز خرید خانوادگی ممتاز دبی بیش از ۱۵۰ مارك برجسته خرده فروشی محلی، منطقه ای و بین المللی را درخود جای می دهد.لامسی پلاز ا به عنوان یك مركز خرید خرده فروشی آزاد، تركیبی از ماركه را ارائه می دهد كه نیازهای كل خانواده را برطرف می سازند.

برخی از ماركهای مشهور لامسی پلاز ا عبارتند از داماس ، پاریس گالری، ناین وست ، باسینی ، نیومی و مادر. خرید در لامسی پلازا ارزش زیادی را برای پول شما قائل می شود. لامسی مكانیكامل و مناسب برای آوردن كودكان است.

بچه ها را می توان تحت نظارت و مراقبت كاركنان فوق العاده لایقی قرار داد كه در لو لو الدوگنگ ، یكی از امن ترین و تمیزترین مراكز بازی و اكتشاف كودكان در دبی، آموزش دیده اند. این مركز خرید همچنین با جای دادن ابر فروشگاه المای ا، فروش محدوده وسیعی از كالاها و انواع غذا با قیمتهای فوق العاده جالب در خود، لامسی پلاز ا را به یك مقصد تك توقفی تبدیل می سازد كه در آن، مشتریان می توانند به همه چیز دسترسی داشته باشند جذابیتهای ویژه مانند ایر مایلز و ریدیو لامسی ، خرید در لامسی را به یك تجربه بی همتا و رضایتبخش تبدیل می كنند.

لامسی پلازا تنها مركز خرید در دبی است كه در آن، خریداران به ازای هر درهم خرج شده در هر یك از خرده فروشیه ا یك ایر مایل دریافت می كنند و برای آنها شانس جمع آوری هزاران ایر مایلز وجود دارد تا در ازای آنها، جوایز شگفت آوری اهدا شود. ریدیو لامسی اطلاعات مربوط به زمان واقعی خریدهای ارزان، حراجه و تخفیفه را همراه با موسیقی در اختیار خریداران قرار می دهد و آنها را سرگرم می نماید. جدا از خرید، بازدید كنندگان همچنین می توانند فود كورت لامسی پلاز ا را كه یكی از كاملترین فود كورتهای امارات متحده عربی است، امتحان نمایند .

این فود كورت بیش از ۱۷ خوراك مختلف را در محوطه ای كه می تواند تا ۷۰۰ نفر،.KFC را همزمان در خود جای دهد، عرضه می كند. فود كورت در لامسی پلاز ا ذائقه تمامی افراد را در یك لقمه یا یك غذای تفریحی تأمین می نماید و بیشتر نمودار جمعیتی چند Baskin Robbins ،Thai Express ،McDonalds ،Wangs Kitchen ،Indian Snacks ،Pizza Hut فرهنگی خریدار امارات متحده عربی را تهیه می كنند.

لامسی پلازا در ۱۷ مارس ۱۹۹۷ توسط اعلیحضرت شیخ احمد بن سعید آل مكتوم افتتاح شد و در مركز شهر واقع است و با هدف تأمین نیازهای گوناگون مشتریان “زیر یك سقف ” است.

مركز خرید سیتی سنتر

این مركز با زیر بنایی حدود ۳۷۰ هزار متر مربع و با بیش از ۳۰۰ فروشگاه و ۱۳ رستوران و كافی شاپ از بزرگترین و اصلی ترین مركز خرید در دبی و خاورمیانه می باشد. بخش فروشگاهی این مركز در سه طبقه ساخته شده است.بخش اعظمی از طبقه همكف اختصاص به پاركینگ اتومبیل ها دارد. قسمت دیگری از همین طبقه نیز، به فروشگاه های عرضه كننده لوازم الكترونیكی اختصاص یافته است.

سایر فروشگاه های این مركز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخی از فروشگاه های بزرگ این مركز بدلیل وسعت بیشتر، در دو بخش متصل به هم در هر دو طبقه فعال می باشند. با داشتن انواع وسایل بازی از جمله جدیدترین بازیهای ویدئویی و كامپیوتری از قسمت های جذاب این مركز ( Magic Planet ) سرزمین جادویی قرار دارد كه در فضایی زیبا بصورت یك Fast food برای كودكان و نوجوانان و البته بزرگسالان می باشد.

در كنار این قسمت، بخش بزرگ عرضه غذاهای میدان بزرگ، میزبان خریداران خواهد بود. رستورانها نیز در قسمت دیگری از این مركز قرار گرفته اند. در كنار ساختمان بخش فروشگاهی این مركز، ساختمان هتل معروف سافیتل(متعلق به همین مركز) و ساختمان ۱۱ طبقه اداری مركز قرار دارند. نمایشگاه اتومبیل های تویوتا و لكسوس نیز از جمله سایر بخش های این مركز می باشند.

آدرس: خیابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور

مركز خرید برجمان

این مركز زیبا در سه طبقه با زیربنایی حدود ۹۲ هزار متر مربع بنا شده است و بیش از ۱۹ فروشگاه را در خود جای داده است. طبقه همكف اختصاص به پاركینگ اتومبیل ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه های مختلف می باشد. شما بسیاری از مارك های معروف جهان را در این مركز مشاهده خواهید كرد .مجموعه كاملی از فروشگاه های عرضه كننده لباس، لوازم الكترونیكی، دكوراسیون و غیره در این مركز وجود دارند.

بخشی تحت عنوان فان نیز برای بازی كودكان در نظر گرفته شده است و از بخش های پرطرفدار این مركز می باشد. در حال حاضر، طرح توسعه این مركز در حال انجام می باشد. بزودی این مركز وسعتی برابر با چهار برابر وسعت كنونی پیدا خواهد نمود. در طرح توسعه، ساخت مركز اداری، سالن كنفرانس، مجموعه ای از آپارتمان ها، سالن تاتر، باشگاه بدن سازی و مجموعه ای از سالن های سینما در نظر گرفته شده است.

