تور صربستان

0

قیمت : ۳۶۵۰۰۰۰


صربستان  صربی با نام رسمی جمهوری صربستان، یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را دربرگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در غرب هم ‌مرز است. بلگراد پایتخت این کشور است.

  

برای قرنها، در مرزهای فرهنگی میان شرق و غرب، یک پادشاهی قدرتمند صرب در قرون وسطی – بعدها با نام امپراتوری- بیشتر بالکان را در تصرف داشت. حکومت نوین صربستان در سال ۱۸۱۷ در پی قیام دوم صربها به‌وجود آمد. مرزهای امروزی کشور، پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت. در آن زمان صربستان یک واحد فدرال درون جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی شد. صربستان در سال ۲۰۰۶ پس از آنکه مونته‌نگرو از اتحاد صربستان و مونته‌نگرو جدا شد، دوباره پس از فروپاشی یوگسلاوی در سال ۱۹۹۰ به وضعیت حکومت منفرد درآمد. در سال ۲۰۰۸، استان خودمختار کوزوو، به صورت یکطرفه از صربستان اعلان استقلال کرد. حکومت صربستان استقلال کوزوو را غیرقانونی دانسته و آن را به رسمیت نمی‌شناسدکشورهای دنیا نیز واکنش‌های متفاوتی نسبت به این رویداد داشته‌اند.

برای قرن‌ها دین‌های ارتودوکس و کاتولیک و پس از آن اسلام  در این کشور نفوذ داشته‌اند. صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون‌ترین کشورهای قاره‌است. استان کوزوو با ۹۰ درصد مسلمان، استان وُیوودینا با ۲۵ درصد کاتولیک یا پروتستان و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از ۹۰ درصد مسیحی ارتودوکس نشاندهنده این گوناگونی است.

صربستان در تمام فصول سال مقصد مناسبی برای سفر محسوب می‌شود. ناحیه شمال این کشور از آب‌وهوای اقلیمی برخوردار است و زمستان‌های نسبتا سرد و تابستان‌های گرمی بر این منطقه حاکم است. نواحی تپه‌زار صربستان دارای تابستانی گرم ‌و ‌خشک و زمستانی سرد است و بیشترین بارش برف در نواحی کوهستانی گزارش می‌شود. ماه‌های دسامبر تا مارس آذر تا اسفندماه  فصل اسکی‌بازی در این کشور است. ژانویه سردترین ماه و ژوئن گرم‌ترین ماه سال در صربستان است و بیشترین میزان بارندگی در ماه‌های مه و ژوئن روی می‌دهد

پایتخت کشور زیبای صربستان، بلگراد است. این شهر بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین شهر صربستان می باشد که بناهای تاریخی، جزیره های مصنوعی، و خیابان های زیبای فراوانی دارد. به یاد داشته باشید، صربستان شهری سردنشین و بارانی و برفی است، بنابراین حتما قبل از سفر به این کشور زیبا، آب و هوا و موقعیت خود را چک کنید، برای اینکار می توانید از اپلیکیشن توریست اپ استفاده کنید.

کلیسای سنت ساوا Church of Saint Sava

 

این کلیسا یکی از بزرگ‌ترین و معروف ترین مکان های دیدنی شهر بلگراد می باشد که علاوه بر محلیان، در بین گردشگران نیز محبوب است. این کلیسا، بزرگترین کلیسای ارتدوکس در جنوب شرقی اروپا است. معماری زیبای این کلیسا نشان دهنده سنت و تاریخ صربستان است که جلوه ای منحصر به فرد را به

سنت ساوا

بخشیده است.

خیابان اسکادارلیا

خیابانی سنگ فرش شده و جذاب که در بین توریست ها مشهور است. این خیابان به عنوان  خانه بوهیما معروف است و پاتوق نویسندگان، هنرمندان، بازیگران و خبرنگاران صربستانی است.این بخش شامل رستوران کافه و نوشیدنی های خوشمزه می باشد

پارک ملی Derdap

چین ممکن است Three Gorges خود را داشته باشد اما پارک ملی Derdap چهار دره دارد که در طول ۱۱۵ کیلومتر گسترش یافته است. یکی از این دره‌ها به نام Gospodin vit، یکی از عمیق‌ترین رودخانه‌ها در جهان را داراست. این دره‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند و دره درداپ را به وجود می‌اورند. این دره‌ها همچنین با عنوان دروازه آهن نیز شناخته شده و مشهورند زیرا این ناحیه ورودی جنوبی به کوه‌های کارپات است. این پارک در رودخانه دانوب در نزدیکی قلعه  Golubac واقع شده است.

پارک ملی درداپ میزبان گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است و یکی از پربازدیدترین نقاط در صربستان محسوب می‌شود

 نووی سادNovi Sad

  نووی ساد یک شهرستان زیبا در کنار رودخانه دانوب است و میزبان بهترین سواحل می‌باشد. بر اساس استانداردهای اروپایی این شهر یکی از جوان ترین شهرها  در اواخر قرن هفدهم ساخته شده است محسوب می‌شود و دومین شهر بزرگ صربستان است. شاید بتوان گفت این شهر بیشتر به خاطر فستیوال‌های موسیقی سالانه که در Petrovaradin قلعه ای که هرگز فتح نشده است برگزار می‌شود مشهور و شناخته شده است. ساختمان‌های قابل توجه شامل تالار قدیمی شهر  در مرکز میدان اصلی، Dvorac Dundjerski قلعه قدیمی محافظت شده و کلیسای سنت جرج بزرگ است.

‎ سوبوتیکا Subotica‎

سوبوتیکا ‎پنجمین شهر بزرگ صربستان ، یکی ‏از‎ بهترین مکان‌ها برای بازدید در صربستان ‎است. این شهر بیشترین ‏جمعیت کاتولیک را دارد. یکی از بهترین موارد در این شهر ، تالاری است که در اوایل سال ۱۹۰۰ ‏ساخته شده است. اما این شهر به خاطر ساختمان‌های قدیمی اش همچون کلیسای جامع سنت ‏ترازا مشهور است. این  کلیسا نیز در سال ۱۷۹۷ ساخته شده است. کافه‌ها در اطراف میدان مرکزی ‏شهر، میزبان تالار شهر و فواره آبی آن است و بهترین مکان برای استراحت کردن و خرید ازاز‎ ‎Buvljak یکی از بزرگترین بازارهای فروش اجناس ارزان قیمت می‌باشد

‎ ‎‎Buvljakیکی از بزرگترین بازارهای فروش اجناس ارزان قیمت می‌باشد‎
۶. موزه‌ی نیکلا تسلا
تِسلا، دانشمند و مخترعی بود که به خاطر اختراع‌ها و تلاش‌هایش در سیستم برق‌رسانی در جریان متناوب برق (AC) مشهور است. با این حال کارهای دیوانه‌وار و حیرت‌انگیزی هم می‌کرد و نظریات جالبی داشت. مثلا اعتقاد داشت که می‌شود انرژی را  با جریان الکتریسیته منتقل کرد. اگر فیلم حیثیت (The prestige) کریستوفر نولان را دیده باشید، یادتان خواهد آمد که شخصیت تسلا در فیلم عاشق شبیه‌سازی اشیا و حتی انسان با جریان الکتریسیته بود.

   

امکان نظردهی غیر فعال شده.