آدرس: تقاطع خیابان مركز تجاری و خیابان خالد بن ولید

مركز خربد ابن بطوطه

این فروشگاه یكی از عظیم ترین مراكز خرید در دبی است كه مركز خرید اصلی آن بر اساس سفرهای ابن بطوطه كاوشگر قرن ۱۴ نام گرفته است. از شش مجتمع تشكیل شده كه هر كدام تداعی كننده فرهنگ و معماری یك كشور است.

در این مركز خرید یك سینمای ۱۲ پرده ای ، سالن تئاتر ، تعداد زیادی رستوران از كافه های مستقل كوچك گرفته تا شعبه های رستوران های زنجیره ای بین المللی ، فروشگاهی بزرگ و انبوهی از فروشگاههای پوشاك و لوازم فرعی شامل بوتیك های بسیار زیبا ، فروشگاههای لباس مد روز و چیزهای دیگر به چشم می خورد. دیدن این مجموعه خالی از لطف نیست.

بازار كرامه

این بازار بخاطر داشتن برچسب قیمت بانرخ ۱۰ تا ۲۵ درهم ایرانیان زیادی را برای خرید سوقات به این بازار می كشاند. این بازار دارای چندین مجموعه فروشگاهی است كه در كنار هم قرار گرفته اند،این بازار در منطقه كرامه شهر دبی واقع گردیده است. در این بازار، كالاهایی مانند لباس و پوشاك، كیف و كفش، اسباب بازی، صنایع دستی، كالاهای تزئینی و برخی دیگر از كالاها به خریداران عرضه می شود.

بازار مرشد

این بازار در منطقه دیره دبی قرار گرفته است. در داخل این بازار چند بازارچه و یك مركز خرید كوچك نیز قرار دارد. در این بازار كالا ها بصورت كلی و جزئی به فروش می رسند. این بازار معروفترین بازار دبی نزد ایرانیان می باشد. در این بازار تقریبا همه گونه كالایی را با قیمت های مناسب پیدا خواهید نمود. بسیاری از فروشگاههای این بازار متعلق به ایرانیان ساكن دبی می باشد. در گذر از این بازار حتما با مسافران ایرانی بسیاری برخورد خواهید نمود.

میدان جمال عبدالناصر(بنی یاس)

این منطقه معروفترین ناحیه شهر نزد مسافران ایرانی می باشد. در اطراف این میدان، فروشگاه های عرضه كننده لوازم الكترونیكی، صوتی تصویری و موبایل را به وفور مشاهده می نمایید. چندین فروشگاه معروف ایرانی نیز در نزدیكی این میدان قرار دارند. برج دیره كه بورس فروش فرش ایرانی می باشد نیز در ضلع جنوبی این میدان قرار دارد.

در فاصله كمی از این میدان به مركز خرید تویین تاورز می رسیم كه بدلیل قرار گرفتن دو رستوران معروف ایرانی در آن، مركز رفت و آمد مسافران ایرانی می باشد. با حركت به طرف شرق این میدان به خیابان سبخه می رسیم كه نقطه شروع بازار مرشد می باشد.

بازار عطر و ادویه

سوك واژه عربی بازار است. در سوك عطر و ادویه گونه های كثیری از عطر و ادویه جات عربی وجود دارد و بهمراه عطرهای خارجی گرفته شده از میخك ،هل ، دارچین ، وانیل و مواد خشبو را كه از كلیه مناطق وارد می شود در معرض فروش است.

بازار پارچه

در این بازار از كتان تا ابریشم ، پارچه های ابریشمی تا ساری های زیبای هندی ، پارچه های توری ، قیطان و … همه در این بازار یافت می شود . در این جا می توانید هر نوع پارچه ای را با هر نوع سلیقه ای پیدا كنید .
آدرس : بردبی _ خیابان الفهدی

شهر طلا

در این بازار عنواع طلا با اشكال و عیار های متفاوت یافت می شود . صورتی ،سفید ، زرد و حتی بنفش . تعداد زیادی مغازه در آن جا وجود دارد كه نقره جات ، سنگهای بدل الماس و پلاتنیوم می فروشند . نرخ طلا در این بازارچه كمترین در دنیا است و براساس دست ساز و ماشین ساز بودن نرخ گذاری شده اند .

مركز خربد مال امارات

این مركز خرید دارای دو طبقه است. از مهمترین و برجسته ترین مشخصات آن پسیت اسكی سرپوشیده آن استت. فضای كه خریداران می توانند وسایل خود را كنار گذاشته و با چوب اسكی ، لوژ ، اسنوبرد تفریح نمایند.

از دیگر تفریحات آن یك پارك سرپوشیده با ترن هوایی ، بازیهای ودیویی ، شبیه ساز سواری ، آمفی تاتر ، مركز هنری وسالن سینما ۱۴ پرده ای است. این مركز شامل ۲ هتل ، ۵۰۰ صندلی تاتر ، ۲ مسجد ، ۴۰۰ مركز خرید و ۷۰ رستوران است .

معروف ترین مارك ها در این مركز خرید به دور هم جمع شده اند كه شامل : دبنهامز ، هاروی نیكول ، كارفو ، ویرجین،مگااستور دینهام ، Burberry بربری ، Ralph Lauren رالف لورن ،DKNY ، Dolce and Gabbana دلچگابانا ،Guess ،H&M ، Pepe تامی ، پپ جین وهاروی نیكلز و … است.

امکان نظردهی غیر فعال شده.